Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy jössz ki a saját fizetése...

Hogy jössz ki a saját fizetésedből, ki tudsz mindent fizetni esetleg félretenni?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy nincs gyermekem, apámmal élek (nincs albi) és nettó 350 ezret kapok kézhez, ami szerintem elég jó itt a környéken, irodai HR munkát végzek egy kisebb cégnél a 2 várossal odébb lévő településen. Egyetlen rossz szokasom a cigi, de nem sokat, 30 ezret költök rá. Azon kívül van egy régi suzukim amivel dolgozni járok, azt tartom fent,és törlesztem a diákhitelt is havi 30 ezerrel. Teljesen magamnak fizetem az életben tartásom feltételeit, gyógyszerek, étel, elromlik valami stbstbstb. Hó végére ha 30 ezrem marad sokat mondok. Nemsokára 30 éves leszek, hogy fogok így családot alapítani a továbbiakban, más hogy tudja jobban kigazdálkodni a dolgot? Egyedül a cigit hagyhatnám el de nem megy és nem lennék annyival elörrébb mint akarok. Nem hiszem, hogy ettől sokkal jobb munkát kapnék próbálkoztam több helyen de ez volt anno 3 éve a legjobb ajánlat. Azóta egyszer hívtak máshova nem régen ugyanennyiért így maradtam itt. Férfi vagyok, ügyintézői okjval és közepes angol tudással.

2023. szept. 7. 17:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Kellene egy pontosabb költségvetés, hogy mire mennyit költesz. Így nem látni mire megy el a pénzed.
2023. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Én BPn albérletben élek és a havi költésem 300 ezer, valami nagyon félresiklott nálad.


Egyrészt 30 ezer forint baromi sok és amikor arról van szó hogy gyüjtesz akkor igen is hogy számít.

Az autókázás ilyen benzinárak mellett nem kevés de még az is csak kb 50-60 ezer.

Esetleg kajára tudok gondolni mert rendelgetéssel gyorsan meg lehet 2-3x ezni a kajaköltséget.


Ha 3 éve váltottál akkor nehezen hiszem el hogy ne tudnál váltani többre, de ahogy 1-es mondta ez édes kevés infó.

2023. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
6%

Nincs fizetésem, sohasem volt. ( = Sohasem jutott eszembe, hogy egy másik, olyan embertől várjak pénzt az életidőmért cserébe, akit mások főnöknek neveznek... )


Én profitot termelek, úgyhogy kösz, jól vagyok. CSINÁLOM a pénzt. Eközben évente több adót fizetek be, mint amennyit te öt év alatt keresel...

2023. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Cigi nélkül valamivel többet, mint a felét költöm. Tényleg látni kellene mire megy el a pénz.
2023. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
#3 hogy te milyen buta vagy! Főnököd mindig van, legfeljebb nem tudod, hogy az a főnököd! Csak egy példa, én másodállásban a tőzsdén szoktam kereskedni! Látszólag nincs főnököm...valójában meg de, úgy hívják, hogy PIAC! ha nem azt csinálom, amit az elvár, a leghrosszabb emberi főnöknèl is rosszabb! Mert nem csak, hogy nem fizet, de még a pénzemet is elszedi!
2023. szept. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%

Igen, a fizetésemnek a nagyja megmarad ha nem verem el valami utazásra 😅. Ha most júliust nézzük mint tipikus hónap


Fizu: +1279 ezer

Kamatok: +196 ezer

Árfolyamnyereség +842 ezer

Osztalék +35 ezer

Nyeremény + 1 ezer

Visszaigényelhető adók +30ezer


Kajaköltség -72 ezer

Lakbér, rezsi -88 ezer

Háztartási cikkek -19 ezer

Közlekedés -11 ezer

Telefon, internet -5 ezer

Pénzügyi szolgáltatások -9ezer

Szerencsejáték -2 ezer

Rekreáció -16 ezer

Kávé, édesség -20 ezer

Ajándékozás -4 ezer

Szórakozás -28 ezer

Amortizáció -24 ezer

Egyéb -25 ezer

————————————

Nettó vagyonváltozás +2000 ezer

2023. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Mi ketten jövünk ki ennyiből és van pár olyan kötelező költségünk, ami jelentősen csökkenti az egyenleget. A legtöbb pénzt a kajára költjük, valószínűleg nálad is ez van. Ha nem figyelsz oda, könnyen elfolyik felesleges ételre.
2023. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
8%
7! Az árfolyamnyereséget sosem szabad hónapra lebontani!
2023. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
(Ez nem hónapra lebontás, hanem a július 1 és 31 között realizált és nem realizált nettó árfolyamkülönbözeteket jelenti)
2023. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
38%

30e marad+ leteszed a cigit akkor újabb 30e. Ez havi 60, évente 720e.


Kajarendelés helyett főzzetek máris marad még ott havi 20e. Az évente 240.


Apád dolgozik, kap nyugdíjat vagy te tartod el? Ő is dohányzik?

2023. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!