Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két állásinterjun voltam...

Két állásinterjun voltam eddig egyikről se hívtak. Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Először május közepén voltam állásintrrjun és mondta a HRes csaj hogy pár napon belül visszahív hogy milyen döntés született. Azóta se hívott, se nem írt.


Május vége felé voltam egy másik komoly cégnél 70 perces interjún a Hressel meg a szakmai vezetővel. Kikisertek a kapuig és mondták hogy körülbelül egy hét múlva jeleznek vissza. Na már két hete nem jeleztek vissza.


Jelenleg dolgozok egyszerűsített foglalkoztatasban de nekem teljes munkaidős állás kell.


Most nem értem ezeket a cégeket hogy ha nem is vesznek fel miért nem hívnak, vagy írnak? Legalább tudjam hogy ne várjak hiába. Nagyon dühös vagyok és elkeseredett a viselkedésük miatt. Sőt a második állasinterjun a HRes csaj kétszer kirohogott olyan idétlen volt.


Mással is elofordult hogy bemenet állasintrrjura és utánna semmi visszajelzes?



2023. jún. 7. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem kellesz nekik.
2023. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fognak hívni, ha felvennének, amúgy nem. Szokj hozzá, ne várj a hívásra, pályázz folyamatosan.
2023. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg helyre be kell adni, hogy egy helyre felvegyenek. Minimum 10 helyre add be
2023. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a tapasztalatom, hogyha a cégnek nincs automatikus üzenete erre a célra, akkor nem jeleznek vissza sikertelen pályázat esetén.


Én is azt tudom javasolni, hogy jelentkezz nyugodtan több pozícióra. Inkább te válogass, mit fogadsz el, mint várj visszajelzésre, amiből lehet nem lesz semmi.

2023. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
Ez undorító magyar szokás, akit nem hívnak vissza, azt ghostolják. Add be legalább 50 helyre a pályázatodat, én egyszer 100+ helyre adtam be, mire találtam egy jót.
2023. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
#5 semmi koze a magyarokhoz, a ghostolas eleve idegen kifejezes, a vilagon mindenhol jellemzo.
2023. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Azért nem jeleznek mert van 500 jelentkező főleg ilyen gyógyos pozíciókra és azt értesítik akit felvesznek a maradék 499 embernek nem fognak egyesével írogatni hogy nem sikerült, mert vannak olyan tahók akik még vissza is kérdeznek hogy miért nem, mi volt a baj stb... amivel csak az idő megy el. Szóval igen, ha kellesz keresnek 3 napon belül ha nem akkor szevasz keress más állást
2023. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Komoly cég lehet ha arra sem méltatnak hogy betartsanak egy ígéretet.

Én az ilyen helyen nem is maradnék még ha felvesznek sem.

Én ilyenkor rájuk szoktam zargatni csak bszttasbol hogy mi újság, ígértek valamit, született e már döntés, mi okból késik a tájékoztatásom ecc. ecc.

Ha tőlem elvárják az alapvető humánus viselkedést, én is tőlük ugyanezt.

2023. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha eljutsz az interjúig, ott általában szokták közölni, ha elutasítanak, de vannak tahó cégek akik nem.


Nekem anno a Citigrouppal volt ilyen élményem, egy elég magas pozira pályáztam, egy Managing Director volt az interjúztató, és előadta, hogy ez bazi fontos pozi, nagyon sürgős, két-három napon belül visszajeleznek.

Egy hét után megpróbáltam felhívni őket, de nem vette fel a recruiter gyerek, ezután hagytam a fenébe. Fél év múlva küldtek egy levelet, hogy bocs, az állást törölték.

2023. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Üdv a valóvilágban :D. Javaslom, hogy sok helyre add be az önéletrajozt 1-2 interjúból ritkán lesz valami. Jobb helyeken pár kattintással ki lehet küldeni egy automata sablon e-mailt a többi jelentkezőnek, de amint látod sok cég szarik rá.
2023. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!