Diákként van-e lehetőségem állatorvosi rendelőben 50 óra közösségi szolgálatot teljesíteni, és utána "dolgozni" (a pénz nem számít)?
Köszi a válaszokat mindenkinek!
8-as sok kérdést böngésztem a témában, szerintem láttam már válaszodat amiben hasonlóan jól leírtad tapasztalataidat, akkor megijesztett a gondolat de én nem ezt látom itt a mindennapokban (hála istennek)
Gondolom ez az állatorvos hírnevétől is függ, kisebb városokban (pl ahol én élek) elterjed ha egy orvos pár száz, vagy pár ezer forinttal drágább, de az is elterjed ha jó szakember. Ahova mi visszük a kutyusunkat, nem nagyon járnak házőrzésre, riasztásra tartott kutyák. Gondolom idő mire kialakul az a vendégkör, de megoldható.
Itt a Doktor Úr feleségével együtt dolgozik (a felesége asszisztens, kis magánpraxisról van szó) így nem hiszem hogy nagy szükség lenne rám, de egy kérdést megér, ha nem a válasz felkeresek klinikákat is.
Mégegyszer köszi a válaszokat mindenkinek!
"akkor megijesztett a gondolat de én nem ezt látom itt a mindennapokban [...] Ahova mi visszük a kutyusunkat, nem nagyon járnak házőrzésre, riasztásra tartott kutyák."
Ez nem látszik kívülről, azt pedig nem tudod mi történik a zárt ajtók mögött. Tudnék siralmas eseteket mesélni, de látom, hogy nem hiszed el nekem mennyire elmaradott az itthoni állattartási kultúra. Lehet akármilyen jó hírneve egy állatorvosnak, Magyarországon 100%, hogy fog ilyen gazdikkal találkozni, ezt nem lehet kikerülni.
Az a klinika, ahol én dolgoztam, a környék legjobbja (és egy dunántúli megyeszékhelyről beszélünk, nem egy eldugott faluról az isten háta mögött), csodás személyzettel, mégis rengetegszer megszakadt a szívem az ott tapasztaltak miatt. De mindenkinek más a tűréshatára, ami nekem sok volt, lehet neked simán belefér. Ezért továbbra is csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek önállóan kell kitapasztalni, hogy mennyit bír lelkileg.
Kedves 8-as!
Nagyon köszönöm én is a pontos és részletes leírást, én is szeretném az 50 óra közösségi szolgálatot egy állatkórházban teljesíteni (az iskolámnak van is szerződése a környék legkeresettebb állatkórházával)
és utána szeretnék besegíteni ahogy lehet.
Amióta nagyjából 3 évesen megkérdeztek hogy mi szeretnék lenni ha felnövök azt mondtam, hogy állatorvos és ez azóta sem változott. Vagyok annyira szerencsés, hogy Magyarországon nagy tekintélyű állatorvosokat láthattam operálni, néha kisebb dolgokban besegíteni.
Amit a körülményekről mondtál, teljesen egyetértek és tisztában vagyok vele, szeretném is ezt az egyetem előtt megtapasztalni, hogy fel legyek készülve, bár semmi esetre sem tervezek Magyarországon praktizálni ha eljön az ideje.
A kérdésem lényege az lenne, hogy az egyik ismerősöm is ugyanúgy mint te, besegít már egy ideje műtéteknél és én is nagyon szeretnék eljutni ide, vagy legalább az esetek közelében lenni és tanulni, viszont nem igazán vagyok biztos ennek a jogi vonatkozásában. Tehát elvileg 18 éves kor alatt nem mehetsz például egy röntgengép közelébe sem (persze ha nem téged vizsgálnak)
és ami a nagyobb "probléma" vagy nem tudom hogy probléma-e, de hogyha netalán valaki 15-16 évesen besegít egy műtétnél és összevarja a sebet a végén (ahogy te is írtad) és az állat ne adj isten fertőzést kap vagy bármilyen műhibát elkövetsz az jogilag milyen hatással van a kórházra, ami kvázi illegálisan foglalkoztat, és milyen hatása van rád?
Illetve, ez nálad hogy működött, látták a gazdik is hogy besegítesz, vagy nem? Ha igen, nem kérdezgettek hogy hány éves vagy meg ilyesmi?
Köszönöm előre is a válaszodat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!