Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésről való társalgáskor...

Fizetésről való társalgáskor miért mindig bruttó bérben szokás gondolkozni?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki ismeri a szituációt, hogy amikor felmerül valakinek a fizetése, akkor mindig bruttóban gondolkodnak az emberek, holott az illető csak a netto-t kapja kézhez, abból tud gazdálkodni. Azért a kettő nem kicsit eltérő összeg, lássuk be.


Nem tudom hogy vagytok vele, de engem kifejezetten idegesít, amikor azon megy a hangulatkeltés, hogy valaki gyártósoron megkeres 300-at, de mégis eljátssza, hogy mekkora szegénységben él. Most azon túl, hogy nem illik más bukszájában turkálni, kérdem én: 300-at kap kézhez? Ugye, hogy nem. Amikor néha megemlítem, hogy oké, de hát a netto-t kapja meg, ami jóval kevesebb, akkor megkapom, hogy nem az a lényeg... Akkor mi a lényeg? (Nincs indoklás rá) Miért van az, hogy én ezeket a beszélgetéseket sosem tudom "felfogni"? Miért jó bruttóban beszélni a bérezésről, miközben a nettot kapja kézhez? Mindenki? Ráadásul ha semmi adókedvezménye nincs az illetőnek, akkor nem kis különbség lehet a kettő között, ami teljesen más perspektívába helyezi.



2022. szept. 1. 13:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
#6 Ez azért van, mert az értelmes emberek többsége nem csámcsog társaságban a saját vagy más fizetésén. Maradnak azok, akiknek gondot okoz a bruttó-nettó átváltása. Ha te gyári munkásoknak villogsz a budapesti multis fizuddal, aztán gyakorin még le is sajnálkozod őket, akkor te sem a társadalom krémjébe tartozol.
2022. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

11: szinte kizártnak tartom, hogy diplomás mérnökként ilyen problémái vannak...


Tuti, hogy kb. gyári melós.

2022. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%
Engem meg pont az zavart engem mostanság, hogy a környezetemben mindenki csak nettóban akar beszélni, vagyhát, elsősorban; én pedig minfig a bruttóra voltam ráállva. mármint engem az zavart, hogy ők meg folyton nettóztak. Holott, szerintem a 200ezres miimálbér is bruttóban volt/szokott lenni megadva; és akkor nekem könnyebb úgy viszonyítani. Szóval papíron ami van. Úgy könnyebb. De most már számolok mindkettővel, amúgy kasptam ilyen belekötögetéseket/kioktatásokat; hogy de nettóval számoljak már, mer a bruttó az hülyeség, mert az nem jelent semmi9t, a nettó a lényeg, ami nálad marad adózás után is.
2022. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
36%
*szóval,hogy kb számon lett rajtam kérve; hogy mi a fr@ncot foglalkozok a bruttóval.
2022. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%
Mert a bruttót lehet összehasonlítani. Ugyanis két embernek lehet azonos a bruttója, közben meg az egyiknek jóval több a nettó, mert kedvezményeket kap.
2022. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 NTBS ***** válasza:
32%
Mert az a fix.
2022. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
De akkor miért nem számolják a bruttóhoz a szochót? Ugyanaz az is.
2022. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17: NEm, nem ugyanaz! Ugyanis azt a cég fizeti utánad, az a szuperbruttó része. De a szuperbruttót nem szokták megadni ilyen kontextusban.
2022. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
40%

Ez a bruttó nettó sztori érdekes. Anno Kupa Mihály magyarázta el az szja lényegét. Akkor azt mondták, hogy az szja bevezetésével senkinek nem lehet kevesebb a jövedelme, ami elég álságos szöveg volt a történtek fényében, mert természetesen nagyon gyorsan elkezdtek stagnálni vagy csökkeni a bérek, mert ki kellett volna termelni az szja összegét is.


Lehet azt is mondani, hogy számolja ki a proli a bruttóból a nettóját, de ha valamennyire néznék a melós érdekeit (nem szokták tudom), akkor simán nettóban beszélnének, ahogyan teszik azt a világon mindenhol. Ki a fenét érdekelnek a járulékok, meg a fizetnivalók. Ennyit akarok kapni, számolják ki mennyi a bruttója.

2022. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%

19: de nem érted, hogy NEM TUDJÁK kiszámolni mások, csak az érintett???


HOnnan a fenéből tudná a bérszámfejtő, vagy HR-es, hogy pl. milyen kedvezményekre jogosult egy adott jelentkező???? Abszolút magánügy, hogy mondjuk van neki impotencia miatti adókedvezménye, vagy hány gyereke van, vagy mittomén...

2022. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!