Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt miért kérdezik meg csomó...

Ezt miért kérdezik meg csomó interjún?

Figyelt kérdés

Többször is tapasztaltam már, hogy a különböző állásinterjúkon felhozzák a továbbtanulás kérdéskört, legutóbb egy határozott idejű (nyári szezonális) munkánál is megtették. Utóbbi azért is érdekes, mivel a szóban forgó munkához nem kell különösebb képesítés sem, lényegében egyszerű, betanított munkáról van szó.



22/f, technikus



2023. máj. 22. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Miert nem kerdezed meg, hogy miert kerdezik meg?
2023. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mert fiatal vagy, és érdekli őket, mit akarsz kezdeni magaddal, vannak-e terveid. Illetve ha akarnál egyetemre menni, akkor a rendszeres távolléteiddel is számolniuk kellene.
2023. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Érthető, tudomásom szerint azonban szeptember környékétől számítják aktuálisnak az egyetemet, de a munkáltató kimondottan nyárra keres extra munkaerőt.
2023. máj. 22. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert nincs más, mit kérdezzenek.
2023. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Mert attól félnek, hogy 22 évesen már ráébredtél arra, h a komoly fizetesekhez tovább kell tanulni.
2023. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Lehet a szezonális nekik októberig tart pl.
2023. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5


Én nem panaszkodtam az ajánlott órabért illetően, mivel tisztában vagyok azzal, hogy miért nem fizetnének többet azért a munkáért.

2023. máj. 22. 14:41
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, csak ismerkedni akarnak, kiváncsiak rád.

Ha te csak a munkával kapcsolatos infókat akarod elárulni, akkor válaszolhatsz úgy, hogy kifejezetten nyárra kerestél munkát, nem továbbtanulás miatt, hanem mert ennyi időre szeretnél elszegődni. Vagy bármi.

2023. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Mennyit fizetnek egy ilyen állásinterjúért, hogy ti folyton ilyenekre jártok?
2023. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Én diákmunkában dolgozom, most vagyok az egyetemen egy Bsc szak végén és munkahelyen az interjún és azóta is többször megkérdezték, hogy akarok-e Mscre menni.


Szimplán ezzel azt kérdezik, hogy tudnak-e továbbra is diákmunkában alkalmazni, ahol alulfizetnek a főállású kollégákhoz képest, nem fizetnek járulékot utánam, csak a diákszövetkezetnek egy 10-20%-os extrát.


Tehát ilyenkor az a kérdés, hogy meddig maradsz olcsó munkaerő?


Sok helyen, főleg a te esetedben lehet csak diákmunkásokat alkalmaznak, szóval ezzel azt kérdezték meg, hogy meddig tudnak még téged alkalmazni.

2023. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!