Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen élelmiszerárak mellett...

Ilyen élelmiszerárak mellett mennyi megy el havonta ételre?

Figyelt kérdés

Otthon főztök?

Ha nem, akkor mit esztek? Étterem, gyorskajálda, menza?

Hányan vagytok? Mennyi megy el?

Normális ha kettőnknek havi 120 000 elmegy úgy, hogy max kéthetente rendelünk valamit és nem marhán élünk?


2022. nov. 8. 23:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

3-an vagyunk, és így is elmegy havonta 130-170ft csak a kajára.

2-3 naponta szoktunk főzni, étteremben már évek óta nem jártunk.

A legtöbb étterem, horror áron ad olyan kaját, aminél sokkal jobbat csinálok otthon, és friss alapanyagokból.

Rendelni ételt megint nem szoktunk, kevés, drága és pocsék.

Bizonyos termékekről lemondtam, pl... tejtermék.. nagyon drágák lettek.

Még a nagy élelmiszer áremelkedés előtt, én több mint 200 ezret költöttem, olyan élelmiszerekre, mint pl... konzervek, fagyasztót gyümölcs, zöldség, húsok, és halak, rizs, bab stb..

Most ha ezt megkellene vennem, minimum a duplája lenne.

2022. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Két embernek havi 120 az teljesen jó. Ha normálisan akarsz étkezni, akkor nem nagyon lehet olcsóbban kihozni. Persze, lehet élni parizeren meg csirkefarháton, de na...

Mi is ketten vagyunk, erre az évre havi 147 ezer az átlag kajaköltség. Persze ebben benne van, hogy havi 3-4 alkalommal rendelünk valamit, meg amikor nincs idő főzni, akkor a kifőzdébe ugrok le ebédért.

2022. nov. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
3 felnőtt 180/hó
2022. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha szégyen ha nem én odaadok anyáéknak 30 ezret havonta, és ők megfőznek nagy adagban, abból hozok mindig és is. Tesóm ugyanez. Igy "kommunában" ki lehet jönni egész szépen, de ha egyedül egy fizetésből kellene nem tudom hogy vegetálnék el parizeren, tojásrántottán meg kenyéren. Rendelni nem is merek...
2022. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14, nem szégyen. HuszonX éves koromig én is ezt csináltam, amíg otthon éltem. Így mindenki jobban kijön. Ha nem kellett volna munka miatt elköltöznünk vidékről, megfontolandó lenne, hogy egymást segítve főzzünk nagy adagban a családon belül.
2022. dec. 3. 21:04
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!