Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésről való társalgáskor...

Fizetésről való társalgáskor miért mindig bruttó bérben szokás gondolkozni?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki ismeri a szituációt, hogy amikor felmerül valakinek a fizetése, akkor mindig bruttóban gondolkodnak az emberek, holott az illető csak a netto-t kapja kézhez, abból tud gazdálkodni. Azért a kettő nem kicsit eltérő összeg, lássuk be.


Nem tudom hogy vagytok vele, de engem kifejezetten idegesít, amikor azon megy a hangulatkeltés, hogy valaki gyártósoron megkeres 300-at, de mégis eljátssza, hogy mekkora szegénységben él. Most azon túl, hogy nem illik más bukszájában turkálni, kérdem én: 300-at kap kézhez? Ugye, hogy nem. Amikor néha megemlítem, hogy oké, de hát a netto-t kapja meg, ami jóval kevesebb, akkor megkapom, hogy nem az a lényeg... Akkor mi a lényeg? (Nincs indoklás rá) Miért van az, hogy én ezeket a beszélgetéseket sosem tudom "felfogni"? Miért jó bruttóban beszélni a bérezésről, miközben a nettot kapja kézhez? Mindenki? Ráadásul ha semmi adókedvezménye nincs az illetőnek, akkor nem kis különbség lehet a kettő között, ami teljesen más perspektívába helyezi.



2022. szept. 1. 13:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
63%
De nem érted, hogy nem ez a lényeg, hanem hogy mennyit szeretne a jelentkező? Majd kiderül mennyi lesz a bruttója:)
2022. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
37%
Ja, a HR-es meg álmodja meg, hogy a mukinak járó, ismeretlen nagyságú és mértékű kedvezményekkel együtt mennyi bruttó lesz ebből... :-DDDD
2022. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
63%

#5

Kultúrszférában dolgozó diplomás vagyok, és engem is a nettóm érdekel hiszen azt kapom meg a számlámra havonta. Nyilván ki tudom számolni a nettómat, de ettől még nem érdekel a bruttóm, sose látom azt a pénzt, számomra irreleváns.

2022. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!