Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Home office előnyösebb a nőknek?

Home office előnyösebb a nőknek?

Figyelt kérdés

Ami mellette szól:

- több szabadidő a napi be- és hazautazás helyett

- több idő jut a családra

- több idő jut sportra, házimunkára

- betegállományba szinte soha nem kell menni


Ami ellene:

-



2023. máj. 6. 16:51
 1/9 anonim válasza:
97%
És ezek miért csak a nőknek előnyös dolgok?
2023. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nemcsak a nőknek, de talán többségében ők végeznek irodai munkát.
2023. máj. 6. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Számomra nem, max. alkalmanként.

Nincs ennyi előnye, mint amit felsoroltál. Az én munkámat nem lehet elvégezni, ha olyan beteg vagyok (vagy a gyerekem), hogy táppénzre jönnék. Plusz időt csak a oda-vissza úton nyerek, ami az én esetemben 2x10 perc. Összesen ennyivel jut több idő a családra, sportra, házimunkára.


Hátrány:

- Elszigetel másoktól. Nem szeretnék hosszú időn keresztül egyedül ülni a 4 fal között egy laptoppal.

- Sokan eligénytelenednek otthon. Akár fel sem öltöznek egész nap.

2023. máj. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát én már tizenéve home officeban dolgozom, de azért ha annyira beteg vagyok, akkor bizony táppénzen vagyok. lázasan nem várja el a főnököm, hogy dolgozzak. vagy pl ha becsípődött a derekam és még ülni sem tudok....
2023. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 babyboom567 válasza:
77%
Az esetek kb 80%-ba nem lehet hatékony munkát végezni ha a gyerek otthon van.Főleg, ha nagyon odafigyelős, vagy ügyfeles, telefonos munkád van.
2023. máj. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

,,de talán többségében ők végeznek irodai munkát."


Ez elég erőteljes túlzás, nézz körbe irodákba, eléggé vegyes a felosztás. Nálunk pl 80% férfi, a 80-90 emberből a szintünkön.


És egyértelműen mindenkinek előnyös az, ha nem kell munkahelyre menni, meg elkészülni előtte, vagy otthon tudsz magadnak friss kaját csinálni, flexibilisen tudsz dolgozni stb.


Betegállomány max akkor igaz ha kicsit beteg vagy, de egy erősebb influenza mellett mondjuk nem fogsz tudni dolgozni.


Abban egyetértek #5 össel hogy homeoffice és kisebb gyerekre vigyázás nehézkes. Valami veszélyeset csinál mondjuk az 5 éves gyerek te meg fontos meetingbe vagy az elég rossz kombó

2023. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Negatívum: a nők (talán) kisebb része van el irodai chit-chat nélkül hetekig, hónapokig. A férfiak sokkal nagyobb része ilyen.

De ott van a fent jelzett "eligénytelenedés" is, férfiként sohasem éreztem hogy iroda kedvéért kell jobban ki- vagy beöltöznöm. Itthon, a lakásban nem hordok cipőt, kb. ennyiben különbözik a HO szettem az irodaitól.

2023. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

2# kb 100 fős IT cégben dolgozom. A recepciós, kb 3-4 HResen kívül mindenki férfi.


Szerintem az az állítás nem igaz, hogy több nő dolgozik irodában. Lehet van 1-2 szektor ahol nem tökéletes a nemek aránya, de ha én is csak az én szakirányomat nézném, akkor azt mondanám, hogy "Csak férfiak dolgoznak az irodában."

2023. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
88%
A home office annak előnyös, aki olyan személyiség. Én itthonról dolgozom, és nagyon szeretem, viszont leginkább azért, mert rugalmas munkaidőben vagyok. Így tényleg sokkal több idő jut mindenre és produktívabb is vagyok. De valakinek meg simán nem terepe a home office, és az motiválja, hogy ott van a munkatársak között, különben otthon hamar elterelődik a figyelme.
2023. máj. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!