Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ennyire telítettek a...

Miért ennyire telítettek a belépő/junior IT munkák? Erről miért nincsenek cikkek a médiában?

Figyelt kérdés

Megy a propaganda hogy ennyi meg annyi informatikus hiányzik a piacról, évek óta harsogja a média. Megy a szédítés hogy így megy úgy keresnek.


Holott léteznek belépő szintű IT melók is ahol már nem hogy hiány lenne dolgozóból hanem egyenesen masszív túljelentkezés van és a munkaadók röhögve tudnak válogatni a jelentkezők közül.


Elhűlve tapasztaltam meg az utóbbi időkben hogy mennyire nehéz egy IT Helpdesk melót is megkapni.


S ahogy hallom másoktól ez nem csak erre a területre igaz, hanem pl. a junior fejlesztőkre is, azokból is rengeteg van, mert a propaganda miatt egy csomóan elkezdtek kitanulni informatikusnak!


Viszont az égbolt zár, már túl sok az informatikus! S hamarosan már talán senior fejlesztőből se lesz hiány, mert még abból van esetleg..


Szerintem lassan le lehet kapcsolni a zenét, a bulinak vége, mert már informatikusból is túl sok lett...


Ha igaz lenne hogy borzasztó sok IT-s hiányzik akkor vadászpuskával vadászgatnák az utolsó Helpdesk melóra is az embereket, közben meg nem...


2023. szept. 25. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Hír része egyszerű, ha nem lehet jó szallagcímet adni valaminek akkor nem lesz hír. Márpedig az hogy ,,nehezebb betörni az IT területre" az nem ugyan az mint a ,,milliókat visznek haza az IT sek"


Helpdesk nem meglepő, a belépési szint nem túl magas, diploma nem kell hozzá, nyelv ami egyedül fontosabb tényező.


Mindenki meg a kutyája is programozó akar lenni és tele van a junior szint bootcampesekkel meg mindenféle gyorsképzést elvégzettekkel. A nagyrészük nem is alkalmas a szakmára, de ezt nagyon nehéz kezdőknél kiszűrni.

Cégek pedig inkább felvesznek egyetemista gyakornokokat akik jóval olcsóbbak és sok esetben nagyobb a potenciál bennük mint a 0 km es random jelentkezőkben.


Hiány ugyan úgy van, jelentkező pedig bőven van kezdő szinten de a jelentkezők minősége elég változó.


Ha van legalább 1 év tapasztalatod akkor már nem nagy dolog munkát találni jó fizuval, ha meg 3+ évnél vagy akkor pedig nagyon egyszerű dolgod van.

2023. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is képzett munkaerőből volt hiány.
2023. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
100%
A vállalatok nem akarnak kezdőket kitanítani. Egy rossz programozó annyi hibát tud elrejteni egy programba, ami teljes munkaidős munkát ad egy tapasztaltabb kollégának. Vagy állandó felügyeletet igényel, hogy ez ne következzen be.
2023. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Fsms ***** válasza:
77%
Pont a help desk ami egy részét ki tud váltani az ai illetve a robotok, automatizálás. Egyre kevesebb ember kell.
2023. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert a piac telített, az összes főiskola, egyetem ontja magából a nagyvárosokban az IT-ban munkát vállaló embereket. Ugyan az kezdődött el, mint ~15 éve a mérnöki munkaerőpiacon.
2023. szept. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A piac alatt a piac juniorokra igényt tartó részére gondoltam. #5 voltam.
2023. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Tapasztalatlan, és lutri tudással rendelkezőkért semmilyen szakmában nem tolonganak a cégek.
2023. szept. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!