Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV ügyfélszolgálaton ellenőri...

NAV ügyfélszolgálaton ellenőrizhető a munkáltató? És ha simliskedés nyomára bukkan a NAV hivatalból vizsgálatot indít vajon?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek egy nav ügyfélszolgálatra tudom ellenőrizni az alábbiakat a munkáltatóm kapcsán?

- bejelentés megléte

- mennyi a havi fizum NAVnak jelentve

- fizetik-e utánam TB-t stb amit kell

- milyen munkaidőben vagyok 4 órás vagy full munkaidős 8 órás?



És a grátisz kérdés: ha ott a helyszínen kiderül vmi simli és ezt elmondom a nav-osnak akkr az hivatalból vizsgálatot indít?

Pl ha elmondom neki hogy minimálbérre vagyok bejelentve 4 órában és nézze meg itt a szerződésem itt a fizetésról szóló bankbizonylatom stb full munkaidőben vagyok nem minimálbérrel-akkor mi van?


2017. aug. 24. 08:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Bejelentés megléte: Ha van ügyfélkapud, azon Te is meg tudod nézni, egyébként nem tudom, hogy ilyenről informálnak-e, maximum a végrehajtói, ha bérletiltás van az ügyben, és van ott eljárás ellened.

Ezt a munkaügyi hatóság közli Veled, ha személyesen felkeresed őket.


Mennyi a havi fizum NAV-nak jelentve: Szintén ügyfélkapu, de próbálkozhatsz a NAV-nál is.


Fizetik-e utánam a TB-t, stb, amit kell: Ehhez nincs közöd, erről tuti nem fognak informálni. Onnantól kezdve, hogy levonta Tőled, készfizető kezesként felel érte, tehát Téged - ha nem is fizeti tovább az államnak - nem érhet hátrány ezért.


Milyen munkaidőben vagyok 4 órás vagy full munkaidős 8 órás? Szintén munkaügyi hatóság, megnézi, és ha bepanaszolod a céged, hogy gyakorlatilag nem az van, amit bejelentett, ellenőrzést indít ellene. Ha más hatóságot is érintő dolgokat tár fel, akkor értesíti a másik hatóságot erről.

2017. aug. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

"Fizetik-e utánam a TB-t, stb, amit kell: Ehhez nincs közöd, erről tuti nem fognak informálni"



Micsoda????? Na ENNEK FUSS NEKI MÉG 1X.



benn voltam TB ügyfélszolgálaton 1 perc alatt már mondták is.... csak egy személyi kellett...űú



de továébb meygek. Nyáron voltam kórházban. volt olyan szobatársam akionek az orvos (!!!!) szólt hogy a tb kártyája "nem oké" (= nincs érvényes tb befizetése)


és egyből fizetős lett neki egy sima vérvétel is...



azért fals infókat ne terjesszünk.

2017. aug. 25. 07:08
 3/23 A kérdező kommentje:

"Bejelentés megléte: Ha van ügyfélkapud, azon Te is meg tudod nézni, egyébként nem tudom, hogy ilyenről informálnak-e"



Na most ez meg a másik eszeveszett baromság.

Nem informálnak róla, de azért ha van ügyfélkapum ott megnézhetem.. na hagyjál már.....

Józan paraszti ész!!! Nem mondják meg de regi és magam is látom...... anyám borogass....

2017. aug. 25. 07:10
 4/23 A kérdező kommentje:
bejelentésről AZONNAL első percben már informálnak is.
2017. aug. 25. 07:10
 5/23 anonim ***** válasza:

"Fizetik-e utánam a TB-t, stb, amit kell: Ehhez nincs közöd, erről tuti nem fognak informálni""


Ha ezt a NAV-os megmondja Neked, akkor adótitkot sért, mivel a cég tartozásáról informálna, ahhoz pedig Neked közöd nincs!


TB-d van azzal, hogy munkaviszonyban állsz náluk, nem kell feltétlenül fizetési kötelezettséget kötni hozzá. Amúgy sem TB-t fizet utánad, hanem közterhet, és a Te fizetésedből vonja azt, ami Rád nézve kötelező.


A bejelentés meglétéhez azért írtam azt, amit, mert az ügyfélkapun keresztül nem a NAV-tól kapod az információt, hanem az egészségpénztár rendszeréből.

Így is indít a szolgáltatás igénybevételekor:

A szolgáltatással a TAJ-nyilvántartással összefüggő információkat érheti el az OEP/NEAK-rendszerében. Tehát nem a NAV-tól kapod az ügyfélkapura az információt.

De ha a NAV is megmondja Neked, ám legyen, legalább ezt is tudom. :)


Na csá!

2017. aug. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Olyan nincs Magyarországon, magyar állampolgár esetében, hogy ha nem rendezett a tb akkor fizetős az orvos. Mindenképpen ingyenes. TB fizetése mindenkinek kötelező. Ha nem fizeted és alkalmazott sem vagy akkor a NAV előbb utóbb behajtja. De a dokinak ettől függetlenül ugyanúgy kell ellátni, nem lesz fizetős a vérvétel!
2017. aug. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"De a dokinak ettől függetlenül ugyanúgy kell ellátni, nem lesz fizetős a vérvétel!"



LOL LOL LOL!!!!!!!!!!!!!!


Bemész az SZTK-ba.

Mi van kirakva a labornál????


Az hogy TB-vel a vizsgálatok ingyenesek, de "nem rendezett" TB esetén X vizsgálat ennyi másik amannyi.



És igen!!!!!

Recepció!!! Can akinek már ott a recepción szólnak hoyg "piros" a TB kártyája!!!


Na mit jelent hogy piros? Azt jelenti igen!!!

Már a recepción!

2017. aug. 28. 07:53
 8/23 anonim ***** válasza:

Látom, megint egy kötekedő kérdezőt sikerült kifogni.

Ha ennyire minden olyan jól tudsz, akkor minek kérdezel?


Figyelmedbe ajánlom, hogy próbáld értelmezni az olvasottakat, nem csak itt, hanem az orvosi rendelőben is.


Ha van érvényes TAJ-számod, akkor az orvos köteles "ingyen" ellátni. Attól, hogy piros lámpát kapsz, még érvényes a TAJ-számod, csak a jogállásod nem tisztázott. Az orvos ezt nem bírálhatja felül, hiszen bármi lehet az oka (például adminisztratív hiba), tehát eleve ostobaságokat beszélsz.

TAJ-számod akkor lesz érvénytelen, ha végleg elhagyod országunkat, vagy meghalsz...

Minden más esetben érvényes (ha van), maximum vagy fizetős kategória leszel (külföldi állampolgár stb.), vagy nem.

2017. aug. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy piros lámpát kapsz,"



Ühüm!!!!


És hogy kapok vajon "piros" lámpát ha az orvos állítólag NEM jogosult ezt ellenőrizni? Nme is fér hozzá állítólag?


Honnan tudja az orvos vajon hogy én nem fizetem a TB-t?? Hiszen ez ugye elhangzott "adótitok" hogy fér hozzá az SZTK recepciós vajon 1 kattintással?????

Mert hozzáfér és mondja is azonnal!!

2017. aug. 29. 07:10
 10/23 A kérdező kommentje:

Mert a szitu a további kötekedés és félrebeszélés helyett nem az hogy NINCS TB kártya... van.

Csak épp adott esetben nem fizeti senki utánam a TB-t. Én nem fizetem, munkáltatóm elvileg fizeti de lecsalja--nincs TB-m....


Honnan tudja ezt az SZTK recepciós 1 perc alatt???

HM? Hát nem adótitok???

2017. aug. 29. 07:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!