Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túlóra nincs feltüntetve a...

Túlóra nincs feltüntetve a jelenléti íven persze megvan magyarázva ez jogos?

Figyelt kérdés

Márciusban mind a négy hétvégén túlóráztunk, de csak három túlóra van beírva. A negyedik túlóra ami 31-én pénteken volt nincs rajta. Pont a túlórát töltő napon osztották, és az volt a magyarázat, hogy azért nincs ez a nap beírva, mert nem tudták, hogy ki fog megjelenni, és ki fog hiányozni azon a napon, ezért egyszerűen, nem írták be senkinek. De ne aggódjunk, mert a bérben látszani fog.


Csakhogy, eddig minden hónapban már 26-27 én, tehát bőven az utolsó munkanap előtt kiosztották a jelenléti íveket, amikre már ELŐRE be volt írva, a még előttünk álló plusz 2-3 munka nap is. Olyankor nem okoz problémát a munkaügyesnek hogy előre beirják és feltüntetik nekünk, azokat a napokat, amik még előttünk állnak, és nem dolgoztunk le.


Én azt gondolom, hogy csak az elrendelhető túlórákkal játszanak, hogy a négyből, csak három volt feltüntetve, és még a jelenléti íven sem akarják hogy látszódjon.


Kérdésem az lenne, hogy valaki tudja esetleg, hogy ennek mi lehet az igazi magyarázata amiért nincs feltünteve? mert azt nem hiszem el, amit ők mondanak.


2023. ápr. 2. 09:30
 1/2 A kérdező kommentje:

Azt még mellékesen hozzáfűzném, hogy a magyarázatuk azért nem logikus számomra, mert mint ahogy írtam, mindig megkapjuk 2-3 nappal hó vége előtt úgy a jelenléti íveket, hogy a még előttünk álló, ledolgozandó napok előre bevannak írva.

Példa:

27-én kiossza a csoportvezető a jelenlétiket, és te látod, hogy 28-29-30 már be vannak írva, hogy jelen voltál. De mi van akkor, ha 28-tól elmegyek táppénzre? Akkor már bukik a mutatványuk, mert ő hiába írta be előre, mert arra a napokra nem teljes ertekű napibér lesz elszámolva, hanem táppénz.


Persze én sem gondolom, hogy ez így van, mert nyílván át fogják írni, utólagosan korrekciót végeznek az elszamoláskor azokról a napokról.


Szóval, túlóránál miért nem ezen a logika mentén csináljak? Beirják, feltüntetik a napot, hiszen ők rendelték el kötelezően, és ha valaki nem megy be, nem jelenik meg, azt korrekciózzak utólag, és törlik.


Ezért gondolom hogy valami sunyiság megy a háttérben. Hozzá teszem, ez egy multicég- autóipari klímacsöveket gyártó sok emberrel dolgozó munkahely.

2023. ápr. 2. 09:43
 2/2 anonim ***** válasza:

ha mégis váltoik valami, a következő hónapban rendezik.

nálunk 15-e az elszámolás napja. szóval 2 hét van mindig a "levegőben".

2023. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!