HR Asszisztens munkakörből lehet feljebb lépni?
Tehát ha eltöltök egy cégnél X évet, akkor felajánlanak magasabb munkakört?
Ez ügyben van tapasztalata valakinek?
Pályakezdő jogász vagyok, és a szakdolgozatomat is ilyen témában írtam meg ötösre. A magasabb munkakörök betöltéséhez viszont HR tapasztalatot kérnek általában, ezért gondoltam ugródeszkaként a HR Asszisztens állást.
Persze, hogy lehet.
De ne kis középvállalkozáshoz menj akkor.
Gratulálok a szakdogádhoz, jó a HR. :)
Asszisztensből lehetsz spcialista/generalisra aztán ha van elég tapasztalatod team leader vagy akár business partner.Attól függ mit szeretnél.A diplomáddal mindegyiket betöltheted, ha lesz elég tapasztalatod.
Arra érdemes figyelned már asszisztensi munka keresésénél is, hogy olyan területre menj amit később szeretnél a Hr-en belül csinálni.
Toborzás-kiválasztás, képzés&szervezetfejlesztés, munkaügy vagy employer branding(hr marketing)
Végigszoptál 5 évet egy jogi egyetemen azért, hogy utána elmenj mégcsak nem is rendes HR-esnek, hanem HR asszisztensnek (nettó 200 ezerért gondolom) ??
Az aztán szép pályafutás :D. Ezért kár volt jogi egyetemre menni.
HR-hez nem kell jogi végzettség. Nálunk lévő HR csapatnak még csak nem is midnegyiknek van diplomája. A HR vezetőnk sem Dr.
Kicsit úgy érzem, túlmisztifikáltad ezt az egész HR dolgot :D.
"Magasabb munkakörök betöltéséhez HR tapasztalatot kérnek".
Igen. Magasabb HR munkakörökhöz általában nem árt ha nem tegnap kezdted :D.
Nem a cégnél eltöltött időtől függ az, hogy feljebb raknak-e vagy nem. Hanem attól, hogy mennyire érted a dolgodat.
Egy szó mint száz, szerintem oltári nagy baromság elmenni jogi végzettséggel HR-esnek (pláne HR asszisztensnek) bagóért...
Van nálunk egy csaj, kb 35 éves. Jogi végzettsége van, rendesen Dr, meg minden. (Amúgy egyszerű mint a raklap) És nálunk logisztikán fuvarszervező potom pénzért :D. Na ez nagyjából ugyan ez a történet...
4-es
Hát igen, sajnos Magyarországon ilyen ez a jogász túlképzés. Sajnos én sem nagyon hittem benne míg "szoptam a jogi egyetemen" (találó a kifejezés egyébként) sajnos viszont tényleg így van. Nagy presztízsű szakmának tartják, így minden második diák aki hülye a matekhoz, de tud magolni jogásznak megy.
Sajnos ezáltal nem olyan nagy a fizetése egy átlag jogásznak. Sem a kilátásai.
Ha nincs SEMMI kapcsolatod, akkor kb ennyi esélyed lehet mint nekem. Ez így megy, ha valakinek a valakije vagy, lesz szép munkád és fizetésed, ha senkinek a senkije vagy ==> irány a munkakeresés és a szívás.
Én ebben a fázisban vagyok jelenleg.
A lehetőségeim: online keresgélés.
Kelet Magyarországon pedig nem csak úgy terem az a bizonyos babér ezen a területen. Konkrétan csak közigbe keresnek jogászt, az meg bruttó 250-270 között mozog, és tovább fejlődési lehetőség sem igazán biztosított. A fizetés nem fog akkorát ugrani X év után, ahogy remélné az ember. Nagyon nem.
NAV vagy a rendőrség elvileg fizet bruttó 350-et is akár, de én már hónapok óta nézem a hirdetéseket, és eddig egy ilyen álláslehetőséget sem találtam. (vajon miért)
Cégek, ügyvédi irodák meg általában nem hirdetnek, mert valakinek a valakijét majd berakják oda (ez egyébként ahogy tapasztaltam még közigben is így megy néha)
És minderre szakad a nyakba, hogy a Debreceni és a Miskolci egyetem is szó szerint okádja kifele a jogászokat évről évre. Sokat. Rengeteget.
Ha feltesznek 1 köziges álláshirdetést is tömegek jelennek meg az interjún, és végül kaphatsz bruttó 250-et is akár.
Ehhez képest a HR igenis szép kilátásokkal kecsegtet, én legalábbis így látom. Az asszisztens várható bruttó fizetése havonta (250-300 ezer) is már startból szebb, mint egy köziges fizetés, ráadásul ha generalista leszek pár év múlva, akkora fizetésem lehet mint másnak a közigben 30 év után.
Tehát világos, hogy asszisztensként magamat csak addig képzelném el, amíg tapasztalatom nem lesz arra, hogy feljebb jussak.
"Van nálunk egy csaj, kb 35 éves. Jogi végzettsége van, rendesen Dr, meg minden. (Amúgy egyszerű mint a raklap) És nálunk logisztikán fuvarszervező potom pénzért :D. Na ez nagyjából ugyan ez a történet..."
Igen, én is ismertem az egyetemi éveim alatt ezernyi idiótábbnál idiótább jogász szakos embert. Fúh, ha tudnátok... Jézusom milyen egysejtű élőlények mennek el jogásznak mert apuci fizeti... Ez a túlképzés átka ugyebár. Csúsznak, buknak orrba szájba, elvégzik a jogi egyetemet 8-10 év alatt is akár, aztán irány apuci cége / a közig.
Én 5 év alatt végeztem és cum laude jogász vagyok. De a rengeteg jelentkező miatt ráadásul 0 tapasztalatú pályakezdőként nem túl rózsás a helyzet így sem.
3-as vagyok.
Én is sajnálom a helyzetedet amúgy, de abban biztos vagyok, hogy a HR-el könnyebben tudnál előrelépni.
HR-en belül lehet a munkaügyi részre kéne orientálódnod.
Ott még jól is jöhetne a jogász végzettséged, magasabb szinten a Hr-en elég komoly munkajogi kérdések és szerződések merülnek fel.
Egy hr vezetői pozihoz is jól passzolna a jogász végzettség.
Az én főnököm, aki hr vezető szintén jogász (is) :)
4-es vagyok.
Nem leszólni akarlak, ne vedd magadra. Csak a helyzetet kommentálnám magát, meg a sok károgónak, akiket a mai napig hallani:
Egész egyetem alatt hányszor megkaptam, hogy bűfészak amire járok (Műszaki Menedzser), meghogy semmire nem fogok vele menni. Bezzeg a rendes szakok!
Hát a büfészakom elvégzése után most keresek közel nettó 450 ezret (a szakmában), és várom az előléptetésemet, ami után még számítok egy 30-40%-os emelésre.
Bezzeg a hőnáhított jog, ami rendes szak ugyebár. Magas presztízsű. Hát tessék... Itt az élő példa, hogy nem mindig vagy kisegítve azzal, ha a "rendes", jól csengő, menő, tisztelt szakokat választod :D
Sajnállak amúgy én is. Ügyvédi irodához elmenni nem játszik?
Ügyvédi iroda? :D Akinek a szülei ügyvédek vagy befolyásos emberek, azoknak biztosan jó. Amúgy ügyvédjelöltként meg aztán tényleg éhbért fizetnek általában, de az is előfordul hogy nem kapsz fizetést hanem "tapasztalatot". A minimálbér alját kapják meg, vagy még annál is kevesebbet.
Aztán 3 év után csinálni kell a jogász szakvizsgát ha akarunk bármit a szakmától azon a téren. A jogász szakvizsga többször nehezebb, mint a jogász államvizsga, ami meg tényleg nehéz volt...
És ügyvédként meg megint ott vagyunk, hogy ha nem a fővárosban helyezkedsz el egy jól menő irodánál, alig kapsz valamit.
Bírói, ügyészi pályák meg szó szerint kihalás szinten mennek.
Amit írsz, ott megint kiütközik az egyik legnagyobb hiba Magyarországon, mégpedig hogy nincs egy nagyon jól összeszedett pályaválasztási rendszer ami segítene a diákoknak eligazodni. (Jó, vannak rendezve pályaválasztós kiállítások meg kis könyvecskék középiskolában, de ez nagyon, nagyon nem azt mutatja ami valóban a helyzet egyes szakmáknál.)
A jog "rendes szak", mert a filmekben ezt látja a sok gyerek, aztán az amerikai sorozatok és filmek alapján (ami egyébként TELJESEN más jogrendszer mint a magyar tehát még csak félig hiteles képet sem kapnak arról milyen lehet) azt mondják hogy igen, én majd ügyvéd leszek... Pedig mint ahogy írtad vannak a népesség szeme elől ilyen módon talán egy kicsit "rejtettebb" szakmák amik meg láss csodát, jól fizetnek, jobban mint a divat szakmák.
(egyébként tudom hogy nem személyeskedésből írtad, nem is úgy vettem, csak leírtam mi nyomja a lelkem ezzel a remek szakmával kapcsolatban :D)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!