Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól gondolom hogy ez atvagas...

Jól gondolom hogy ez atvagas a Magyarokkal szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom jól gondolkodom-e de javítsatok ki ha tévedek.

Adott egy cég. A világon mindenhol ott van.

Itthon fizet 800 forintot/óra

Külföldön (esetemben Olaszországban) 12 eurót /óra (azaz durván számolva 4800 forint /óra)

Ez miért van?

Én azt gondolom hogy azért mert a hülye magyar elvallalja ennyiért is mert kell a pénz, de a pl Olasz, nem fogja 2 euróért(szegyen!) elvallalni a munkát. Persze a cég is okos, minek adjon többet ha megelegszik a kevéssel is.

Na de a lényeg.

Csak szerintem a mi hibánk hogy Magyarországon ilyen keveset lehet keresni?

Én úgy gondolom hogyha nem menne el dolgozni ez a réteg ennyiért akkor talán emelnének, de ott a másik oldal hogy akkor meg miből lenne addig is minden fizetve.

De azért ez tényleg undorító hogy ugyanazért a munkáért többet ad egyik ország mint a másik pedig ugyanannyiba kerül minden itt is mint ott.

Egy lakás (Maradjunk Olaszországnál) 500 euro korul van (200.000)

Kenyér ugyanannyi kB (talán még kint olcsóbb az élelmiszer mint Magyarországon) cigi ugyanannyi, rezsi ugyanannyi.

Egyáltalán miért nem euróval fizetnek Magyarországon, ha már Európában vagyunk?

Lehet tényleg rosszul látom a helyzetet... :(


2022. nov. 23. 02:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kúrmány gazdaságpolitikája, az olcsó munkaerőre épített összeszerelő ország. Most is inkább egész Ázsiából hozzák be a vendégmunkásokat állami támogatással a cégek, mint hogy meg kelljen fizetni a magyarokat jobban, mert azok elmentek külföldre.
2022. nov. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Kormány ide vagy oda, ez a (vad) kapitalizmus motorja. Azért élnek Svájcban, Kanadában, Németországban és Japánban relatíve jól az emberek, mert itt, Romániában, Indiában, Mexikóban, Bulgáriában rosszabbul élnek. A gazdság egy zárt rendszer, ha valahol tőkefelhalmozódás van, akkor valahol hiány keletkezik.

Az, hogy mi miért a hiány oldalán állunk itt Európában, az elmúlt 100 év politikájának köszönhető. Ugyan úgy benne vannak a németek, franciák, angolok, olaszok és az oroszok is. Meg persze a saját politikusaink.

Meg lehetne vizsgálni azt is, hogy ez miért következhetett be, azaz a nép miért hagyta. A magyar társadalom az 1. világháború után olyan szinten elbutult, hogy ezen sem kell meglepődni.

2022. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
93%

Valódi értelmiség az 1800-as években volt.

Az első világháború után bár volt próbálkozás (Klebelsberg Kuno és Kornis Gyula), de folyamatos szellemi leépülés következett be.


Amúgy ez nem csak magyar sajátosság, ez már európai szintű, ami 100 év kezdődött.

A kapitalizmus hozadéka.

Kornis Gyula: A kultúra válsága c. könyvét ajánlom olvasásra.


Mert amit látunk az az ember belső világának válsága, ami kivetült a fizikai világra is.

2022. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
74%
14-nek szólt a válaszom.
2022. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanazt kerdezem en is egy jo ideje.. multinal is ugyanaz a pozi magyar kap netto 300 az xy orsazgbeli meg 2x3x4x annyival kezd.
2022. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%

"Én úgy gondolom hogyha nem menne el dolgozni ez a réteg ennyiért akkor talán emelnének"


A multicégek pont azért jönnek ide, mert itt még az únión belül relatíve olcsó, jó ár-érték arányú munkaerőt kapnak. Ha meglépnénk azt amit mondasz, akkor nem emelnének bért a cégek, hanem szednék a sátorfájukat és elmennének máshová.

2022. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg csak zárójelben: Ami Olaszországban 12 eurót fizet óránként, az már Magyarországon sem fizet 2 eurót, inkább ~4 körül.
2022. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Persze értem én amit írtok, de akkor sem bírom felfogni..

Addig szegénység lesz Magyarországon amíg ezt hagyjuk.

Maradjunk végig Olaszországban a példák kedvéért.

Nem kell annyit adózni, mégis jó az ellátás. Nem kell hónapokat várni, van rendes 5x-i étkezés és nem üres tészta, meg valami görcsös főzelék.

A Magyar ápolói fizetés a negyede az Olaszokehoz képest.

Vagy a tanár..

Ugyanazt csinálja, és Magyarországon kapnak (ezt pontosan nem tudom, 160/180.000? 400-500 euró kB) míg kint 1500 - 2000 egy sima tanári fizetés.

Vagy egy híres neves amerikai IT cég, Magyarországon fizet bruttó 1milliot,ugyanazert a munkáért más országban fizet 2-3 milliót.... És nem vonja le a rengeteg adót. És az ember fia tanult rengeteget, plusz mesterszak(ok), azért hogy mérnök legyen, de alul van fizetve...

Persze énis odamennek ahol keveset kell fizetni az alkalmazottnak, de ezt én már túlzásnak tartom. Sőt szegyen.

Európa szégyene vagyunk... Mikor megkerdezik hogy mennyi Magyarországon az atlagber, és én azt mondom hogy korobelul 400 euro, csodálkoznak hogy még nem pusztult ki fel Magyarország...

Jaj igen, el ne felejtsem, 12 óra munka otthon, van összesen 40-60p szüneted, de Olaszországban átlagosan 1-3ig zárva van minden, sőt a gyárban sincs 12 óra, hanem 8 óra munka, Abból 1 óra szünet. Vagy sosem felejtem el amikor megaláztak a munkahelyemen..

Éppen megvolt a menstruációm, és nem engedtek ki WC-re mert még nincs szünetem. Hiába alazkodtam meg hogy nagyon kell.. És átaztam. Kihasználtak mert fiatal voltam és tudatlan.

Vagy azért nem vesznek fel dolgozni Magyarországon mert elmúltam 25,es sok adót kell fizetni utánnam. (wtf?)

Vagy azért mert én bármikor szülhetek..

Azert ilyenek más országban nincsenek. Legalábbis nem így.

Sokszor szégyellem hogy Magyar vagyok, és pont emiatt.

Hiába a sok év tanulás, a 3 nyelven beszeles ha nem becsulnek meg.. :(

2022. nov. 23. 14:17
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ugy lehetne kompenzalni, hogy sajat termeket allitanank elo, amit ugy adunk el a piacon export formajaban, hogy itthon is 10-15 euro legyen egy munkas oradija. Ehhez egy dolog kell. Olyan termek amivel ez kivitelezheto. Na ez hianyzik. Mindenki csak kulfoldi multik termekeit, vagy azok eloallitasahoz szukseges termeket gyart. Erre epul a gazdasag. Ez borzaszto veszelyes es instabil. Erezheto is a ft-on.
2022. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
58%

A tanár az más mint a szabadpiac, mivel állami alkalmazott. Na AZ tényleg egy hatalmas szégyen, amit ez a “kormány” (meg az előtte lévők) a pedagógusokkal csinálnak.


Az alacsony bérekkel két dolgot tudsz kezdeni:

1) nem mész el alacsony bérért dolgozni (jogodban áll)

2) csinálsz saját céget és az alkalmazottaidnak magasabb bért fizetsz


Ugye nem is olyan bonyolult? Elméletben.

2022. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!