Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frontend vagy játékfejlesztő...

Frontend vagy játékfejlesztő (Unity, C#) vagy UI/UX designer legyek?

Figyelt kérdés

Olyat IT szakot keresek ahol gyorsan láthatóvá válik a munkám,minél kevesebb matekkal és ezek szerintem pont azok az ágai az IT nak. Grafikus nem akarok lenni,nem rajzolok jó és grafikához gyenge is a gépem.


Frontend webfejlesztés - mivel gyenge vagyok matekból, ha jól tudom itt a legkevesebb a matek és a legkönnyebben kitanulható programozási ág és látvány is van benne. Javítsatok ki ha tévedek.


Játékfejlesztés - nagyon szeretek játszani és lehet hogy meg kellene próbáljam a játekfejlesztést.Sűrűn elgondolkozok azon hogy vajon hogyan készül egy játék? Olvastam hogy sokan ajánlják a C# nyelvet és mellé Unityt. Talán a 3 közül ez az ami a legjobban érdekelne, viszont szerintem a legnehezebb is. Gondolom itt a matek is nagyon megy és ide azért csapat is kell. Egyáltalán hogyan kereshetek pénzt ezzel?


UI/UX design- nem sokat tudok róla, azt tudom hogy itt is látványos dolgokat kell csinálni , keresett szakma.


Tudtok ezekről a szakokról bővebben írni? Esetleg aki dolgozik valamelyikben,tapasztalatokat írni.Mennyit lehet ezekkel keresni?


Ha van valami még amit tudtok ajánlani nekem a 3 szakon kívül ami megfelelne nekem, írjátok meg.


Autodidakta módon akarok tanulni. Melyikhez mennyi idő kell kitanulni? Illetve mekyikkel járnék a legjobban,melyikkel kerülhetek leggyorsabban munkaerő piacra?


2022. okt. 10. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Backendesnek a legkonnyebb...
2022. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Matek tudás nélkül ne akarj játék fejlesztő lenni.


Mindenki aki járt a BME-re tudja, hogy egy pici zöld háromszöget is milyen nehéz kirajzolni a képernyőre és mennyi matek kell hozzá.

2022. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ha csak ilyen kisebb indie 2D-s játékokat akarok? Akkor is nagyon nehéz?
2022. okt. 10. 23:17
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A C# kivételével végig mentem mindegyiken.

2D-s játékokkal kezdtem aztán iOS-re illetve Androidra csináltam játékokat.

Rengeteg időt elvesz az életedből, arról nem is beszélve, hogy anyagilag se nagyon érte meg. Folyamatosan frissíteni kell az appokat ami megint rengeteg meló.

Kb 2 évig csináltam ezt.


Aztán rááltam jobban a grafikai programokra először Photoshop,Illustrator,Indesign


majd jöttek a videós programok After Effects + Premier Pro


Ez egy jó 2 év volt mire ezeket elsajátítottam haladó szinten.


Ezeket a mai napig tudom hasznosítani. Sőt melózni is tudnék bennük, kaptam már pár állás lehetőséget mint grafikus.


Aztán elkezdtem tanulni a Frontendet: html, css, javascript-et weboldalakat raktam össze, az az előnye ennek, hogy az appokkal ellentétben nem cseszegetnek állandóan a frissítésekért.

Ez 1 jó év volt mire ezeket elsajátítottam.


Jelenleg python-t tanulok, amiben nagy lehetőséget látok.

2022. okt. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Adobe XD-t csak futólagosan érintettem. Így arról nem tudok érdemlegesen beszélni.
2022. okt. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tetszik a mozgatható elemek programozása,pl mint egy játékban,hogy megmondod neki mi merre mozogjon. Tanulható hozzá a matek? Láttam matekos oktatóvideókat amiket direkt játékfejlesztőknek szántak. Van benne pár órás anyag. Ha nem is játékfejlesztés,de bármi más ahol mozgó elemeket kell programozni,nagyon kell a matek?
2022. okt. 11. 09:22
 7/15 A kérdező kommentje:
Vagy akár programozáson kívül is,mik vannak még ahol nekem kell a mozgásokat,lövéseket,mindenféle interakciót csinálni? Animátor pl? Vagy mi lehet még ahol ezeket csinálják? De pénzt is lehessen keresni vele elfogadható időn belül (ne 20 év múlva)
2022. okt. 11. 09:26
 8/15 anonim ***** válasza:

A játék piac eléggé terített, és ha te magad akarsz mindent egyedül csinálni az rengeteg idő, nem éri meg.

A frontend-ben se látok pénzt, vagy megcsináljál olcsón az ázsiaiak vagy az olcsó wordpress mekkmesterek elviszik a munkát.

Szerintem ha érdekel a programozás kezd el a python-al.

Könnyű megtanulni és sok irányba mehetsz utána.

2022. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pl milyen irányokba mehetek Pythonnal?
2022. okt. 11. 12:42
 10/15 anonim ***** válasza:
2022. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!