Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora pofátlanság hogy nem...

Mekkora pofátlanság hogy nem jeleznek vissza álláspályázatomról?

Figyelt kérdés

Április közepe óta keresek állást. 12 helyre beadtam eddig, három állásinterjún voltam, kettőt visszautasítottam egyre nem vettek fel.


A maradék 9 helyből négy írt vissza hogy most nem felelek meg.


5 állásról SEMMIT SE REAGÁLTAK.


Ez régen nem így volt. Pár éve mikor állásokra pályáztam beadtam két tucat helyre és 90% visszairt.


Ez 1-10 skálán mekkora pofátlanság?



2023. máj. 14. 00:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
10/8
2023. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Svájcban mindig visszajeleztek ha nem vettek fel (másoktól is ezt hallottam)
2023. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Fiatal pályakezdő lehetsz.


Szokj hozzá, hogy nem jeleznek vissza.


Személy szerint én büntetném azokat, akik hírdetik a munkalehetőséget és még egy bemásolt sablon üzenetet se képesek kiküldeni a fel nem vett embereknek.


Pedig nem nagy dolog 1-2 mondatot leírni majd másolás beillesztéssel e-mail címeket megadni ahhoz az egy üzenethez.


Várjál-e? Ne sokat. Főleg nem heteket, hónapokat.


10-es jól írta. Ne habozz, max próbaidőből átmész egy másik jobb helyre, ha úgy adódna.

2023. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Két nagy multihoz is jelentkeztem néhány hónapja egy junior pozícióra (Telekom és Mol), valószínűleg többszáz CV érkezett be hozzájuk, amit nyilván nagyobb feladat átszűrni, mint egy KKV-ban, de feltételezem megvan náluk a HR kapacitás hogy legfeljebb max két hét alatt kiválogassanak x embert, akivel továbbmennek, szóval nyilvánvalóan az én pályázatom is a kukában végezte, csak erről nem tájékoztatnak.


Az oké, hogy a HR a kiválasztottakat továbbtja a szakmai részlegnek, de azok is a HR-en keresztül jeleznek vissza, hogy kiket akarnak interjúztatni, nem xy manager hívogatja interjúra a jelölteket, másrészt meg nagyobb cégeknek mind megvan a karrier oldala, ahol regsiztrálni kell meg profilt létrehozni meg anyámkínja, szóval nemcsak a semmiből egy random email címre érkeznek a CV-k, mégis nehezükre esik beállítani egy elutasítva státuszt, hogy legalább egy automata emailből tudja a hülyéje, hogy nem lett alkalmas (persze 2 hét után ez már alapből egyértelmű).


Szóval én azt mondom, hogy ahonnan nem keresnek 1, max 2 héten belül, azt el kell engedni. Nekem is mindig szarul esik, hogy még arra sem méltatnak, hogy közöljék, hogy kevés vagyok, de ez a jelenlegi multi policy úgy néz ki.

2023. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem pofátlanság, megszokott.
2023. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%
Nagy! Ha megtisztelek egy egy céget azzal hogy jelentkezek illetve kiteregetem az életem a csak minimum hogy visszajelezennek.
2023. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
56%

Várj, ez még semmi.

Engem behivnak interjúra, jajj milyen szimpatikus blabla es MINDENKÉPP VISSZAJELZUNK 1 héten belül.

És semmi!!!

Ez kb 9-1⁰x is előfordult egymás után

Az ilyenek az én szemembe egy hazug patkányok, gazemberek..


Soha a budos eletbe a lábam arra a helyekre nem teszem .


Utalom a meghazuttolást, es sajnos ebben a régióban ez a megszokott!!

Hajdú -Bihar .


Viszont nem tudom hogyan , természetesen ez vmi csoda, természetfeletti úton, véletlenül, találtam rá egy nagyon rendes munkaadóra es üzletvezetőre, fel is vettek, de ez kész csoda es szerencse, 1000ből 1 a környéken.


Miután feladtam a munkakeresést, véletlenül vki mindta hogy van vhol felvétel, és igy jött össze.

Tehát kérdező, neked is lehet szerencséd, felejtsd el ezeket, sok sikert kívánok!

2023. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam mindig, minden esetben a jó munkahelyek vki által, vagy véletlenszerűen jöttek össze.

Es mindig amikor már feladtam, de úgy gondoltam,na jó, ide még elmegyek , és lesz ami lesz alapon.


És ne várj el semmit se a munkaadóktól, sztem is egy koruzenet irasa azoknak akiket még interjúra is hívtak semmiség lenne, vagy akár azoknak is akik komolyabban jelentkeztek .


Ez elvi kérdés, sztem ezeken a helyeken nemis becsülik meg az embert

2023. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
29%
ne futtassatok mar magatokat
2023. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"12 helyre beadtam eddig"

Hát ez attól függ, hogy ők hirdettek állást vagy sem.

Ha van kint (akárhol) álláshirdetésük, akkor nagyon illik válaszolni.

Ha viszont nem keresnek munkatársat, de te úgy random kinézted őket, és dobtál nekik egy CV-t, nos ott szerintem nem kötelességük válaszolni, egyszerű kéretlen levélnek tekinthető a leveled.

2023. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!