Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetésnek számít ez 3...

Milyen fizetésnek számít ez 3 év munkaviszony után?

Figyelt kérdés

Megelőlegezve, januárban szeretnék 20-30%-os fizetésemelést kérni, minden év elején eddig csak infláció korrekció volt.


Tehát, havi bruttó bérem jelenleg 455 ezer forint, plusz juttatásként kapok évi bruttó 500 ezer forint cafeteriat (ami jelenleg jó, de ha jövőre módosítják a SZÉP kártya zsebei közötti átjárhatóságot annyira nem fogja nekem megérni, lévén nem szeretek itthon wellnessezgetni), mellé évi bruttó 200 ezer forintot (ez a nyári "bónusz"), illetve van 13. és 14. havi fizetés.


Így mindennel együtt számolva az évi bevételem bruttó 5,6 millió plusz az 500 ezer cafi.

A jelenlegi inflációs környezetben minimum évi bruttó 7 milliós bevételt éreznek élhetőnek.


2022. dec. 2. 06:05
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Azért nem feltétlen akarok most váltani, mert ha összejön, 1 éven belül szeretnék terhes lenni. Az emelés amiatt is jól jönne, hogy nagyobb CSEDdel tudjak elmenni. Ettől függetlenül nem biztos, hogy ide jönnék vissza dolgozni
2022. dec. 5. 10:05
 22/24 anonim ***** válasza:

:D

Szerintem szállj le a földre...

2022. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A CSED-nek úgy tudom van egy felső határa.
2022. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat rosszul tudtam!


Ez a helyes:


Gyermekek születése esetén a szülők alapesetben háromféle havi rendszerességgel folyósított támogatást vehetnek igénybe. Az egyik a szociális alapon mindenki számára elérhető GYES, azaz a gyermekgondozást segítő ellátás, ami bruttó 28.500 Ft, –10% nyugdíjjárulék (nettó 25.650 Ft/hó a gyermek 3. életévéig). A csecsemőgondozást segítő ellátás, azaz CSED a szülési szabadság fél éve alatt a napi bruttó kereset 100%-a, amiből -15% SZJA kerül levonásra.


A harmadik, szintén TB-jogviszonyhoz kötött juttatás a gyermekgondozást segítő ellátás, avagy a GYED, ami a CSED után, vagyis a szülési szabadság letelte után válik igényelhetővé, a gyermek 2. évének betöltéséig – ezt az ellátást az apa is igényelheti, amennyiben a szülők ezt előnyösebbnek tartják, viszont az összeg felső határa korlátozva van. A GYED összege a korábbi fizetés 70%-a, de maximum a minimálbér kétszeresének a 70%-a vagyis 2022-ben bruttó 280.000 Ft (-15% SZJA), az alapfizetésen felül


#23. voltam

2022. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!