Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől lesz hivatalos és...

Mitől lesz hivatalos és jogilag igazolható, (jogerős) egy jelenléti ív? Mik a formai követelményei, vagy az ezt taglaló jogszabály?

Figyelt kérdés
Miért nincs erre bevezetve a kötelező sorszámos cégnévre szóló nyomtatványboltban kapható jelenléti ív tömb?

2022. nov. 10. 10:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Na Bazsi, ez jó volt, ezt mostanában nem kérdezted.

Az alkesz főnök átírja az ívet az alapítványi suliban?

2022. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem te vagy alkesz inkább? Józan ember nem ír ilyneket...
2022. nov. 10. 16:22
 13/17 anonim ***** válasza:

"De ez számtalan visszaélésre ad lehetőséget! Nem?"


Törvény szerint a munkaidőt a munkáltató köteles nyilvántartani. Még csak nem is kell, hogy a dolgozónak mutogassa a nyilvántartást.

A nyilvántartás alapján számfejtik a dolgozó bérét. A számfejtésről adnak kimutatást (kötelező), ez a bérlap/bérszámfejtési lap stb.

Ha a dolgozó azzal nem ért egyet, akkor reklamál.


Az én apám noteszban vezette a műszakjait, szabadságait. Majd leellenőrizte, hogy annak megfelelően számfejtették a bérét vagy sem. 42 év alatt egyszer sem volt eltérés.


Nálunk műszaknaplót vezetett a művezető. A dolgozókkal hó végén egyeztetett, hogy a szabadságok, minden úgy van rajta, ahogy valóban megtörtént, ne kelljen utólag a bérszámfejtést módosítgatni. Ha valami nem stimmelt, javították. Aztán leadták az irodán és az alapján történt a számfejtés. Mi sem írattunk alá semmit velük, mivel nem kötelező. 27 évig számfejtettem egy cég dolgozóinak bérét (100-150 fő). Soha nem volt vita.


Milyen visszaélésre gondolsz ezzel kapcsolatban?


Ha lenne reklamáció utólag, arra is van megoldás -> hóközi kifizetés a neve.

2022. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Milyen viszaélésekre?Vagyonvédelemben vagyok


Évek óta nincs fizetve vasárnapi pótlék, ünnepnap, éves fizetett szabadság sem

ez mellett én már öt éve kénytelen vagyok szemethunyni mivel állandan próbaidősök vagyunk a csoportvezetőmmel, ugyanis ebben az évben ez a harmadik alvállalkozónk aki munkáltat.

Viszont eddig átutalással fizettek teljes összeget a ledolgozott órák szerint munkabér megjelöléssel,

Most meg csak a felét utalták át, a másik felét borítékba kihozta valaki aki személyazonoságot sem igazolt, és átvételi elismervényt sem iratott alá, meg bérjegyzéket sem hozott csak az átutalt összegről!


Ez így feketemunka!

2022. nov. 10. 17:59
 15/17 anonim ***** válasza:
Pontosabban szürkemunka. De hiába lenne meghatározott forámtumú a jelenléti, maga a cég szar. Ott kell hagyni a francba!
2022. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hát sajnos az lesz! Ezt így nem érdemes tovább így csinálni...

Már ment email a teljes vezetőségnek, megbízó cég ügyvezetőjének is, de szerintem semmi reakció nem lesz az egélszre, vagy max majd a hétvégén egy telefon / email hogy akkor jövőhéten már nem kell jönni. Le is ürítettem már a szekrényemet ma. Kolléga jövőre menne nyugdíjba, ki vannak borulva a feleségével... Ha legalább egy korrekt jelenléti lenne, akkor lenne jogalap a "borítékos" pénz követelésére, de így ez puszira megy.


Majd előbb utóbb késni fog pár napot, egy hetet, hónapokat, vagy majd ezért azért vonnak le 10-20 ezret, hiszen hivatalosan nem bizonytíható borítékos pénzből annyit vesznek ki amennyi jólesik.

2022. nov. 10. 21:25
 17/17 anonim ***** válasza:

"Milyen viszaélésekre?Vagyonvédelemben vagyok"


A Te problémádat nem a jelenléti ív mibenléte okozza. Maga a cég működik munkajogilag problémásan egészen addig, amíg panaszt nem tesznek a dolgozók a foglalkoztatás-felügyeleti hatóságoknál. Már az első, megoldatlan probléma esetén azt kellett volna tennetek. Ilyen volumenű gondot nem oldana meg semmiféle "hivatalos" jelenléti ív sem. Ha valaki csalni akar, az amellett is megoldaná.


Amíg a dolgozók is partnerek ebben, akár érdekből, akár stuccpolitikából kiindulva, biztosan nem lesz változás.


A foglalkoztatás-felügyeleti hatóságokat a kormányhivatalokban találod meg.


Én többször nyomtam fel munkáltatót. Egyiket sem bántam meg...

2022. nov. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!