Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szoftvertesztelő szeretnék...

Ha szoftvertesztelő szeretnék lenni hogyan/mivel érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy IT helpdesken dolgozom, hónapokig tartó tanfolyamot nem tudnék beiktatni a beosztásom miatt (műszakok).

Szóval arra gondoltam, hogy saját magam képezem akkor amikor időm van erre.

Van reális esélyem ezzel mondjuk egy junior szoftvertesztelő állást kifogni?

Milyen anyagokat érdemes nézni? Linkedin Premiumom van meg Udemyn szoktam még kurzusokat venni.


2023. júl. 1. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen jó! Arra figyelj, hogy legyen gyakorlatod is, és ne csak copypasta üzemmódban nyomjad.


- Tudom ajánlani a hackerrank.com-ot és hasonló oldalakat

- Git-et mindenképpen ismerd meg

- Min. alap szintű adatbázis ismereteket is szedj fel, akár noSQL is lehet

- Alap CI/CD ismeretek is jól jöhet, saját kis projektekkel tudsz gyakorolni

- Tesztelés alapjai, főleg unit

- Érdemes utánna olvasni, hogy mi számít jó minőségű kódnak: clean code, design patterns, code smells, best practices

- Ha az alapok megvannak, akkor fókuszálj valamilyen specifikusabb területre

- Számolj azzal, hogy 2+ év is eltelhet mire felszeded a szükséges ismereteket

- Ha a jelenlegi munkád során lehetőséged van automatizálásra, kezd azzal! Gyakorlod a programozást és több "szabadidőt" is kreálhatsz magadnak.

2023. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha van konkrétabb elképzelésed, hogy mivel szeretnél foglalkozni, akkor itt találsz részletesebb iránymutatást: [link]
2023. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább ISTQB vizsgával.

Egyedül is fel lehet rá készülni, tanfolyam kb egy hetes.

2023. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!