Milyen vonalon folytassam?
Mérnököknél sem osztogatják az 1m bruttót pacsira, ahhoz inkább szoftverfejlesztő (beágyazott rendszerek, C, C++, SQL, python) vagy tesztelő vonalra kell elmozdulni a mérnöki vonalról. Ma már sok olyan munkakörhöz odaírják a mérnök kifejezést, aminek semmi köze a mérnöki tervezéshez, pl. tesztautomatizáló, jól lehet vele keresni, de nem mérnöki munka, még is 90%-ban villamosmérnöki végzettséggel lehet betölteni. Gyakorlatilag C# az egész. Egy egyszerű gépész, elektronikai vagy villamos tervező nehezen megy br. 1m fölé, kell hozzá 8-10 év tapasztalat.
Viszont mivel az infó is érdekel, talán még testhezálló is lehet neked egy villamosmérnöki kar (pl. műszerautomatika szakirány), ahonnan pythonos vagy C#-os vonalon mész tovább. MSC-nek meg csinálsz valami gazdaságit, ami kedvező lehetőségeket biztosít a jövőben pl. vezető pozik betöltéséhez.
Gazdasági ismeretek nélkül egyik szakmából se fogsz nagy üzletet csinálni. Akármilyen jó mérnök, informatikus, vagy bármilyen egyéb szakmád van, az üzlethez is kell értened, hogy üzleti sikereket tudj elérni, különben csak egy alkalmazott leszel mindenhol. Megfelelő gazdasági ismeretek nélkül meg még a fizetésed se tudod jól kamatoztatni, hogy jól szolgálja az érdekeid.
Nem szükséges közgazdász diplomát szerezni, de bármilyen irányba indulsz is, csak hasznodra válik, ha képezed magad gazdasági területen is - és nem csak annyira, amennyire kötelező az egyetemen.
Annyiból biztosan jobb a műszaki irány, hogy egy mérnöki diplomával könnyebben felvesznek bármilyen kereskedelmi, gazdasági területre, mint közgazdász diplomával műszaki területre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!