Az egyetemen (demonstrátorként vagy doktoranduszként) végzett kutatómunka általánosságban releváns szakmai tapasztalatnak számít az adott területen, ha a feladatkör majdhogynem ugyanaz, mint amit az állásnál várnak?
Már hogy a f*omba ne számítana? Ne hülyéskedjünk már, pont data science, ML területén? Gondolom próbáltak mutyizni és nem voltál elég magabiztos, hogy ne nézzenek baleknak.
Ismerősöm nemrég végzett doktorin, senior szintről indult végzés után az iparban, pedig neki sem volt előtte túl sok tapasztalata. Valószínűleg nem fog ugyanannyi időt számítani, mint amennyi ténylegesen volt maga a képzés, de legalább 2 évet biztos rá lehet számolni.
Nekem is az az általános tapasztalatom, hogy összeadják a kettőt, bár én még csak részmunkaidős állást kerestem doktori mellé. Majdnem mindenhova felvettek, ahol 5-8 év tapasztalatot vártak, pedig csak 3 évig dolgoztam, bsc végén és msc alatt (diákként).
Sőt, több (külföldi) cégnél van kialakítva egy rendszer erre, ahol elkülönül például a senior statistician I és II. Az I, akinek van PhD végzettsége és <2 év ipari tapasztalata, a II, akinek több van még a titulus mellé.
Hosszú távon pedig egyértelműen előnyben leszel, mert ezzel jogosultságok is járnak, ami bizony kell a cégeknek is. Kutatást nem vezethet mezei msc-s és nem is pályázhat meg bizonyos pályázatokat a cég, ha nincs PhD végzettségű kolléga.
#3
Kutatásról beszélünk továbbra is, nem klasszikus képzésről és tárgyak teljesítéséről. Egyetemmel folytatott munkaviszonyt jelent, amiért fizetést kapunk, nemcsak hallgatói jogviszonyt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!