Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire keveset keres...

Tényleg ennyire keveset keres egy jogász?

Figyelt kérdés
[link]

2022. okt. 29. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Aham. Viszont pár dolog, ami talán árnyalja a képet:

1. A DPR háza táján lassan őrölnek azok a bizonyos kerekek. 2022-ben a garantált bérminimum bruttó 260.000 Ft, vagyis ennyit kell fizetni annak, aki olyan munkakört tölt be, ahová legalább érettségi kell. Ezek alapján a pénzügyi adatok - ha tippelnem kéne - legalább 3-4 évesek.

2. Kapcsolódik az előző ponthoz. Most elég jelentős infláció van. Nem mondom, hogy 3-4 éve ezek a fizetések csillagászati összegnek számítottak, de reálértéken bőven másfélszeresét érték annak, mint ma.

3. A lista nem szakok, hanem tudományterületek szerint veszi számba a hallgatókat, ráadásul nem is korlátozódik a lista a leírtak alapján az alap- és osztatlan szakokra, hanem az FSZ-t végzettek is beleszámítanak (legalábbis nem írja a cikk sehol, hogy nem). Úgyhogy ebben az átlagban benne vannak azok is, akik csak egy jogi FSZ-t végeztek, Igazságügyi igazgatási szakot, vagy MKTB-t (vagy minek hívják most), és ezek a szakok köztudottan nem felfelé húzzák az átlagot, pláne pályakezdőként.

4. A frissen végzett jogászok nagy része elmegy ügyvédbojtárnak (ahol sok esetben még ők fizetnek azért, hogy egyáltalán foglalkozzanak velük), vagy elmegy a közigazgatásba (ahol meg bértábla van, meglehetősen szűk mozgástérrel). Amíg egy jogásznak nincs meg a szakvizsgája, nem igazán tud sokat keresni. Multiknál esetleg, de ott meg nincsenek annyian, hogy az érdemben felhúzza az átlagot.

5. Ezek átlag számok, pár kiugró érték is jelentősen torzíthatja a mintát bármilyen irányba.

2022. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... A többi is rettentő kevésnek hangzik még úgy is, ha frissdiplomás fizetésről van szó. Mivel ráadásul ezek bruttó összegek. Az a gyanúm, hogy gyorsan kellett összedobni ezt a cikket
2022. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én jogász vagyok, ez hülyeség. Egyetemről kijöttem, az első helyemen már 300 nettót kerestem plusz cafi 27ezer (Budapesten).
2023. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 megkérdezhetem hogy ez milyen hely?
2023. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi ügyvédi iroda volt.
2023. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 - öske !


Csak azt felejted el, hogy az átlag jogász k......ra nem nemzetközi ügyvédi irodába dolgozik!


Egy magyar ügyvédi iroda nagyjából a garantált bért fizeti az ügyvédjelöltjeinek és a szakvizsgáig nem is nagyon keres többet.


A közigazgatás - bértábla létezése miatt - eleve nem is fizethet "magas " összeget, amíg nincs meg a szükséges gyakorlati idő az előrelépéshez.


Egy kicsivel "jobban" keresni szakvizsgához kötött munkakörben lehet, melyekből - jellemzően - lényegesen kevesebb van meghirdetve és a betöltési feltételek is komolyabbak (nem tudja mindenki teljesíteni, mert nincs rá lehetősége).

2023. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves hatos!

Tudomásom szerint a közigazgatásban is már bértárgyalás van, legalábbis minisztériumi és kormányhivatali szinten biztosan. Lehet, hogy nem minden jogász dolgozik nemzetközi irodában, nem ez az “átlag”, de azt gondolom, hogy amit te írsz, az sem az.


Egyébként mit nézünk átlagnak? Az átlag jogász fizetést, vagy azt, hogy a legtöbb jogász hol dolgozik?


Nem értem, hogy miért kell a legrosszabb lehetőséget írni az átlagnak. Biztos van számos jogász, aki garantált bérminimumot keres, de szerintem nem ez az átlag.


Magyar irodánál van számos barátom, ők sem bruttó 260.000 Ft-ot keresnek…

2023. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!