Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftvertesztelő munkakörről...

Szoftvertesztelő munkakörről mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Szembejött velem egy lehetőség, hogy 0 előképzettséggel és releváns képzéssel megpályázhassak érdemben egy ilyen munkakört. Kevés ismerősöm van aki jártas lenne a témában, de elsőre úgy látszik, hogy nem egy rossz dolog. Mindenesetre az alábbiakra lennék kíváncsi:


Átlagba véve milyen a fizetése egy kezdő szoftvertesztelőnek, vagy egy pár év tapasztalattal rendelkezőnek?

Milyen az elhelyezkedési esélye a munkaerőpiacon?

Mennyire unalmas, vagy monoton a munkája?

Milyen IT tudás kell hozzá? Egyáltalán kell-e hozzá?


Egyéb infókat is szívesek fogadok! Köszönöm!



2023. máj. 22. 08:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Manuális vagy automata tesztelő?
2023. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom. De mindkettőre szívesen fogadom a véleményed.
2023. máj. 22. 10:38
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól el lehet vele helyezkedni.

Kezdőként biztos manuálissal fogsz indítani.

Nálunk manuális kb 80% -át kapja programozóknak, automata tesztelő pedig ugyanannyit.

Nulláról 2-3 év tapasztalattal lesz valakiből automata tesztelő.

Szerintem monoton, nem mindenkinek való és csak akkor csinálom ha mindenki más szabin van.

Tesztelő kolléga szereti csinálni és elég gyakran magyarázza de a csapat fele(köztük én is) bealszik a részleteknél.

2023. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! Ezzel megleptél, hogy hasonló a fizetése a tesztelőknek és a programozóknak. Előbbinek mennyire szükséges IT tudás, vagy kódolás?
2023. máj. 22. 13:39
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Monoton munka. Kifejezetten magas monotonitastures kell hozza.
2023. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Szia

A tesztelő egy minőségbiztosító. Nem csak ismernie kell az adott fejlesztést/szoftvert/hardvert, hanem még arra az esetekre is gondolnia kell, amire a fejlesztő vagy az üzleti terület nem gondol.

Kellően részletesnek kell lennie. De mégse legyen túl aprólékos, hogy ezáltal elvesszen a lényeg.

Tudni kell proirizálni.

És szerintem lennie kell informatikai affiniátsnak, azon felül, amit már az előttem szólók leírtak.


Kecsegtetően hangzik, hogy egy automata tesztelő annyit is kereshet, mint egy fejlesztő, de hozzá kell tenni, hogy lehet vért izzadva, éveket feláldozva jut el oda, ha nincs előképzettsége vagy érzéke hozzá.


Pl.: írtak nálunk automata teszteket, de most derül ki, hogy gyány az egész és nem lehet belőle dolgozni. Vagyis ugyanahhoz, dupla munka és így plusz fél év kell.


És véleményem szerint, ha van is ahhoz indíttatásod, hogy automata tesztelés irányba menj el, mindenképp tesztelj manuálisan és legyél jó benne, mert az segíthet,hogy jó automata tesztelő legyél.

2023. máj. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Saját véleményed alapján érdemes beleugrani egy ilyen lehetőségbe? Hosszútávon megéri, lehet ezzel szép karriert építeni?
2023. máj. 24. 08:00
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha bírod a rendkívüli monotonitást, akkor igen. Ha nem, akkor bele fogsz őrülni, és meg sem közelíted azt a szintet, ami már jövedelem szempontjából megkülönbözteti a többi munkaterülettől.
2023. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
ISTQB-re guglizz ra, es csinald meg. Anelkul nem igazan fogsz komolyabb teszteloi pozit kapni.
2023. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi számít komolynak vagy kevésbé komolynak, de kezdőként így is úgy is az alján kezdem. Beletanulnék és menne minden tovább.
2023. máj. 25. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!