Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csinálhat olyat egy munkaltató...

Csinálhat olyat egy munkaltató,hogy előzetes figyelmeztetés ellenére letiltja belepő kártyámat és kirúg?

Figyelt kérdés

Holnapi nagyesély van rá,hogy kirúgnak.

Pont elkapott a tulaj,hogy 13:58kor már a csarnok előtt álltunk és lefényképezett minket. Ő sose szól egyből,ha nem így adja tudjára az embereknek,hogy nem enged be a kártya. Ez jogellenes nem? A felmondásokkal kb tisztába vagyok,hogy van munkáltatói,közös és azonnali. Több,mint 3 éve dolgozok itt.

Köszönöm a válaszokat. Remelem kb érthető


2023. szept. 13. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nemigen érthető, mármint remélem, nem azt sérelmezed, hogy 14 óráig kellene dolgoznod, de te lelépsz engedély nélkül, megszegve az általad aláírt szerzödésben foglaltakat, és ezért kirúgnak.
2023. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem léptem le engedély nélkül. De a kérdés nem ez volt.
2023. szept. 13. 19:04
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
A tulaj engedélyével mentél el korábban? Mi a kérdés? Ha az, hogy kirúghat-e téged, akkor persze.
2023. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A cég területét nem hagytam el. A kapun 14:07kor mentem ki. Az üzem előtt álltam,ahogy a többiek,meg más csarnokoknál is.
2023. szept. 13. 19:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Magasabb pozikban divat hogy nem szolnak előre hanem nem enged be a kártya. Pont azért hogy ne tudj kart csinalni.
2023. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ez így nem törvényes,hogy nem szólnak vagy az?
2023. szept. 13. 19:24
 7/10 Fsms ***** válasza:
92%
Törvényes , letilthatják és nem enged be többet a gyár területére.
2023. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk ha a fél bagázs a kapu előtt áll nem hiszem hogy mindenkit kirúgnának, inkább azt gondolnám hogy lenne egy elbeszélgetés legalább a felettesekkel hogy ez mi és utánna lecseszés.


Másrészt miért ne tehetné meg? A munkáltató felmondhatja egyoldalúan a szerződést azaz azonnali hatájjal kirúghat, amit vagy meg kell erős érvekkel indokolni vagy ez egy csoportos leépítés amire más szabály vonatkozik.

Ez a módszer azért van hogy ne tudjanak dügös dolgozók bejutni a cég területére és ne tudjanak kárt okozni

2023. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként megteheti, de attól még a felmondási idő jár. Keménykedhet, hogy nem enged be egyik napról a másikra (azaz felment a munkavégzés alól a felmondás idejére, de attól még ki kell fizetni a felmonási időre járó munkabért. Kivéve - ahogy a 8-as írta - ha olyan érvekkel rúg ki, hogy épp fel akarrtad gyújtani a gyárat, részeg voltál, stb. De ilyen indokot bizonyítani kell, és ha ne értesz egyet akkor Bíróság, és nyerni fogsz.
2023. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálkozott,de semmivel nem tudta alátámasztani a fényképpel próbálkozott,de mivel szerződésben külön kiemelik,hogy tilos bárkinek is fényképezni ez így nem volt bizonyíték,mert hiába tulaj….rá is vonatkozik. Levont pár órát és kész.
2023. szept. 18. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!