Hipotézis ajánlatot kaphatnék? Hipotézis ötletre lenne szükségem, a kutatómunkám megírásához. Soha nem csináltam még kutatómunkát, ez is csak egy iskolai feladat, nincs neki nagy jelentősége, de jó lenne azért jó pontszámokat kapni rá.
Az eredeti hipotézisem az volt, hogy az emberek a járványhelyzet kialakulása óta tudatosabbak vásárlásaik során, azonban a mentoromnak ez nem tetszett, mivel a megfontoltságot nem lehet kvalifikálni. Ezért azt mondta, hogy a már meglévő kérdéseimre igyekezzek egy kvalifikálható hipotézist felállítani.
Kérdéseim a következők:
1. A járvány megjelenése előtt/óta készít bevásárlólistát.
2. Havi jövedelmét a járvány megjelenése előtt/óta beosztotta/tja, hogy mire és mennyit fog költeni.
3. A járvány megjelenése előtt/óta behatárolta/behatárolja, hogy egy vásárlás során mennyi pénzt fog elkölteni.
4. A járvány megjelenése előtt/óta csak nagybevásárlásokat szervezett.
5. A járvány megjelenése óta melyik stílus jellemzi Önt: a bevásárlások konkrét szükséglet alapján történnek vagy leginkább az áru vonzereje alapján történik.
6. Mennyire jellemzőek Önre az alábbi állítások a világjárvány megjelenése óta? (nagyobb kiadásokat elhalasztja, vannak olyan termékek amelyeknek vásárlásáról a helyzet közvetkeztében lemondott, felhalmozta a termékeket, fél hogy elfogy a pénze, pánikból vásárol, prioritásokat állít fel vásárlások során)
7. Megítélése szerint a jelenlegi járványhelyzetben havonta többet költ-e a következő termékkategóriák vásárlására? (élelmiszer, gyógyszer, . üzemanyag...)
8. Ön a koronavírus-járványhoz köthető válság előtti kiadásaival összehasonlítva mennyit költ most a következő dolgokra? (étterem, szórakozás, nyaralás...)
Keress rá a következőkre, de az eddigiek is jók.
- tudatos vásárlás szempontjai és ezekből kérdések...
- élelmiszer és más árucikkek fogyása hazai és világszerte (diagramok cikkek - nyilván több éves mimutatások)
- vásárlások összetételének változáa (diagramok, szakcikkek)
- a megfontoltság is kiértékelhető kérdőívvel és jó is lenne legalább valamennyi (vagyis kérdőívek adatai + szakcikke adatai = következtetés)
- angolul is keress rá, biztos lesznek cikkek
1. A bevásárlólistát kihagynám, mert nem mindenki készít és nem ez határozza meg a tudatos vásárlást, meg a túl sok kérdést nem szeretik kitölteni.
2. A beosztást is kihagynám, mert csak a leggazdagabbaknak nem kell beosztaniuk, vagy átalakítanám a kérdést. Pl: A járvány megjelenése óta változott-e ...
8. A mennyit költ nagyon személyes és sokan nem töltenék ki, vagy ferdítve - inkább kihagynám, és úgyis elég neked a változás és annak arányai is.
2.3. A 2-es és 3-as kb ugyanaz más megfogalmazásban - vagy pontosítsad.
Általában nem ismételném ennyire a kérdések elejét, hanem az eleje után választási pontokat adnék meg és pipálja be (akár többet is). Könnyebb átolvasni. Pl:
A járvány megjelenése óta:
□ készítek bevásárlólistát
□ jobban beosztom a jövedelmemet
□ több nagy bevásárlást csinálok
□
...
Ha ezt a hipotézist egy statisztikával kívánod vizsgálni, akkor már csak az a kérdés, hogyan teszel szert egy reprezentatív listára.
Ugyanis, ha olyasféle válaszokat akarsz megfogalmazni, hogy
- a lakosság a járvány előtt ésközben/után...
- ezen belül a fiatalok/öregek/diplomások8 osztályt végzettek/fizikai dolgozók... stb. akkor reprezentatív listára lesz szükséged, különben az egész annyit ér, mintha te töltenél ki véletlenszerűen 1000 kérdőívet - azaz semmit. És a legnehezebb reprezentatív listák készíteni, ez külön tudomány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!