Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora pofátlanság hogy nem...

Mekkora pofátlanság hogy nem jeleznek vissza álláspályázatomról?

Figyelt kérdés

Április közepe óta keresek állást. 12 helyre beadtam eddig, három állásinterjún voltam, kettőt visszautasítottam egyre nem vettek fel.


A maradék 9 helyből négy írt vissza hogy most nem felelek meg.


5 állásról SEMMIT SE REAGÁLTAK.


Ez régen nem így volt. Pár éve mikor állásokra pályáztam beadtam két tucat helyre és 90% visszairt.


Ez 1-10 skálán mekkora pofátlanság?



2023. máj. 14. 00:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
25%
Nem szabad visszaírni mert akkor a proli jelentkező még meg is próbál beperelni, hogy nem ő lett kiválasztva és drága a céges ügyvéd.
2023. máj. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

11*


Te HR és vagy?

2023. máj. 14. 01:31
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

6-os kár, pedig próbáltam érthetően fogalmazni.

A lényeg: 1. lehet, hogy végül mégis az lenne az ideális jelölt, akit visszautasítottak volna. Akkor minek utasítsák vissza? 2. Lehet, hogy a hr-ig el se jut ilyen infó. Ő kiválogat 10 cv-t, azt elküldi a csapatvezetőknek, majd valahol a folyamat végén a hr-es annyit tud meg, hogy kinek kell ajánlatot adnia. A maradék 9 főről 0 infója van.h

2023. máj. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
54%

"Nézd, ha jelentkeztek még rajtad kívül vagy 328-an, akkor nem fogják pazarolni az időt meg energiát felesleges körökre...



Nyilván, ha ez egy szenior programozó állás exra magas szaktudással, ott biztosan visszajeleznének.."


1.Közel se biztos hogy visszajeznek.


2. Körülbelül 5 perc egy scriptet írni hogy írjon vissza mindenkinek egy elutasító e-mailt akit nem hívtak be...

2023. máj. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
58%

"Script-et írni" :DDD Átlag multi környezetet ismerve, örülj ha az Outlook quick step-epeket tudják használni a hr-en.

Szerintem még azt se, és kinyomtatott excel fájlokból pötyögik be a jelentkezők (bocs, jeleNkezők, hogy egy régi főnökömet idézzem) emailcímét, jobb esetben outlookba, rosszabb esetben céges gmailbe.

De a kételyeim továbbra is állnak.

1) mi van, ha meggondolja magát a vezetőség, és olyat kéne visszahívni, aki le lett koptatva.

2) honnan tudja a hr, hogy ki az, aki vissza lett utasítva, ha nem is ő "utasít vissza"?

Hanem, és itt egy újabb problémát vezetünk be: egy gyökér vezető söpri félre vagy még meg se nézi a jelentkezést.

2023. máj. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is illik válaszolni, hiszen időt és energiát fektettél a jelentkezésbe, ugyanakkor amíg nem jeleznek vissza, nyugodtan jelentkezz más pozícióra, ne várj rájuk! Mi van, ha nem vagy alkalmas a pozícióra, avagy neked nem tetszik? Kiválasztási folyamat akár több hét, hónap is lehet, butaság kizárólag egy helyre jelentkezni, mert évek múlva fogsz váltani!
2023. máj. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem éri meg visszaírni mert ez költség. Ráadásul erre nincs törvényi szabályozás sem. A multi helyében én se pazarolnék erre energiát.


Mondjuk az álláshírdetésbe beleírnám hogy csak azoknak jelzünk vissza akik megfeleltek az első körös kiválasztáson.


Megfordítva a dolgot. Ha bedobnak a postaládádba egy hirdetést hogy vegyél valamit, akkor te felhívod őket hogy köszönöm de most nem Önöket váasztottam?

2023. máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

"De ha nem ír vissza a cég akkor meddig várjak a hívásra?,,


A válasz semeddig. Beadod a szimpi helyekre a jelentkezésedet és ha találsz újakat akkor oda is beadod. Lehet akár 20-30 jelentkezésed is. Akik visszahívnak ott elmész interjúzni, megint csak akár 3-4 helyen is interjúzhatsz egy adott időintervallumban.

Ha a végén pedig több helyre is bekerülnél akkor kiválasztod a szimpatikusat és a többit visszamondod.


Ha kevesebb helyről válaszolnak akkor több helyre kell beadni, ennyi.

2023. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

14

scriptet írni akkor lehet ha van egy keretrendszer amiben a jelentkezéseket vezetik. Nem pici multiknál dolgoztam az elmúlt években, legtöbb helyen a HR kockás füzetben dolgozik...

2023. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
hatalmas
2023. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!