Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frontend vagy játékfejlesztő...

Frontend vagy játékfejlesztő (Unity, C#) vagy UI/UX designer legyek?

Figyelt kérdés

Olyat IT szakot keresek ahol gyorsan láthatóvá válik a munkám,minél kevesebb matekkal és ezek szerintem pont azok az ágai az IT nak. Grafikus nem akarok lenni,nem rajzolok jó és grafikához gyenge is a gépem.


Frontend webfejlesztés - mivel gyenge vagyok matekból, ha jól tudom itt a legkevesebb a matek és a legkönnyebben kitanulható programozási ág és látvány is van benne. Javítsatok ki ha tévedek.


Játékfejlesztés - nagyon szeretek játszani és lehet hogy meg kellene próbáljam a játekfejlesztést.Sűrűn elgondolkozok azon hogy vajon hogyan készül egy játék? Olvastam hogy sokan ajánlják a C# nyelvet és mellé Unityt. Talán a 3 közül ez az ami a legjobban érdekelne, viszont szerintem a legnehezebb is. Gondolom itt a matek is nagyon megy és ide azért csapat is kell. Egyáltalán hogyan kereshetek pénzt ezzel?


UI/UX design- nem sokat tudok róla, azt tudom hogy itt is látványos dolgokat kell csinálni , keresett szakma.


Tudtok ezekről a szakokról bővebben írni? Esetleg aki dolgozik valamelyikben,tapasztalatokat írni.Mennyit lehet ezekkel keresni?


Ha van valami még amit tudtok ajánlani nekem a 3 szakon kívül ami megfelelne nekem, írjátok meg.


Autodidakta módon akarok tanulni. Melyikhez mennyi idő kell kitanulni? Illetve mekyikkel járnék a legjobban,melyikkel kerülhetek leggyorsabban munkaerő piacra?


2022. okt. 10. 21:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Tetszik a mozgatható elemek programozása,pl mint egy játékban,hogy megmondod neki mi merre mozogjon"


Egészen addig tetszik, míg nem tanulod meg a matekot mögötte.


Mielőtt ebbe vágnád a fejed, kélek nézd végig ezt a bevezető jellegű grafika tantárgy előadásait. Azért mondom, hogy bevezető jellegű, mert nagyon alapokról van szó.


Meg persze az sem végletlen, hogy matek szakosoknak szokott lenni a hobbija a grafika.


https://www.youtube.com/watch?v=enFszxj6hfA&list=PLiH4g_VR3i..


(Komolyan nézd végig ha érdekel. Ez vagy eltántorít tőle vagy még jobban megszeretteti veled a dologot.)

2022. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11# vagyok.


Persze ne csak az első videó nézd meg. Ott nincs semmi.


Nézd végig mind a 41 videót.

2022. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát ennyi elég is volt, néztem egy kicsit belőle,de gyorsan el is ment a kedvem tőle. Akkor a matekos része tényleg nem az én területem.
2022. okt. 11. 23:15
 14/15 A kérdező kommentje:
Habár lehet hogy meg tudnék barátkozni a matekkal is, a vágy miatt hogy játékokat készítsek. Na most, az egyik válaszoló azt mondta hogy egyedül nem éri meg. Nekem csapatom nincs hozzá. Ezért kérdéses hogy mi legyen.
2022. okt. 12. 13:30
 15/15 anonim ***** válasza:

14# Csapat szervezés, meg nagy karrier választások előtt előszőr tanulj meg programozni. Utána jöhetnek az ilyen döntések, amikor már van egy pici alapja.


... mert most lehet fejben tök jól kigondolod, hogy pontosan mi is akarsz lenni és milyen menő lesz, majd mire eljutsz arra a szintre, hogy ténylegesen tudj azzal a dologgal foglalkozni simán lehet, hogy rájösz, hogy ez nem érdekel.


Csak szimplán tanulj meg programozni.

2022. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!