Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan rossz a szakmunkás...

Miért olyan rossz a szakmunkások megítélése magyarországon?

Figyelt kérdés

Külföldi barátokkal beszélgettem már erről, és csodálkoztak azon, hogy Maon. csak a legbutábbakból, trógerekből lesznek javarészt szakmukik.


Kint tök normális emberek mennek szakmunkásnak, és eléggé jól keresnek vele, évi 70-100k dollárt is akár.


Mi lehet az oka, hogy itthon így tönkretették a szakmunkásképzést?


Gyerekként, 8. osztály iskolaválasztásnál csak a legbutábbak mentek szakmunkásképzőbe tőlünk, majd mutogatták telefonon hogy mik mennek ott, brutális volt. Cickányok üvöltöztek egész órán és hasonlók, cigizés órán, piálás stb..


Akik az elmúlt 20 év értelmesebb szakmunkásai lettek azok mind okj-n végezték el, általában érettségivel rendelkező értelmesebb emberkék. Ezek száma elenyésző persze, főleg most hogy tönkretette Vitya az OKJ rendszert.



2022. okt. 20. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Melyik szakmában keresnek meg amerikában 100 ezer dollárt évente az átlagos szakmunkások? Tudsz linkelni egy példát? Előre is nagyon köszönöm!
2022. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
nem rossz egyáltalán.
2022. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Ez jó kérdés, de egyébként ez tényleg így van. Az egesz oktatási rendszer el van baszva.
2022. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
már egy jó ideje nincs szakmunkásoktatás,de talán felesleges is,mert senki nem akar 50 éves korára egy ízületes leépült roncs lenni.Meg egy magyar berögződés,hogy a szakmunkás egy buta,tanulatlan melós,ezért a fiatalok szellemi munka tanulása felé irányulnak.Így szakmunkásnak maradnak az idősebb korosztályú pocakos sör bagó és izzadtságszagú öregek,vagy mindig az éppen az adott szakterülethez nagyon értő brazil és egyéb éhenkórász szakadt fiatalabb arcok.Természetesen vannak kivételek,de nagyjából ez a helyzet.De azért a megrendelők is megérik a pénzüket,nagy részüknek minden olcsón kéne,mondván egy kétkezi melósnak legyen elég a kis fizetés.
2022. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1, nem amerikát írtam. dollár nem csak ott van, kanadábn, ausztráliában ..


[link]

2022. okt. 20. 14:22
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Még nem láttam józan kőművest.

Gázszerelő égő cigivel a kezében kapta szét a nyomás alatt lévő csövet.

Villanyszerelő megvéste a vízvezetéket.

Vízszerelő megvéste a villanyvezetéket.

Alapvetően abból lesz szakmunkás aki mindenhez is hülye.


Végül inkább megjavítottam magamnak a konyhát.

2022. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden normális szülő jobbat akar a gyermekének. A jobb meg nem az az irány, amiből, hogy kölcsönvegyem a mondatrészt, "50 éves korára egy ízületes leépült roncs" legyen. Ez már azóta tart, mióta kiépült a Kádár-rendszer elég olcsó oktatás-rendszere. Akkor még felsőbb szinten is érvényesült ez, ebből lett a sok tehetségtelen tanár, mert a mérnöki, jogászi, satöbbi képzés meg csak nehéz volt a buta farkoknak.


Amerikában a munkabér és a gépesítés költségének aránya más, ott egy jobb szakmunkás kosaras autóval közelíti meg a vezetéket, nem pedig az oszlopra mászva, amitől a térde 40 felett elkezd panaszkodni.

2022. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

...A két mondat közé

"...olcsó oktatás-rendszere. Akkor még..."

be kéne szúrni egyet: Így aztán szakmunkásképzőbe azt adták, aki másra nem volt jó.

Csak elvonta a figyelmemet az rtL híradó.

2022. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

6-os azért nem kell túlozni.

Igaz,nekem papíron nem kőműves a szakmám,de az építőiparban sok kőműves és festő munkákat végzünk a kollégámmal.

Teljesen józanok vagyunk,még nem is dohányzunk,sőt nem is kávézunk.

A vésésekkel kapcsolatban pedig senkinek nincs röntgenszeme,talán műszerrel ki lehet mérni a villanyt a falban,de azért ennyire ne legyél tapló:

"Alapvetően abból lesz szakmunkás aki mindenhez is hülye."

Azért,mert belefutottál néhány hülyébe,ne általánosíts.

Neked talán szerencséd volt,hogy pont nem véstél bele semmibe.

2022. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem szerencsém volt hanem fémdetektorom.

Nem értem, hogy akinek az a munkája miért nem ruház be egyre.

2022. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!