Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 297 ezerrel vagyok...

Bruttó 297 ezerrel vagyok bejelentve.Lebetegedtem,2 hétig.Háziorvos adott róla papírt,ezt leadtam a cégnek. Erre a 2 hétre fizettek 42 ezer Ft,nettot. Ez napi 3 ezer Ft. Ez rendben van így vagy több jár?

Figyelt kérdés

2022. szept. 12. 12:23
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Ez az napi 5940 Ft, amit kiírt ez a kalkulátor ez brutto vagy netto? Ez is adóköteles? Természetesen, szombat vasárnap is benne van a 14 napban, mert folyamatosan voltam 14 napig táppénzen.
2022. szept. 12. 15:41
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Te betegszabadsagon voltal, ami pont 10nap volt. 10napra kapsz bert nem 14re. Es a betegszadsagbol csak szjat vonnak.


Feltetelezem nem voltal meg soha beteg es hianyoztal a munkabol. Iden sem hianyoztal. Az elso 15nap az betegszabadsag es a munkaltato fizeti. A 16.munkanapi hianyzastol tappenz.

2022. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

Javitom. A betegszabi ugyanugy adozik mint a rendes bered, 33,5%ot. A tappenz az ami csak szja koteles.


A 297k bered 10nap betegszabival brutto kb 67k, ami netto kb 44k

2022. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
le tudtak húzni ez a lényegi része... ebből is az derül ki hogy nem minden a diploma.. nem jár vele józan ész
2022. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

12 és 13 posztolónak. Meg mindenkinek írom! A tényeket írom,lebetegedtem szóltam nekik, hogy mennem kell az orvoshoz. El is mentem, rögtön ki is írt az orvos, lázzal, 39 fokos lázzal voltam. 2 hét múlva odaadta az igazolást a keresőképtelenségről az orvos,amikor meggyógyultam, tehát 14 napra kiírt.


Ezt a papírt leadtam a munkáltatónak. Kérdésem: Most akkor ez táppénz vagy betegszabadság volt? Ezt most ki dönti el? A munkahely a hasára üt és dönthet önkényesen, hogy ezt most betegszabadságként vagy táppénzként számolja el?


Erre nincs valami törvény? 42 ezret utaltak erre a 14 napra, a közlemény rovatba munkabért írtak.


Most akkor ezt nem az OEP adta? Nem értem az egészet, de a végén mindig a dolgozó kap kevesebbet.

2022. szept. 12. 19:21
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Könyörgöm, nézd már meg mi van a bérjegyzéken! Minden hónapban kell hogy kapj részletes kimutatást, akár papíron, akár elektronikusan.

Honnan tudnánk, hogy mi az a lóvé...?


Kérdeztük már... Kifizetőhely a munkahelyed? De ha még idén nem voltál betegállományban, akkor eleve nem az OEP-től kapod, hanem az első 15 napot a munkahely fizeti.

2022. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16@. Te nem ismered a mai magyar állapotokat. Csak pár példát írok, sokan először napi bejelentéssel dolgoznak. De még ezt is kétlem, hogy így minden járulékot befizetnek a dolgozó után, nyugdíjra ne is számítson az illető.


Utána nagy nehezen 4 órás bejelentéssel dolgoznak főmunkaidőben! 3 havonta fal cégváltással, alvállalkozókkal....ragozzam még?


Pénz a borítékba, papír elszámolás nuku, fő vállalkozó mossa kezeit...stb.


De, jelen esetünkben már legálisabb, jobb cégról van szó, (legalábbis ezt hittem eddig). Nem voltam még betegszabin az idén, tehát nem voltam beteg.


Akkor ezt a munkahely fizette nem az oep és betegszabiként számolta el nem táppénzként.


Te bérjegyzéket kérsz? Lótúrót adnak, nem papírt.

2022. szept. 12. 19:42
 18/21 anonim ***** válasza:
87%

A tappenzes igazolasos hianyzas elso 15napja betegszabadsag, ha ezt kimeritetted utana jon a tappenz.


A betegszabadsag a távolléti dijad 70%a amit a munkaltato fizet. A tappenz altalaban 60% es az oep fizeti, vagy a munkaltatod ha kifizetohely.


2hetet voltal munkakeptelen, az 14naptari nap, de abbol csak 10nap volt munkanap. Erre a 10napra jar neked a betegszabadsag. Nem is ertem miert gondolod hogy hetvegere amikor nem dolgozol(valoszinuleg) akkor jar barmi is. Tehat alapesetben te 10napi bered 70%at kapod meg amibol rendesen vonnak mindent.


Ha kb 300kn vagy bejelentve akkor kb brutto 1700 a tavolleti dijad orankent vagyis a 80orara (10nap*8ora amig betegallomanyban voltal) az kb 136000, aminek a 70% 95200 ami adozva kb 63k. Vagyis napi kb 6300ft.


De azt irtad hogy nehany nap atcsuszott e honapra, azt valoszinuleg a kovetkezo alkalommal szamfejtik, te csak az augsuztusit kaptad ami kb 7nap lehetett. Vagyis 3 atcsuszott, nem? Vagy 2.


Elnagyolva szamoltam.

2022. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%
17: ha ilyen tré helyen dolgozol, akkor meg min csodálkozol...???
2022. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
megkaptad?
2022. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!