Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen élelmiszerárak mellett...

Ilyen élelmiszerárak mellett mennyi megy el havonta ételre?

Figyelt kérdés

Otthon főztök?

Ha nem, akkor mit esztek? Étterem, gyorskajálda, menza?

Hányan vagytok? Mennyi megy el?

Normális ha kettőnknek havi 120 000 elmegy úgy, hogy max kéthetente rendelünk valamit és nem marhán élünk?


2022. nov. 8. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát mi hárman vagyunk. Borzasztó ami most van, már gyomoridegem van ha boltba kell menni...


Eddig olyan 80 ezer forint körül volt a kaja per hó. Étterembe ritkán járunk, gyros vagy meki azért néha előfordul útközben.


Most 110 körül van. És sokkal kevesebb dolgot, és kisebb mennyiseget is veszünk.


Például teljesen leszoktunk a túró Rudirol, gyümölcsjoghurtrol és a gyümölcslevekrol.

2022. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek, és egy ideje már figyeljük, hogy mennyit változott az életszínvonalunk.

Fél évvel ezelőtt heti 40-60 fontot költöttem kajára ( ebbe benne van a macskakaja is)

Mostanában heti 90-120 font megy el, és szinte mindig ugyanazokat a dolgokat veszem.

Régebben minden pénteken pub-ban vacsoráztunk ami kettünknek olyan 20 fontba került ( kaja+ ital) Most csak havi egyszer megyünk, és kettőnknek olyan 50-60 fontba fáj. Rendelni már rég nem rendelünk, mert legútöbb amikor pizzát rendeltünk, borzalmas volt. Végül is majdnem 25 fontot emiatt kidobtunk az ablakon.

Így inkább otthon főzünk. Bár minőségi kaját igyekszem venni, ezért valamivel olcsóbb ha otthon mi csináljuk meg.

2022. nov. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Már volt egy ilyen kérdés!

Mi 260-280 körül szoktunk költeni, amióta jobban odafigyelünk és elkezdtünk főzőcskézni.

Természetesen nem örülök ennek és tovább szeretném csökkenteni. De nálam kiemelt fontosságú az étel (kajafüggő vagyok, gyakorlatilag ez áll az életem középpontjában). El nem tudom képzelni, hogy mit esznek mások ilyen 120 ezer forintokból, de őszinte szívből irigylem őket.

2022. nov. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem láttam bocs. Hát én a 120-at is sokallom! De sokszor eszünk “olcsó, menzás kajákat” csak otthon csinálva, jobb alapanyogokból. Sok főzelék, vagy ha hús, akkor nem kacsa, meg marha, meg csirkemell állandóan.

Üdítőket nem veszünk, nasit is keveset. Heti 1-2x becsúszik egy rendelés, vagy meki.

Jó lenne 100 alá vinni.

2022. nov. 9. 00:11
 5/15 A kérdező kommentje:
Havi 1-2x.
2022. nov. 9. 00:12
 6/15 anonim ***** válasza:
3-as, ti egy nyolctagu család lehettek?
2022. nov. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

"Már volt egy ilyen kérdés."


Nahát, ki gondolta volna a gyakori kérdések oldalán? 🤔😂

2022. nov. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Nekem 180 egy főre.

Szeretek rendelni, nassolni és nagyra nőttem.

2022. nov. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

2 naponta főzök 3 főre.


Az élelmiszerekre május óta átlagban 120 ezer forint körül megy el a családi költségvetésből.


Most kezdünk lemondani bizonyos tejtermékekről (sajt, gyümölcsös joghurt stb.) és a péksüteményes napok is ünnepnapnak fognak számítani. Italokra eddig is viszonylag keveset költöttünk. A húsételek pedig eltolódnak leginkább a tokányok felé, mert ott tudok "spórolni" a hússal. Étterembe eddig is csak ünnepnapokon mentünk, rendelni sem szoktunk.


Jövőre a kertünket intenzívebben fogjuk művelni. Befőzök majd és lekvárt is készítek. Elkezdünk felhalmozni, amit csak lehet, majd a faluban meghonosítjuk a cserekereskedelmet. ;)

2022. nov. 9. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Normális, igen.
2022. nov. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!