Szellemi munka van alulfizetve vagy fizikai túlfizetve?
#4 ha olyan diplomája van amivel előre lehet lépni.
Mondjuk egy mérnök, orvos, programozó, gazdaságis, gyógyszerész stb tovább tud lépni, de ha valaki egy kommunikáció és média szakot végez az örül annak is ha el tud helyezkedni a szakmájában egyáltalán
Mindkettő.
USAban szofverfejlesztőként a fizetés + egyéb kompenzációkkal nem durva kereset az éve br 150-250 ezer dollár és ennél igazából csak feljebb van.
Európában ez 70 ezer eurónál kb lehetetlen feljebb tolni, csak 1-2 nagy cégnél, ahova nagyon kevés ember jut be, ami éve 30 millió.
Itton meg kb év bruttó 16 millió az átlag "jó" kereset sok év tapasztalattal szoftver fejlesztőként.
USAban kb 5x annyit keresnek, más eus országban meg minimum dupla annyit az emberek.
Az a szép ebben, hogy ez egy szellemi munka, amit bárhonnan lehet végezni és nincs nagy különbség ha valaki New Yorkba vagy pedig itthon nyomkodja a billentyűzetet, sőt sok csapat van, ami kontinenseket átívelnek.
Pédául lett volna lehetőségem egy külföldi csapattal dolgoznom egyedüli magyar ként, úgy hogy a legtöbben New Yorkból lettek volna.
Persze ugyan azért a munkáért ők 5x többet keresnek.
A szellemi munka nagyon durván alul fizetett itthon, csak mert megtehetik.
Mostanában mintha a fizikai munkát kezdenék jobban megbecsülni és kezdene picit európaibb szintre jönni, de még az is távol van.
"Európában ez 70 ezer eurónál kb lehetetlen feljebb tolni, csak 1-2 nagy cégnél, ahova nagyon kevés ember jut be, ami éve 30 millió."
Te miről beszélsz? :) Egy kis Vacuumlabs többet ad ennél itt Magyarországon.
Vagy 30 európai céget tudok sorolni kapásból, akik adnak 100K EUR felett és közük nincs azokhoz, ahova kb. lehetetlen bejutni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!