Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én találkozom érdekes HR-kel,...

Én találkozom érdekes HR-kel, vagy ez ennyire kizáró ok?

Figyelt kérdés

Nyáron felmondtam a munkahelyemen, mert szó szerint a hidegvízre valót nem kerestem meg. Azóta sajnos közbejött egy betegség, melynek a vége műtét lett december elején. (Közkórházban nem láttak el, csak mondták, hogy várjak a soromra. Többször 40 fokos lázam lett, de hazaküldtek epe és hasnyálmirigy gyulladással. A végén sajnos magánba mentem, mert a doki megmondta, hogy sos a műtét. 4 hónapig voltam beteg, több mint 20 kg fogytam.) Azóta is keresek állást, de körülbelül a HR-sek már olyanokat megengednek magunknak, hogy "Miből fedezi a kiadásait, ha ennyi ideje nem dolgozik? Minek mondott fel, ha azóta nem dolgozik? De ha ennyi ideje nem dolgozik, legalább odáig eljutott, hogy interjúra elment?"

Olyan is volt, hogy a HR megmondta, hogy mivel ennyire pőrgős személyiség vagyok, nem nekem való ez a munkakör. De köszönjük, hogy eljött.

Vagy hogy Mióta házas? Mióta ismeri a házastársát? Odáig forszírozni a gyerek témát, hogy már azt mondtam, hogy nem szeretnék gyermeket.

Vagy most nincs felvétel, de ha lesz nyitott pozíció legyen kiből válogatni.

Mivel nem vállaltam - támogatás híján, illetve május 1 életbe lépő olcsóbb bérletek miatt -, hogy beköltözöm a fővárosba /agglomerációban élek/, megmondta a HR, hogy akkor köszönjük ennyi volt az interjú. (Sima ügyfélszolgálati meló)


Komolyan kezd elegem lenni abból, hogy HR az első személy, akivel találkozol a cégtől és kb ezután azt mondod, hogy nincs kedved ott dolgozni. Értem, ha a papírjaim vagy képzettségem illetve a tapasztalatom nem lenne elég és azért (de akkor ne hívjanak fel! és utána még, mikor rájönnek, hogy nem így kellett volna, jönnek alkudozni) vagy nem lennék kompatibilis a vállalati értékekkel, arculattal, de kb belekeverni a személyes véleményt a munkába... Volt aki fiatal volt, volt aki idős.


Volt olyan aki januárban mondta, hogy májusba tudna felvenni..


Azt is mondtam, hogy 2 nyelvtudással 2 műszakba - úgy hogy akkor gondolkodtam az albérleten - ügyfélszolgálatra csomagküldő céghez nettó 210 ajánlottak. Ekkor láttam, hogy kigurult a HR szeme. Banki szférában ők se ajánlottak volna 200nál többet persze jutalékos rendszerben. És mikor még ők mondják, hogy "na, de ez is több mint a semmi alapon se vállalom el?" Meg hogy menjek akkor máshová a környékünkön. Mondom (ezt egy HR-nek), hogy maga szerint felsőfokú végzettséggel 0 raktári tapasztalattal hova vesznek fel...


Nem mindenki kötné egy idegen ember orrára, hogy miből él. Amúgy sincs sok köze hozzá..


2023. márc. 5. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Mi a kérdés? A HResek között is vannak idióták, ahogy mindenhol máshol is.
2023. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb a méhedben turkálnak, akkor hozd őket kellemetlen helyzetbe:

- az 5. vetélés után lemondtatok a gyerekvállalásról

- vagy csak egyszerűen nézz rá egy szó nélkül, mintha várnál egy kérdést, ha újra megkérdezi, akkor nézz körbe és kérdezd meg, hol a kandi kamera, mert ez viccnek szar, de állásinterjúnak még szarabb

2023. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ennyire rossz - HR szempontjából -, hogy nyár óta nem dolgoztam eü probléma miatt illetve hogy nem költözöm be a fővárosba (ahhoz nem fizetnének annyira jól és 50 perc alatt bent vagyok a belvárosban)? Vagy HR hozzáállása rossz?
2023. márc. 5. 19:59
 4/13 A kérdező kommentje:

#2

Sajnos valóban hasonló a helyzet ... :(

2023. márc. 5. 20:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a HR-nek semmi köze ahhoz, hogy miből élsz. (lehet biztosításod, örökséged vagy kiadott lakásod jövedelme.) Lehet, hogy csak személyes kíváncsisága volt. Vagy azt akarja tudni, mennyire vagy megszorulva, hogy keveset fizessen.
2023. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell túlozni? "Hidegvízre való sem kerestem meg szó szerint"

Tehát akkor havi 250 ezer forint volt a vízszámlád és kerestél mellé 220at és azt sem tudtad kifizetni?

Lehet kötözködés, de ezt írtad. Ez pedig nyilvánvalóan nem igaz.

2023. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Miért osztottad meg velük, hogy nyár óta nem dolgoztál? Miért beszélsz egy HR-essel az egészségügyi problémáidról? Teljesen magánügy!

Olyan információkat osztasz meg velük, ami miatt nem akarnak felvenni.

2023. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

# 6


Nettó 200 alatt kaptam.


# 7


Mert megkérdezik, mit csináltam azóta.. és nyilván nem jó kedvemből volt a dolog.

2023. márc. 5. 20:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozni akarsz, nem kell megosztani velük. Senki nem akar felvenni olyan dolgozót, aki 4 hónapot volt kórházban, most jött ki, ki tudja mikor megy betegszabira megint. A saját érdekedben hallgasd el ezeket az infókat.
2023. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
"- Ne haragudjon, de ez magánügy."
2023. márc. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!