Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erste (ügyfélszolgálat), mint...

Erste (ügyfélszolgálat), mint munkáltató: szánalmas, vagy az összes cég ilyen?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz munkavállalói visszajelzéseik vannak, több fórumon is. Fizetés, vezetőség, bánásmód tekintetében is. Nemrég "PR tartalom szakértőt" kerestek, aki az "Erste márkáját fogja építeni és a reputációján dolgozni". Nem értettem, miért nem inkább a körülményeken próbálnak javítani, akkor nem lenne ennyi negatív visszajelzés és ilyen fluktuáció. Most viszont elkezdődött ezerrel a PR munka! A munkahelyeink. hu-n egyszerre benyomtak vagy 25 teljesen egyforma, egyszavas értékelést, kb így: pozitív - minden, negatív - semmi. (Nem cifrázták.) Ez bevett szokás, vagy létezik még olyan cég, ahol ténylegesen is megpróbálnak javítani a munka körülményeken, ha lasszóval sem tudnak új embereket szerezni?

2023. aug. 11. 22:03
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%
Elsősorban nem is az új emberek bevonzása miatt kell javítani a körülményeken, hanem azért, hogy meg lehessen tartani a meglévő bevált munkaerőt, tehát ne vigye el az összes energiát és tudást a folyamatos fluktuáció. És igenis van, ahol figyelnek a visszajelzésekre, mert ez a cégek érdeke, és a legtöbb cég profitorientált…..
2023. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
98%

Írtam tegnap egy ugyanolyan, pozitív, 5 csillagosat kíváncsiságból, az nem jelent meg, érdekes.

Ez minden álláskereső szembeköpése is, de szerencsére aki odatéved és meglátja az utolsó 4 oldalnyi "értékelést", az pont ezt fogja leszűrni.

Egyszer én is írtam ott értékelést, a contact centerről, amikor a vezetőm a HR előtt (rögzítve) elismerte a szexista/trágár kirohanásait, én pedig kértem, hogy legalább 1 hónapra tegyenek át egy másik csoportvezetőhöz. A felettese Teams videón közölte, hogy szó sem lehet róla és azonnalival ki fognak rúgni az illető bemondására, ha nem tűröm, mert kötelező tisztelni, történjék bármi. Az oldalon a munkahely értékelésnél szóban leírtam milyen tapasztalataim voltak a cc-ben (ami félig kiürült), de a csillagozásnál nem húztam le a céget, mert tudtam, hogy ezt csak a cc és annak is csak egyes vezetői művelték. Így viszont nem jelent meg az értékelésem az oldalon. A munkahelyeink.hu visszajelzése szerint azért, mert eltérés volt a leírtak és az adott (magasabb) céges pontok között. Miután arra magyarázatot adtam, megjelent.

A mai egyik értékelésből ítélve (Pozitív tapasztalatok: semmit, Negatív tapasztalatok: mindent, de minden 5 csillag) ez a fajta védelem sincs már az oldalon.

Remélem mindenki hisz magában, és el tudja dönteni, hülyének nézik-e, vagy emberszámba veszik.

2023. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is kipróbáltam az 1-1 szavas értékelést. Nem jelent meg. A visszautasítás oka: "Kérjük a mezőkbe releváns informácókat írj be." Ezek szerint a másik 30 tényleg csak valami fizetett hirdetés.

A másik tippem, hogy csak edukálják a népet. Ugyanis a bank felhívja a figyelmet a csaló, fals üzenetek felismerésére, és ezek az "értékelések" pont minden elemet tartalmaznak (helyesírási hibák, magyartalan, hibás nyelvezet, összefüggéstelen, online programmal fordítottnak ható).😊😊

2023. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki azokat a kétszavas blődségeket elolvasva úgy érzi, hogy ez egy olyan szakmai és szellemi közeg, ahol ő dolgozni szeretne, akkor menjen is oda… Kizártnak tartom.
2023. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Látom azért került fel a mai dátummal (aug.28) egy igen átfogó tapasztalat is a munkahelyeink.hu oldalra. #12-es, te voltál? ;)

Én is amondó vagyok, hogy a jogsértő munkahelyi eljárásokat nem pártolni kell, meg kussolni róla. Ha esély sincs belső jelzést tenni és elérni, hogy ne eltussolják, hanem fellépjenek ellene, akkor jelezni kell másoknak, hogy mire számíthatnak azon a helyen. Majd csak lesz ott egyszer egy olyan vezető, aki rendet csinál.

2023. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én voltam (#12), bár nem ment egyből. Megírtam nekik, hogy az értékelést névvel is vállalom és a leírtak minden egyes eleme hivatalosan rögzítve volt és bizonyítható.

Szerintem is fontos jelezni másoknak, hogy ne számítsanak tisztességes eljárásra, és nehogy úgy jöjjenek el, hogy nincs egyértelműen leírva a papírra, hogy mi történt. (Ottmaradni egy ilyen helyen pláne nem szabad.) Bárcsak engem is figyelmeztetett volna valaki az előttem felmondani kényszerülők közül, hogy mire számíthatok a vezetőség részéről, akkor nem bíztam volna bennük, és nem egy vezetőtől kértem volna segítséget a kivizsgáláshoz. Még felmondás után is azt a jótanácsot kaptam egy csopveztől, hogy inkább ne jelezzem a belső ellenőrzés felé, hogy mi történt, mert „akinek a neve egy ilyen ügyben benne van, az később lehet hátulütő is.” A hideg is kiráz. Utánam csoportosan mondtak fel.

2023. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 NTBS ***** válasza:
60%
Az összes cég a profitot hajszolja.
2023. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

"Az összes cég a profitot hajszolja."

De nem stimmel. A legkiválóbb szakemberek kellenek ahhoz, hogy flottul működjön a rendszer. Kell a hozzáértés, rendszerszemlélet, innovatív ötletek, elhivatottság stb. Jó marketing is kell, de ha nincs mögötte valós tartalom (és működő rendszerek), abból nem lesz növekedés. Ahol a tudástőke folyamatosan a konkurenciához szivárog, ott a profit is bőven a potenciális alatt marad, pláne ha a munkahelyi közeg, fizetés stb. miatt nem pótolható a minőség. Sajnos kevés helyen van megfelelő kontroll a középvezetői szinteken, nem derül ki, hogy az 5% növekedés az valójában 20% lett volna, ha egy hozzáértő vezető irányít, mint ahogy az sem, ha az elért fejlesztések mögött végül széles mosollyal nagy büszkén pózoló vezető ámokfutása miatt a fejlesztéseket valójában megtervező, véghezvivő szakemberek már nem ott dolgoznak.

2023. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Fél évig dolgoztam az Erste központjában. Amellett hogy totál szocializmusban ragadt beütése volt a cégnek, ami vicces volt hogy az adott igazgatóság (200-300 ember talán) azelőtt készített egy elegedettségi felmérést, ami alapján nagyon elégedetlen volt a legtöbb munkavállaló, és volt jópár dolog amin javítani kellett volna. Na ehhez képest a terület igazgatója összehívta az embereket a legnagyobb tárgyalóba, és ott előadta, hogy mennyire nincsen igazuk, mert hogy a cég milyen jó és mi mindent megtesznek az emberek elégedettsége érdekében, nem is érti miért nem fogják ezt fel, miért értékelték a dolgokat ennyire rosszra. Egyetlen srác mert kérdezni, közbeszólni, őt durván leosztotta az igazgató.De amúgy a fánk amit adtak, az jó volt.


Amúgy máshol is van ilyen, pl. feleségem munkahelyén volt egy hasonló felmérés, ott a home office-t keveselték főleg, rá fél évre tovább csökkentették...

2023. okt. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyeink.hu-n cég értékeléssel eddig fiókot is regisztráltál, 6 havonta max egyszer értékelhetted ugyanazt a munkahelyet. eMAG utalvány sorsolást is ígértek mindig is az értékelőknek. Leírod a pozitív/negatív tapasztalatodat (15 karakternél nem lehet rövidebb), kéri kitölteni milyen pozícióban dolgoztál ott, melyik városban, mettől-meddig stb. Egyenként kell értékelni 5 kategóriát: előrelépési lehetőség, bér, munka/szabadidő, vezetőség, cégérték. Havonta 3-4 értékelés/cég szokott lenni, mezők rendesen kitöltve. Mikor tavaly év végén a portál közzétette a toplistát, hogy hol „a legelégedettebbek a munkavállalók a körülményeikkel” (amit az összes hírportál átvett), az Erste nem volt sehol.

Idén itt az újítás: fizetett Facebook hirdetés. Hírfolyamodban megjelenik a munkahelyeink.hu hirdetése, egy konkrét CÉG nevével, hogy értékeld mint munkavállaló és nyerj. Sose dolgoztál ott? Sebaj, nyerhetsz utalványt. Az űrlap egyszerűsített, ezért jelenik meg az összes ilyen úgy a portálon, hogy a cím a Cégnév, a hely Magyarország. Mit szeretsz/ min változtatnál résznél nincs a min. 15 karakteres kitétel, innen a sok „mindent” „semmit”. Cég értékelése: 1-5 között. Ha 1-est adsz, akkor a portálon megjelenéskor minden kategória 1 csillag lesz, kivéve a „vezetőség” és a „cégértékek”, mert az 2. Ha 2-est adsz, akkor minden 2 csillag lesz, kivéve a „vezetőség” és a „cégértékek”, mert az 3. Ezen amúgy szétröhögtem magam, a vezetőség így nem mehet 2 csillag alá. Lám, csak fizetni kell érte és megoldható. Végül kér 1 nevet, e-mail címet. Nem létező citromail címet is elfogadta az űrlap, mert nincs regisztráció. Nincs mennyiségi kontroll sem, egy IT-s is írhatja az összeset, ahogy egy ott soha nem dolgozó is. Ha kisorsolnak (hogyne) nem tudnak értesíteni a kamu e-mail címen oszt annyi. De a portálon ezek sajnos megjelennek.

Az FB hirdetés alatt Erstével semmilyen munkavállalói kapcsolatban nem állók posztolták, hogy „kész” a kitöltés. Megnéztem, leginkább olyanok, akikben 1 közös van: naponta osztanak meg az oldalukon nyereményjátékos és ingyen termékmintás linkeket. Írtam kommentet én is a hirdetés alá, azóta nem elérhető az a poszt, pedig lementettem :D 3 hónap alatt eddig 76 fizetett hirdetésből származó ellenőrizetlen beírás került fel az Erstéhez. A weboldalon írt 1 szavas kitöltések visszautasításra kerülnek, de napi 3 ilyen kerül fel az FB űrlapokból. Sajnálom, mert egy használható portál volt ha vki infót akart 1-1 munkáltatóról. De rájöttek, hogy mivel lehet pénzhez jutni a cégektől. Több cég is részt vesz ebben (pl. P***y). Januárban kijön majd az idei „toplista”, ott fognak díszelegni, mint legjobb munkáltatók. Nem mellesleg ez kimeríti a tisztességtelen piaci magatartás és előnyszerzés fogalmát. Ja, és még nagyobb fluktuációt okoz, mert a munkahelyi problémák nem lesznek ettől az adott cégnél megoldva. Úgy tűnik a fejlődést hozó intézkedések helyett sok cég még mindig inkább a szemfényvesztés felé húz, akkor is, ha az előbbi nem kerülne pénzbe, az utóbbi igen.

De van 1 pozitív dolog is. 7:1, vagyis 7 bank közül egyetlen másik banknál sincsenek fent ilyen fizetett hirdetéses kamu „alkalmazotti” értékelések, csak az Ersténél (legalábbis eddig, de még nyakunkon az év vége).

[link]

2023. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!