Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én találkozom érdekes HR-kel,...

Én találkozom érdekes HR-kel, vagy ez ennyire kizáró ok?

Figyelt kérdés

Nyáron felmondtam a munkahelyemen, mert szó szerint a hidegvízre valót nem kerestem meg. Azóta sajnos közbejött egy betegség, melynek a vége műtét lett december elején. (Közkórházban nem láttak el, csak mondták, hogy várjak a soromra. Többször 40 fokos lázam lett, de hazaküldtek epe és hasnyálmirigy gyulladással. A végén sajnos magánba mentem, mert a doki megmondta, hogy sos a műtét. 4 hónapig voltam beteg, több mint 20 kg fogytam.) Azóta is keresek állást, de körülbelül a HR-sek már olyanokat megengednek magunknak, hogy "Miből fedezi a kiadásait, ha ennyi ideje nem dolgozik? Minek mondott fel, ha azóta nem dolgozik? De ha ennyi ideje nem dolgozik, legalább odáig eljutott, hogy interjúra elment?"

Olyan is volt, hogy a HR megmondta, hogy mivel ennyire pőrgős személyiség vagyok, nem nekem való ez a munkakör. De köszönjük, hogy eljött.

Vagy hogy Mióta házas? Mióta ismeri a házastársát? Odáig forszírozni a gyerek témát, hogy már azt mondtam, hogy nem szeretnék gyermeket.

Vagy most nincs felvétel, de ha lesz nyitott pozíció legyen kiből válogatni.

Mivel nem vállaltam - támogatás híján, illetve május 1 életbe lépő olcsóbb bérletek miatt -, hogy beköltözöm a fővárosba /agglomerációban élek/, megmondta a HR, hogy akkor köszönjük ennyi volt az interjú. (Sima ügyfélszolgálati meló)


Komolyan kezd elegem lenni abból, hogy HR az első személy, akivel találkozol a cégtől és kb ezután azt mondod, hogy nincs kedved ott dolgozni. Értem, ha a papírjaim vagy képzettségem illetve a tapasztalatom nem lenne elég és azért (de akkor ne hívjanak fel! és utána még, mikor rájönnek, hogy nem így kellett volna, jönnek alkudozni) vagy nem lennék kompatibilis a vállalati értékekkel, arculattal, de kb belekeverni a személyes véleményt a munkába... Volt aki fiatal volt, volt aki idős.


Volt olyan aki januárban mondta, hogy májusba tudna felvenni..


Azt is mondtam, hogy 2 nyelvtudással 2 műszakba - úgy hogy akkor gondolkodtam az albérleten - ügyfélszolgálatra csomagküldő céghez nettó 210 ajánlottak. Ekkor láttam, hogy kigurult a HR szeme. Banki szférában ők se ajánlottak volna 200nál többet persze jutalékos rendszerben. És mikor még ők mondják, hogy "na, de ez is több mint a semmi alapon se vállalom el?" Meg hogy menjek akkor máshová a környékünkön. Mondom (ezt egy HR-nek), hogy maga szerint felsőfokú végzettséggel 0 raktári tapasztalattal hova vesznek fel...


Nem mindenki kötné egy idegen ember orrára, hogy miből él. Amúgy sincs sok köze hozzá..


2023. márc. 5. 19:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%
“Elmagyarázná, hogy ez mennyiben releváns a betöltendő munkakör szempontjából?”
2023. márc. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Pókerarccal hazudni kell, "nem akarok gyereket, családi okok miatt" nem fogják firtatni. Aztán ha összejön a terherbeesés (a próbaidő lejárta után, mikor már véglegesítve vagy!!!) , "jajj, hát én nem gondoltam, hogy jönni akar a babó, de hát így alakult".

Budapesti sajnos sokszor elvárják, ha van budapesti ismerősöd, beírod az ő címét és kész. Amikor kérdezik, hogy miért benne a lakcímkártyádban, azt mondod, hogy a tulaj nem engedte, h bejelentkezz. Senkise nézi, hogy hova mész haza vagy honnan jársz be.

A munkáltatók is hazudoznak az ember szemébe, a HR meg aztán pláne, ott hazudik, ahol csak bír, így neked sem kell őszintének lenni.

2023. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sajnos minél nívótlanabb a cég és minél kevésbé van valóban szükségük emberre, annál jobban megengedik maguknak az efféle packázást.

Szóval első körben azt javasolnám, próbálkozz kizárólag nagy nevű cégeknél és olyan pozícióra amiket mintha rád írtak volna ki. Az ssc-k tele vannak ügyfélszolgálatos melóval, valamit csak fogsz találni.

Az állandó és egyéb lakcímeidhez pedig semmi közük, kerülni kell a témát, ha esetleg valamilyen módon mégis szóba kerül akkor mondasz/beírsz tetszőleges kamu lakcímet. Ha 50 km-re laksz nyílván ismered a várost annyira hogy ezt kockázatmentesen megteheted. Egyébként is a HO a jövő.

Abszolúte együtt tudok veled egyébként érezni, munkakeresés szempontjából sose voltam könnyű eset. Szerencsére nem betegség, hanem tanulás miatt, de még így is ki tudtak billenteni az idiótaságaikkal.

Ja, és még egy: ahol igazán fontos hogy találjanak új kollégát, ott nincs is komolyabb hr kör, maximum a praktikus infókat egyeztetik, és az interjúkon sincs egy db hr-es se. Én legalábbis minden jobb munkámat így szereztem.

2023. márc. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!