Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha új helyre vettek fel,...

Ha új helyre vettek fel, ezzel az indokkal leszámolhatok az új munkahelyemről?

Figyelt kérdés
A mai napon fel szerettem volna mondani a munkahelyemen, ahol közölte a főnököm, hogy nem engedi, hogy felmondjak. Nem adja ki a papírjaimat, és azt mondta hogy ledolgoztatná velem a 90 napot is. Azért szeretnék felmondani, mert a mai napon lopással vádoltak a többi munkatársam előtt, de én nem loptam el semmit, ezt a kamerafelvételek bizonyíthatják. (Visszanézni nem hajlandók.) Holnap állásinterjúm lesz, és az lenne a kérdésem, hogy ha felvesznek, akkor ezzel az indokkal felmondhatok e a jelenlegi munkahelyemen, azonnali hatállyal?
2022. aug. 1. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem tilthatja meg, hogy felmondj. Felmondási időd viszont lehet, 30, 60 avagy 90 nap, attól függően mit tartalmaz a szerződésed.


Ha valami miatt ki akar veled tolni a munkáltatód, akkor nyújtsd be a felmondásod hivatalosan, e-mailben és borítékban is, hogy legyen nyoma a műveletnek.


Remélhetőleg csak szóban fenyeget és a hatósági előrírásoknak meg fog felelni és elenged. Amennyiben mégsem, akkor bejelentés a munkavégzés helye szerint illetékes megyei Kormányhivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Szakigazgatási Szervénél tehető személyesen, telefonon, vagy írásban (levélben, e-mail-ben)

2022. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Úgy kezded a kérdést hogy új helyre vettek fel , tehát próbaidő vagy ? Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz te is , indoklás nélkül , és nem utasíthatja vissza a munkáltató és nem kötelezhet hogy dolgozz még x napot
2022. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem vagy próbaidőn és 90 nap a felmondási időd, akkor azt sajnos le kell töltened. Olyan viszont nincs, hogy "nem enged felmondani". Nem rabszolga vagy, hanem munkavállaló. A munkaviszonyod utolsó napjától számított 5 napon belül kötelesek kiadni a papírjaidat és megfizetni az utolsó béredet. Ha ez nem történik meg, akkor lehet perelni, amit 100%, hogy meg is nyersz.
2022. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sosem kaptam táppénzt, ha nem dolgoztunk akkor arra a napra nem járt pénz. Volt egy kisebb balesetem, nem engedett el és összevarrt ujjal kellett dolgoznom.

Megkerestem egy ügyvédet, hogy ilyen esetben elég nyomós indok-e ez az azonnali hatályú felmondáshoz. Ha tehetném soha nem tenném be oda a lábam.

2022. aug. 2. 15:24
 15/18 anonim ***** válasza:
Ami kérdéseket írtunk neked, arra tudsz válaszolni ? Azok nélkül találgatni tudunk csak segítség helyett
2022. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14: "Sosem kaptam táppénzt, ha nem dolgoztunk akkor arra a napra nem járt pénz."

Ezt úgy hívják, hogy feketemunkás. Nincs szerződés, csak fű alatt kapod a pénzt a munkád után. Számomra meglepő, hogy amikor beteg voltál és kiírtak táppénzre a háziorvosod nem szólt, hogy nincs biztosításod, bár nem ez az egyetlen furcsa dolog a történetedben.

2022. aug. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az egész hazugság. Én a munkaltatonak hiszek... Ahogy olvasom a reakcióit, egyre inkabb ez a meggyőződésem.
2022. aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Oké, akkor részletesen. Egy magánkézben lévő boltban dolgozom, mint pénztáros. Soha, egyetlen forint hiányom nem volt, pláne nem loptam a kasszából. Ha megtettem volna, akkor nem kérném, hogy nézze meg a kamerafelvételeket.

Mikor a baleset történt el akartam menni táppénzre, de a főnököm azt mondta, ha dolgozni akarok még ott, akkor nem mehetek táppénzre, neki arra nem telik hogy ezt finanszírozza. Akkor sajnos nem voltam abban a helyzetben, hogy ott tudjam hagyni az egész kócerájt, pedig visszagondolva az lett volna a legjobb.

Körülbelül két hete az egyik záráskor lett 10.000 forint hiányom, amit aznap rögtön meg is térítettem, kérdés nélkül.

A tegnapi napon összehívtak bennünket, amikor is a főnököm a többi munkatársam előtt kijelentette, hogy én ezt az összeget elloptam. Én megmondtam, hogy ez nem történt meg, soha, semmit nem loptam el tőle és kértem, hogy nézzék meg a kamerafelvételeket. Azt mondta, hogy ő ugyan nem nézte meg a felvételeket és nem is fogja, mert ő erre nem ér rá.

Természetesen azt mondtam, hogy akkor minél hamarabb fel szeretnék mondani ezek után, mivel azok után hogy megvádolt egy olyan dologgal ami meg sem történt és megalázott a munkatársaim előtt, én nem szeretnék tovább itt dolgozni. A válasz erre az volt, hogy én egy nagyon jó munkaerő vagyok és nem fogják engedni hogy felmondjak, nem adnak ki semmilyen papírt.

Munkaszerződésem van, 8 órában vagyok bejelentve, és határozatlan idejű a szerződés.

A kérdésem arra vonatkozott volna, hogy ha felvesznek arra a munkahelyre, ahol ma volt az interjúm, ezzel az indokkal felmondhatok-e azonnali hatállyal, amire persze azóta rájöttem hogy nem.

Higgyétek el, nem írok kamu sztorikat, és végül is nem arra vonatkozott a kérdésem, hogy nekem hisztek-e, vagy annak aki megvádolt, ez teljesen független ettől. Csak minél hamarabb szeretnék eljönni egy mérgező közegből, ahová már reggelente hányingerrel járok :)

2022. aug. 2. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!