Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betanított munkások 'nem...

Betanított munkások 'nem képesek' vagy 'képesek de nem akarnak' feljebb lépni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy azért maradnak iyen munkában örökre mert tényleg szellemi kapacitásuk eddig terjed vagy csak lusták, de bármelyikük simán elmehetne egyetemre és 3-4 év múlva már szellemi munkát végezhetne az irodán?

2022. nov. 24. 18:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
10: aha, majd a putriból biztos elköltöznek családostul üres zsebbel - munkásszálló tuti tárt karokkal várja őket nyugaton és kiürül a keleti front! :)
2022. nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%

Alapvetően vannak olyanok akiknek nincs meg a szellemi képességük hogy feljebb lépjenek.

Vannak olyanok akik anyagiak/idő miatt nem tehetik meg. Kap valaki 250 et nettóba, dolgozik 40 órát akkor nem igazából tudsz eljutni képzésekre főleg fizetősökre.

Vannak olyanok akik szimplán belekövesedtek ebbe a munkába és nem hajlandóak feljebb lépni.

De vannak olyanok akik szimplán elvannak ezzel és ennyi.


Szerintem nem lehet egy kalap alá vonni mindenkit

2022. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egyszerűen félnek fejest ugrani az ismeretlenbe.

Én például egy raktárban dolgozom három műszakban, heti 40 órában. Betonbiztos munkahely, szakma nélkül is felvettek, majd a cég küldött el targoncavezető tanfolyamra.

Érzem, hogy ennél többre szeretném vinni, és egyébként sem egészséges az éjszakai munkavégzés. Viszont a legtöbb helyen pénteken és/vagy szombaton be kellene menni az oktatási intézménybe (legyen az felnőttképző vagy egyetem), és ezt a három műszakos munkarend mellett nem tudnám megoldani. Nyilván nappali képzés nem jöhet szóba, levelezőn is heti egyszer be kell menni. A munkám mellett egyedül egy online képzést tudtam megcsinálni, de vizsgázni rögtön éjszakás műszak után kellett mennem. És most van egy szakmám, amiben nincs tapasztalatom, így nem tudok vele elhelyezkedni. Így hát maradtam a raktárban.

2022. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%
9: A kérdés nem szorítkozik térségre, nagyvárosokban is van betanított munka, még napi 1-2 órás is. Nem azt a réteget firtatja, aki napi 12 órában dolgozik, vagy 3 műszakban.
2022. nov. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

A 13-as egy nagyon is fontos problémára hívta fel a figyelmet, ugyanis még ha van is hajlandóság, de nem olyan az időbeosztás, hogy a munka mellett tanulóknak kedvezzenek az iskolák!


Eleve nem értem, hogy miért kell egy embernek három műszakot váltogatva tolnia holott lehet, neki jobb lenne csak a nappal, a másiknak az állandó éjszaka, a harmadiknak meg valami köztes.


Így a szervezete is átállna és nem össze-vissza járna, meg az állandó műszakok miatt könnyebben tudna mindenki tervezni és sulizni ha úgy adódik.


Gyárak is panaszkodnak, hogy nincs elég ember, de nem akarnak engedni a váltott műszakokból, holott sok családanya gyerek mellett ezt meg az éjszakázást nem tudja vállalni.


Egy szó, mint száz, kvára nem a dolgozó számít itt, sőt még akadályozzák is, ha ki akar törni és tanulni szeretne még valamit!


Ismerős mesélte, hogy amikor a melóhelyén megtudták, hogy levelezőn egyetemre jár, onnantól kezdve direkt szívatták és keresztbe tettek neki ahol csak tudtak!


Szóval az a hajlandóság a munkáltató irányából is elkelne s nem csak a dolgozón áll a dolog!

2022. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

# 15


McDonalds-ban diákként dolgoztam ahogy szinte mindenki, és gyakran megkaptuk tulajdonostól a fejmosást, hogy neki már elege van abból hogy neki itt a mi egyetemi tanulmányainkhoz kell igazodni. Döntsük el végre hogy dolgozni vagy tanulni akarunk.

2022. nov. 26. 21:37
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

16: na, látod!


Erről van szó.


A munkáltatónak nem érdeke ezen a szinten, hogy okosodjál és ha nem úgy ugrálsz, ahogy ő akarja, akkor a kirúgásod után akad száz másik a helyedre. Miért kínlódna iskolázó dolgozókkal?! Nem érdeke!

2022. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Németben vagyok betanított melós, autót gyártunk


Egyszerű meló de van 14 munkaállomás és mindenhol mást csinálsz így nem monoton. Gondolkodni keveset kell de annál jobban pörögni. Általában párban dolgozól így simán el lehet hülyéskedni, beszélgetni az időt.


Teljesen jól fizet, mindent megveszek semmin se spórolok, nagy albérlet stb. és még szépen marad hó végén.

Amúgy most jelentették be, hogy kapunk 3000 euró nettó infláció kompenzációt, továbbá hétfőn jön a dupla fizu a karácsonyi pénzzel.


Nem tudom miért van lenézve a betanított melós. Lényegében egy kőműves nem ugyanazt csinálja? a meki dolgozó nem ugyanazt csinálja? a lidl-ben dolgozó nem ugyanezt csinálja? ismétlődő melót csinál a legtöbb ember.

2022. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem kéne lenézni a betanított munkásokat. A munka nem szégyen, legyen az bármilyen is.
2022. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18: persze egy német autogyar ami világszinten kiemelkedőt más tészta, pláne netán kint az anyacegnel. De van olyan betanitott meló ami itthon az alfoldon lehet, hogy csak 160 ezret fizet ám. Habar a munka nem szégyen, de legalább egy szakmát valahogy meg kellene próbálni elsajatitani. Épìtőiparban pl akkora hiany van köművesből meg a acsból, hogy budapesten van már, hogy napi 30ert is keresnek ilyen szakembereket. Szoval nem feltétlenül kell egyetemre gondolkodni, egy jó szakma is kitörési pont lehet. Az a nehéz sajnos hogy ha valakinek nincs annyi felvételt pénz, hogy avval meg mondjuk heti 3 nap meloval eltartsa magát a kepzes időtartamáig..
2022. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!