Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora pofátlanság hogy nem...

Mekkora pofátlanság hogy nem jeleznek vissza álláspályázatomról?

Figyelt kérdés

Április közepe óta keresek állást. 12 helyre beadtam eddig, három állásinterjún voltam, kettőt visszautasítottam egyre nem vettek fel.


A maradék 9 helyből négy írt vissza hogy most nem felelek meg.


5 állásról SEMMIT SE REAGÁLTAK.


Ez régen nem így volt. Pár éve mikor állásokra pályáztam beadtam két tucat helyre és 90% visszairt.


Ez 1-10 skálán mekkora pofátlanság?



2023. máj. 14. 00:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, ha jelentkeztek még rajtad kívül vagy 328-an, akkor nem fogják pazarolni az időt meg energiát felesleges körökre...


Nyilván, ha ez egy szenior programozó állás exra magas szaktudással, ott biztosan visszajeleznének..

2023. máj. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

1*


Akkor a HR mit csinál? Ha jelentkezik 328 pályázó és abból nem kell 325 mondjuk akkor is illik visszairni a 325nek. Nem kell indoklás miért csak hogy tudjam és kihuzhassam a listáról ne várjam hiába.


Keresztapa. vezető kertészeti centrumban és akik jelentkeznek hozzá 15en pl állásra 2 behiv többinek ír hogy nem alkalmasak. Ez nála evidencia.

2023. máj. 14. 00:27
 3/30 anonim ***** válasza:
74%
2-es: jó, de 13-nak könnyedén irkál... 325-re már nincs idő, meg nem is tiszteli meg, a HR-es ugyanis senkit sem tisztel, mivel számára csak meló vagy meg egy biorobot.
2023. máj. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Miért kéne? Én se írok vissza az összes HR esnek aki megkeres, hogy sorry nem érdekel az ajánlatuk. Ha nem vagyok szimpi akkor mindegy hogy visszaírják vagy nem kapok választ. Max akkor probléma ha lement egy interjú és eltűnnek.
2023. máj. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint én vagyok földhözragadt hogy ilyet várok el a HR től. Rendben, elfogadom.
2023. máj. 14. 00:40
 6/30 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem sokkal egyszerűbb oka van: ha 0 közeli is az esélye hogy 325-ből épp a listán 325-et akarják majd valami csoda folytán behívni egy újabb körre, akkor ciki lenne úgy hogy előtte már offolták őt is, a maradék 323-mal egyetemben. Már ha 1 fő volt sikeres, ami szintén nem túl gyakori, általában 2-3 (minimum!) hasonló pozícióra keresnek mindenhol embert, aztán a többhónapos procedúra végén kiderül pontosan melyiknek mi és cégen belül hol lesz a feladata. Addig bőven lehetnek új távozók és a 2-3 az 4-5 lesz.

Arról nem beszélve, hogy annyira le van egyszerűsítve a process és az érintett vezetőknek sincs annyi ideje hogy legtöbbször a hr-es se tud meg a jelentkezésekről semmit, miután továbbította azokat. Annyi infót kap amiből tudni fogja hogy kit hívjon következő körre, kinek küldjön ajánlatot stb.

Minimum lábon lőné magát de az is lehet hogy tiltott számára ha az összes többi delikvenst értesítgeti.

Igazán profi helyeken azért persze ezt is megoldják valami automatikus válasszal, amiben benne van a folytatás lehetősége.

Kérdés hogy ez jobb-e? Ilyenkor már kb "törlődsz a rendszerből", legalábbis én ezt tapasztaltam. Hosszabb távon jobb ha inkább nem is írnak semmit.

2023. máj. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy de, régen is így volt. 20+ éve dolgozom, már a pályám elején sem kaptam mindig mindenhonnan visszsjelzést (és később, tapasztalatok birtokában sem).
2023. máj. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

6*


Köszönöm a részletes választ. Nem sokat értettem belőle,

2023. máj. 14. 01:21
 9/30 A kérdező kommentje:

7*


De ha nem ír vissza a cég akkor meddig várjak a hívásra?

2023. máj. 14. 01:22
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
#9 semeddig. Keress folyamatosan. Ha felvesznek valahova, aztán közben hívnak egy jobb helyre is, akkor próbaidő alatt azonnal eljöhetsz indoklás nélkül.
2023. máj. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!