Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltásból visszalépés?

Munkahelyváltásból visszalépés?

Figyelt kérdés

Kerestem egy új munkahelyet. Volt munkainterjú.

Utána hívtak hogy felvagyok véve.


Mostani munkahelyem felmondtam. Felmondási időmet töltöm 2 napja.

Ma tárgyaltam a mostani főnökkel, és emeltek a a béremen.


Azt a céget ami felvett engem, felhívhatom hogy visszamondjam őket?


Fogják engedni? Náluk még semmit nem írtam alá. Csak telefonon bólintottam rá.



2021. dec. 10. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Visszamondhatod, nincs nekik mit engedni.
2021. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány %-kal kaptál többet a régi helyen mint a korábbi fizetésed?
2021. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel és mond nekik emeltek a béreden a jelenlegi munkahelyeden úgyhogy tegyenek neked egy ellen ajánlatott a béreddel kapcsolatban.
2021. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez kellett ahhoz, hogy a mostani munkahelyeden emeljenek, akkor én nem maradnék. Ez után el akarod ezt a sztorit játszani minden évben?
2021. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Felhívhatod őket, hogy visszamond.

Azért is szólhatsz, hogy mostani helyeden emelést kaptál és van-e jobb ajánlatuk.

2021. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amíg nincs aláírt szerződés, addig nincs megállapodás, csak ígéret (van ahol még az ígéretet is írásba adják).


Ez igaz a mostani helyed béremelésére is. Akkor emelték a béredet, ha kaptál egy módosított szerződést, amiben már az új fizetés van - meg azért érdemes azt is nagyon alaposan átnézni (mondatról mondatra), hogy a szerződés többi része ugyanaz maradt-e, mert hajlamosak egy csomó munkahelyen a szerződés módosításokkal rontani a munkavállaló feltételein, pl. átnevezik a pozíciót, kiterjesztik a feladatokat, megváltozik a munkaidő keret, hogy ne kelljen túlórát fizetni, stb.


Az különösen fontos kérdés lehet később, hogy az új szerződésed a mostani munkahelyen az új szerződés aláírásától újraindítja a munkaviszonyodat (hiszen felmondtál és mindjárt letelik a munkaidőd), vagy a korábbi munkaviszonyod jogfolytonos folytatása marad. Ez különösen akkor válik fontossá, ha 8-9 év munkaviszony után akarnak majd kirúgni és vajon az előző hármat beszámítják-e a végkielégítésedbe, vagy nem...


Az új munkahelyen akkor kezdődik a munkaidőd, ha aláírtad a szerződést. Addig nem vagy munkaviszonyban, bármikor mondhatod aláírás előtt, hogy bocs mégsem. Sőt valószínűleg próbaidővel kezdődik a munkaviszonyod, a próbaidő alatt is bármikor felmondhatod az új munkaviszonyt - ahogyan a munkáltató is.


Amíg az új cégnél és a réginél sem írtál alá még semmit, addig tárgyalási helyzetben vagy. A mostani céged emelt a fizetéseden. Kérdés, hogy maradni akarsz-e ennyiért, vagy menni a másik helyre, vagy próbálsz még licitálni. Ha kellően fontos vagy mindkét munkahely számára, akkor akár elég sokat is lépes lehetsz alkudni felfelé a fizetésen.


Mérlegeld, hogy melyik cég és munkakör mellett milyen pro és kontra tényezők vannak, melyikkel járnál jobban, melyiket mennyire csinálnád szívesen, melyik mennyit fizet, mekkora fizetés emelésért volnál hajlandó inkább a másikat választani.


Van olyan helyzet, amikor jobban megéri maradni, de olyan helyzet is lehet, hogy bármennyi pénzt ajánlanak, akkor is jobban megéri a váltás, mert a környezet, körülmények, lehetőségek, hangulat, mentalitás, stressz és egyebek miatt már nem akarsz tovább itt dolgozni. Van, hogy a környezet változás önmagában is sokat segít az embernek - persze az új helyben kockázat is van, hiszen még nem ismered a céget, a kollégákat, a tényleges dolgokat. Érdemes alaposan mérlegelni.


Ne add túl olcsón magad! Hozd ki a legtöbb pénzt (és egyéb előnyöket) az adott helyzetből. Most vagy tárgyalási helyzetben, a következő felmondásig nem nagyon számíthatsz rá, hogy emelni fognak.

2021. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!