Programozóként átlagos dolog az, ha az embert az első néhány munkahelyéről kirúgják?
Nem tudom, mennyire számít, de gimiben nem voltam a legjobb matekból és infóból, az egyetemen viszont oda-vissza voltak értem a tanárok. A gond ott kezdődött, amikor elkezdtem dolgozni.
6 éve dolgozok programozóként, ezalatt egy cég ugyan megszűnt, de két helyről pár év után ki lettem rúgva.
Ez megszokottnak mondható, hogy egy programozó akaratán kívül ennyiszer munkahelyet vált a kezdeti években, vagy inkább arra utal, hogy nem jó mégsem a szakmájában és teljesen ott kellene hagynia az egészet?
Mert néha úgy érzem, hogy azok vannak előnyben, akik középiskolában is programozni tanultak (nekünk ez teljesen kimaradt annak idején), illetve akik egy jobb egyetemen tanultak programozni (pl BME vagy ELTE, ahonnan a gyengébbeket kiszórják). És néha elgondolkodok azon, hogy ott megálltam volna-e a helyemet.
Persze lehet természetes 2 kirúgás a pálya elején, de azért nem vagyok ebben annyira biztos...
Kepessegeidnek megfelelo munkahelyet kell keresni.
Van rengeteg kkv es gyujto multi, ahova akkor is felvesznek, ha rossz fejleszto vagy. Nem fogsz milliokat keresni, de teljesen normalis eletszinvonalat lehet fenntartani igy is.
Hát nekem az a tapasztalatom, hogy mindegy, mennyire vagyok motivált.
Ha nem kürtölöm szét hangosan, hogy mivel vagyok kész, meg mit csináltam, akkor nem is látszódik a motiváltságom távmunkánál.
12# Nincs egy napi meeting ahol el KELL mondod mit csináltál?
Meg nincsenek pár hetente demók, ahol be is kell mutatnod mivel haladtál?
Mi sem használunk SCRUM rendszert, de heti 1-2x van meeting ahol elmondjuk hogy hogyan állunk a dolgokkal.
A te esetedben azt látom, hogy munkahelyek megválasztásával van a legnagyobb gond. Rendszer nélkül nem lehet eredményeket felmutatni.
Nem jellemző, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Nem tanultam sláger egyetemen (előbb kerültem a szakmába egyáltalán, mint egyetemre), 22 évesen kezdtem el a programozást, mégis megbecsülnek, volt hely, ahol foggal - körömmel kapaszkodtak is belém. Nem voltak mondjuk soha laza munkáim, nagyjából olyan húzósnak éltem meg eddig a napjaimat, mint egy átlagos egyetemi napot: figyelni, tanulni, jegyzetelgetni... Elég sok segédanyagot csináltam magamnak az adott cég rendszereiről, hogy egyáltalán felfogjam, mi történik körülöttem. Valószínűleg azért, mert kezdő vagyok még (3 év tapasztalatom van összesen), de napi szinten éltem meg azt, hogy "hát ezt nem tudom, hogy fogom megoldani, a ticketet sem értem", aztán a nap)/hét végére lett valami belőle.
Arra tippelnék, hogy nem reális a bérigényed. Lehetséges, hogy megadják az adott összeget, de hamar rá is jönnek, hogy nem arányos az el képzeléseikkel. Alapvetően nagyon el kell cseszni valamit, hogy az embertől rendszeresen megváljanak ebben a szakmában. Ha azt kihúzhatjuk a listáról, hogy egy lusta fasz vagy, akkor valószínűleg az a baj, hogy a lécet valamiért túl magasra löveted és valami mást hisznek rólad az alapján, amit tőlük vársz vagy ahogy előadod magad.
Jobb ötletem nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!