Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó az a nőknek, hogyha...

Miért jó az a nőknek, hogyha családon belül mindent nekik kell megoldani, elintézni?

Figyelt kérdés

Sok családban látom, hogy a nők főleg a gyereknevelés és a családdal, meg úgy szinte minden, azok arra verik magukat, hogy csak ők tudják megcsinálni, meg az anyaság úgyis önfeláldozás.


Ez miért jó nekik, hogy majd belegebednek? Miért nem vonják bele a gyerekeik apját?


2022. nov. 3. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Egy újabb lehetőség hogy szidjunk csak más apákat, egyben fényezzük a saját férjünket :)
2022. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
"Arra verik magukat" atyám 🤦‍♀️🤦‍♀️ Nem, nem jó nekik sem. Valószínűleg azért nem vonják bele, mert vagy egy semmire sem jó férjet, apát választottak, vagy mert az apa a családfenntartó és nonstop dolgozik.
2022. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Kérdezd tőlük!

Én magam sem értem, de nem érdekel.

Nekem nem lenne jó így, így nem is így csinálom

2022. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem általánosan a nőkre igaz, hanem a mártír tipusra. Főleg anyák közt fordul elő.
2022. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem jó,de ha más nem csinálja meg, akkor mit csináljanak?Nálunk nem így van,de csak mert nem hagyom.Az igazság az,hogy az én férjem is szeret lusta lenni,ha nincs külön megkérve valamire , akkor magától nem csinálja.A logisztika meg egyáltalán nem erőssége,szóval azt valóban nem tudná megcsinálni ha akarná se.
2022. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Soha nem voltam ilyen, és nem is leszek :)


Bár tény, hogy mivel én vagyok itthon többet a gyerekek miatt, így az itthoni teendők nagyobb részét is én végzem, de ettől függetlenül a férjem ugyanúgy kiveszi a részét a gyereknevelésből és az itthoni feladatokból egyaránt. Ennek az az egyszerű oka, hogy ő is itt lakik, a gyerekeket pedig közösen vállaltuk be.

Ha visszamegyek majd gyed-ről a munkahelyemre, akkor az itthoni dolgokat nagyjából felesben fogjuk végezni.


Azok a nők, akik mártírt csinálnak magukból, rendszerint megkeseredett és besavanyodott anyák és háziasszonyok, akiknek az egyetlen boldogságot az adja, hogy a saját elcseszett életüket piedesztálra emelve verik a mellüket, hogy ők bizony az életüket áldozták a családi jólétért, így ők a hősök. Ez nem jó hozzáállás, de igazából hidegen hagy, hogy más mit és hogyan csinál a saját életében.

2022. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Én belevonom, és úgy veszem észre, hogy a férjem anyja emiatt orrol rám. Mintha úgy gondolná, hogy nekem ezt önállóan kellene megoldanom, az egészet, játszótértől, bevásárlásig, és a férjem meg csak a munkával foglalkozhasson. Ő nagyon magára volt hagyva anno, őt meg eleve apa nélkül nevelték.
2022. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
nekem kvára nem jó, de a férjemnek kiszámíthatatlan a munkája, aznap délben nem tudja még, hogy mikor fog hazajönni, és teljesítménybéres, így dolgoznia kell, amikor tud. Ez van
2022. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
azért mert gyorsabban el van intėzve mintha ezt mondjuk egy pasitol kėrnéd .
2022. nov. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!