Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik olyan, hogy a munkavál...

Létezik olyan, hogy a munkavállaló felmond és a munkáltató nem kötelezi a 30 nap munka letöltésére?

Figyelt kérdés
Lényegében 5 hónapja vagyok egy munkahelyen és egy másik lehetőség miatt szeretnék felmondani. Senkivel nem voltam rossz viszonyban és olyan munkám sincs, amit át kéne adnom vagy ilyesmi. A szerződésemben az van, hogy a munka megszűnését az MT. szerint határozzák meg (tehát semmi extra infó). Én próbáltam tanulmányozni, de csak jobban összezavart. Aki már volt hasonló esetben, milyen esetben létezhet, hogy én felmondok és nem kell lejárnom a 30 napot? (Határozatlan idejű munka)
2023. máj. 26. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Létezik, közös megegyezésnek hívják.Értelemszerűen mindkét félnek alá kell írna, tehát ha a jelenlegi munkáltatód nem szeret ilyet csinálni, akkor nem tudsz mit tenni.
2023. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
A dolgozói azonnali felmondás esetén. Amikor a dolgozó mond fel azonnal-függetlenül attól hány évet húzott le. Gondolom erre gondolsz. Igen, én is léptem így, egy abszolút inkorrekt emberrel szemben, amikor betelt a pohár.
2023. máj. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok azonnali hatállyal felmondani,mert már letelt a próbaidőm és határozatlan idejű a munkám. Nekem ilyen opcióm sajnos nincs. (Tekintve, hogy a kollégáim/főnököm se tett ellenem semmit)
2023. máj. 26. 22:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Erre az esetre van a közös megegyezés. Bármiben meg lehet állapodni ami nem törvényellenes.

Fogsz egy papírt és leírod hogy kéred a munkaviszonyod megszüntetétését közös megegyezéssel xy dátummal. Ha aláírja a cégvezető akkor másnap szabad ember vagy.

2023. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3 Nekem is letelt már bőven annó a próbaidőm, több mint 2,5 évet voltam az adott cégnél. Nekem a munkakörülményeim voltak olyanok ami feltudott jogosítani a lépésre, meg a vezetőség viselkedése. Nézz utána jobban a jogszabálynak. De mindent tudnod kell bizonyítani. Tehát ha lépsz a bizonyiték a kezedbe legyen.Anélkül neki se állj.
2023. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5+ A 4-es szövege meg nem áll meg, főleg olyan ember esetében aki húzóerő, és főtermelő az adott cégben, és jolyjokerként tud funkcionálni. Az ilyen embereknél az utolsó pillanatig próbálják fogni őket, és ha pénzel nem tudnak ráhatni, akkor az utolsó pillanatig képesek ledolgoztatni a felmondási időt. Álom a közös megegyezés ilyen esetben.
2023. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze. Ha tudja, hogy jóban vagy a háziorvossal xd
2023. máj. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha közös megegyezéssel elengednek hamarabb, de ebbe nem kötelesek belemenni, viszont ha jó viszonyban voltatok, akkor általában a legtöbb munkáltató belemegy. Én is most váltottam, 2 hónap lett volna a felmondás, de az utolsó hónapot elengedték a kérésemre.
2023. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Főleg magasabb poziciokban divat, hogy nem dolgoztatják le a 30 napot, mert van rá esely, hogy kárt csinálsz, adatokat lopsz stb. Több ismerős volt így, ugyan ugy kifizetnek csak nem kell bejarni.
2023. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így jöttem el. Közös megegyezéses papír. Elmondtam, hogy félek a felettesemtől (aki miatt felmondtam) és nem bírok ki már egy napot sem mellette. Így elengedték a 2 hét ledolgozandót. Arra viszont készülj fel, hogy ha inkorrekt a munkahely azt a látszatot kelthetik, hogy vmi rossz fát tettél a tűzre és ők küldtek el, hisz a volt kollégák csak annyit fognak látni hogy hirtelen eltűntél (és nem fogod tudni utólag lobogtatni mindenkinek a papírt, hogy valójában ez meg ez történt).
2023. máj. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!