Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munkásként mit tanuljak,...

Gyári munkásként mit tanuljak, hogy feljebb jussak?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok gyári munkás.


Egyetemi végzettségem nincs…


A főnököm azt mondta, hogy meg tud nekem majd oldani egy olyan beosztást, hogyha el megyek levelezőképzésre, hogy azokon a napokon ne kelljen mennem dolgozni….


Nyílván a fizetésem annyival kevesebb lesz, de nagyon sok helyen erre nincs lehetőség.


Szerintetek mely levelezőn is induló szakok azok, melyeket munka mellett reálisan el lehet végezni és beleillik egy egyszerű gyári operátor profiljába annyira, hogy azzal akár feljebb is tudjon lépni?


Van gépészmérnöki is amire elég lenne a pontom, de azt gondolom hogy az nekem túl nehéz lenne…


A műszaki menedzser az sok szempontból tökéletesnek tűnik, valószínűleg nem törne bele a bicskám, de ugye tudvalevő, hogy Őket minden mérnök nagyon durván lenézi és ha utána mérnökökkel kéne együtt dolgoznom, az nem biztos hogy szerencsés lenne…


Egyébként azért nem mentem annó egyetemre, mert nagyon kellett a pénz nekem és a szüleimnek, akik mindketten megváltozott munkaképességűek és egy diákmunka nem lett volna elég jövedelmező.



2021. okt. 26. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyat válassz mindenképpen amit te jónak találsz. Amit szeretnél is csinálni.

Esetleg kérdezd meg a főnöködet, hogy lenne-e számodra valami olyan munka a cégen belül, ahova ha végzel át is tudna rakni.

2021. okt. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Barmilyen szakmat valasz, de komolyan barmit, koltozz pestre es egy ket ev alatt megvan a netto 3-400
2021. okt. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

A műszaki menedzser és a gépészmérnök szak nem feltétlen összehasonlító, mindegyikkel el lehet helyezkedni olyan helyen, ahol a másikkal nem. Éppen ezért butaság ez az "x lenézi y-t" dolog. Arról nem is beszélve, hogy attól, mert valaki elvégzi a gépészmérnökit, még nem lesz nagyobb lexikális tudása egy műszaki menedzsernél, ha előbbi mondjuk 2-esekkel bukdácsolta végig a képzést puskázva, míg utóbbi kőkeményen tanult és jeles lett.


Egyébként nem feltétlenül kell az operátori profilba vágó képzést csinálnod, miért ebből indulsz ki?


Operátorként dolgozol, viszont van emelt szintű érettségid? Ha igen, miből?

2021. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább a főnöködet kérdezed, hogy mit érdemes tanulni, ha ezen a területen szeretnél előre lépni. Mondjuk a gépész levelezőn elég húzós. Amivel a gyártóiparban nagyot lehet menni, az az automatizálás, mind a gépek, mind a programozás vagy karbantartás szempontjából. Logisztika, gyártástervezés... ezek már "irodista" pozíciók.
2021. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nincs mérnöki végzettségem, más diplomám van, mérnökökkel dolgozom együtt már 10 éve, ugyanazt csinálom mint ők, és nem néznek le, sőt.
2021. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!