Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 2 órára vagyok bejelentve,...

Ha 2 órára vagyok bejelentve, akkor a jelenléti ívre írhatok be többet?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy papíron heti 10 órában vagyok egy cégnél foglalkoztatva, de néha előfordul, hogy néhány órával többet dolgozok. Ebben az esetben írhatok be többet és akkor többet fizetnek ki, mint a szerződésben jelen lévő alapbér?

2023. aug. 21. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor ezt a munkahelyeden a főnöködtől, HR-től, pénzügytől megkérdezted, akkor mit is mondtak...?
2023. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki X órára van bejelentve, de Y órát dolgozik, akkor nyilván Y órát kellene beírnia a munkaidő nyilvántartásba, ha nem feketén/szürkén foglalkoztatják.


Én 8 órás vagyok, de ha 10 órázok, akkor 10 órát írok be. Ilyenkor a 8 órán felül ledolgozott munkám túlórában fizetik, a hozzá kötődő pótlékokkal együtt.


Ez nyilván fekete/szürkefoglalkoztatás esetén nem így működik.

2023. aug. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!