Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közszféra után, pótlékokkal...

Közszféra után, pótlékokkal együtt kb. nettó 40 ezerrel több fizetésért kereskedelmi munka visszalépés lenne?

Figyelt kérdés

Egy üzletben kasszás + árufeltöltő, nettó 40 ezerrel többért (ha minden lehetséges pótlékot /kivéve túlóra, ha van, az plusz/ megkapnék)?


Stabilitásban, ill. fix munkaidőben lenne visszalépés csak szerintem... Sajnos elkényelmesedtem, de utálom a munkámat is. Nagy kettősség van bennem. Itthagynám, de csak olyan munkáért ami valóban előrelépés, de legalábbis nem visszalépés lenne.


2022. aug. 3. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagy visszalépés lenne sokkal több munkáért valszeg. Nincs az árufeltöltőn kívül jobb opció?
2022. aug. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is a munka mennyisége a lényeg, hanem annak a minősége, mit végzel. Egyelőre nincs, de keresgélek. Nem akarok innen nyugdíjba menni.
2022. aug. 3. 08:06
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Három éve végeztem angol töri szakon. Egy évet tanítottam és most a Lidlben dolgozom. Nem érzem visszalépésnek.
2022. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Én multitól kerültem át a közszférába, és nem rosszindulatból, de az a 40 ezer nem biztos hogy megéri. A közszféra sem álom, de onnan elmenni kasszázni, meg árut feltölteni. Ott minden perceddel el fogsz számolni, mert a "talán érettségis" műszakvezetőd a nyomodban lesz.
2022. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, csábító lehet a plusz 40 E, viszont azt alaposan gondold át, hogy ha később szeretnél megint a szakmádban dolgozni, az önéletrajzodban hogy fog kinézni ez a néhány év árufeltöltés.

Hozzáteszem, ez egyáltalán nem szégyen, és igenis tisztességes munka. Csak ha később újra a közszférában szeretnél dolgozni, akkor lehet, hogy egyes helyeken kifogásolni fogják ezt a néhány évet.

Ezt saját példa alapján mondom. Nem biztos, hogy megéri az a néhány éves kitérő, ha szeretnél később visszatérni a szakmádba.

2022. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Közszféra után szerintem minden előrelépés...
2022. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Biztos hogy nem akarnék visszajönni, maximum valami értelmes helyre, de nem ide ahol most vagyok.


Sok helyen meg pont a közszférás múltat kifogásolják, egyenesen utálják aki innen ki akar törni.

2022. aug. 3. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!