Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftvertesztelői munkakör,...

Szoftvertesztelői munkakör, matek?

Figyelt kérdés

Főleg azokhoz szólna a kérdés, akik jelenleg is szoftvertesztelőként dolgoznak, vagy dolgoztak korábban.


Olvastam egy cikket egy nőről, aki gyógypedagógus végzettséggel tesztelőként dolgozik. Elég nagy a kontraszt, lehetséges az ilyen?


Milyen szintű matektudás kell / szükséges ezen a téren és mennyire van alkalmazva? Cégtől függ?



2023. febr. 22. 23:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A legtöbb fejlesztői pozihoz is elég éretségi szintű matek, manuális tesztelőnek meg annyi sem kell. Érdemes megjegyezni, hogy kevésbé matekigényes területen is előfordulhatnak oyan helyzetek, amikor jól jöhetnek matekos ismeretek. Alap dolgokat, úgymint: algoritmusokat, gráfelmélet és bool algebrát pedig minden programozónak érdemes tudnia.
2023. febr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Matek nem fontos, inkabb logikus gondolkodas
2023. febr. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Tesztelőből 2 féle létezik:

- manuális tesztelő: ehhez 0 matek kell (vagyis kb annyi, amennyi a kistboltban vásárláshoz)


- automatizált tesztelő: ők teszteléshez írnak programokat. De ahogy 2-es írja, ehhez inkább egyfajta logikus/analitikus gondolkodás kell, és algoritmizálás képessége.



Az IT/programozás és a matek kapcsolata egy régi okra vezethető vissza. Valamikor régen az IT mikor új tudomány volt, akkor két irányból, két meglévő tudományból közelítettek hozzá:

- villamosmérnök

- matematikus (ők voltak ugye a programozó matematikus végzettségűek)


Emiatt sokan azt hiszik, hogy az IT-hoz ezek nagyon fontosak. Én például sosem értettem a fizikát igazán (a gépet bekapcsolom megy, kikapcsolom megáll, ehhez nem kell ohm törvényét ismerni manapság már), sem a matematikát, de például kódolni mindig egyszerűen tanultam, könnyen vettem.


Nekem logikus egy komplex program felépítése is, gyorsan átlátom a struktúrákat, de ehhez semmi szükség az n ismeretlenes egyenletek vagy az integrálás ismerete. A programozó munka 99%-ban szintén nem igényel több matekot, mint amivel bárki a mindennapokban találkozik.


Megtanulni programozni az fog tudni, akinek ez a gondolkodásmód testhezálló, én ismerek nem egy fejlesztőt, aki eredetileg bölcsésznek, közgazdásznak, vagy akár geológusnak tanult, és jó programozó lett belőle, meg olyat is, aki hiába végzett kínkeservvel el egy IT szakot, sosem értette igazán, hogy hogyan is működik mindez.

2023. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy az IT képzéseken (különösen a programtervező informatikus) nagyon erősen nyomják a felsőbb szintű matekot, de az a helyzet, hogy a legtöbb fejlesztő azt soha nem fogja használni, a tesztelők meg pláne nem. Én lassan 20 éve fejlesztőként dolgozok és anno én is megszenvedtem az egyetemen a matekkal. Ma már a legegyszerűbb deriválást se tudnám megcsinálni segítség nélkül, mert nem kell használni.


Bőven elég a középiskolás matek. Sokkal fontosabb a logikai érzék és az analítikus gondolkodás, ezek a tesztelő munkához is kellenek.

2023. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es jól írja.


Az egyetemen azért nyomják komolyan, mert vannak olyan részterületek, ahol ez tényleg fontos. Dolgoztam olyan cégnél, ahol orvosi diagnosztikát fejlesztettünk, a fejlesztők egy része mindenféle függvény transzformációt úgy vágott, mint egy matematikus, mert a képfeldolgozás nagy része erről szól.


Ők megírták azokat a speciális library-ket, amikben ilyen szintű matek kellett (de a csapatban voltak 100% matematikusok is, a bonyolultabb kérdésekre), én meg simán lekódoltam, hogy a itt a kép, odaadom a library-nak, a végeredményt meg kirakom a képernyőre, a program 99%-a továbbra sem komplex matek volt, hanem sima megjelenítem/letárolom, mint egy webshopnál.


Nyilván a főiskolán még nem lehet tudni, hogy ki megy ilyen szakirányba, így mindenki megtanulja, de a valóságban 100 programozóból jó ha 1-2 jut olyan fejlesztés közelébe, ahol ezzel kell foglalkozni, mi többiek 20+ év alatt egy alapműveletes számítógép matematikai képességeivel találkozunk


(igen, némi halmaz vagy gráf elmélet, esetleg boal algebra jól jön a mindennapokban, de messze nem azokon a szinteken találkozol vele, ahol az felsőoktatásban tanítják).

2023. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Az integrálás/deriválás/differenciálszámítás a jelfeldolgozásban, képfeldolgozásban és a játékprogramoknál jön elő. De ez csak egy kis szegmens. A legtöbb fejlesztő üzleti appokat, webshopokat és hasonlókat fejleszt, oda az ilyesmi általában nem kell.
2023. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
hamar kipukkan ez az IT lufi.. aztan jon a sirankozas. jeleztek nem egyszer..
2023. febr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 ezt mégis miből vontad le? milyen jeleket látsz?
2023. febr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
7 es :)) meg szerencse a gyar proli munka munka mindig lesz :)))
2023. febr. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Egy szintig szükséges.
2023. febr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!