Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha új helyre vettek fel,...

Ha új helyre vettek fel, ezzel az indokkal leszámolhatok az új munkahelyemről?

Figyelt kérdés
A mai napon fel szerettem volna mondani a munkahelyemen, ahol közölte a főnököm, hogy nem engedi, hogy felmondjak. Nem adja ki a papírjaimat, és azt mondta hogy ledolgoztatná velem a 90 napot is. Azért szeretnék felmondani, mert a mai napon lopással vádoltak a többi munkatársam előtt, de én nem loptam el semmit, ezt a kamerafelvételek bizonyíthatják. (Visszanézni nem hajlandók.) Holnap állásinterjúm lesz, és az lenne a kérdésem, hogy ha felvesznek, akkor ezzel az indokkal felmondhatok e a jelenlegi munkahelyemen, azonnali hatállyal?
2022. aug. 1. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Milyen szerződésed van?
2022. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Azonnali hatállyal nem lehet felmondanod, ha nem próbaidős vagy, nagyon nyomós ok nélkül. A “kaptam egy jobb ajánlatot” nem számít annak.

Ha 90 nap a felmondási időd és túlvagy a próbaidőn, akkor sajnos kicsi az esélye, hogy összejön az új hely…

2022. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

42. Azonnali hatályú felmondás

78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.

(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni. *

79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,

b) a munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt.

(2) Az (1) bekezdés b) pont szerinti megszüntetés esetén a munkavállaló jogosult tizenkét havi, vagy ha a határozott időből hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre járó távolléti díjára.

2022. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen jogszerűen mondhatsz fel azonnalival a lopással gyanúsítás miatt

De olyan amúgy sincs, hogy nem enged felmondani

2022. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Nincs olyan, hogy nem enged felmondani. Ha ragaszkodnak a felmondási időhöz rúgasd ki magad, de olyat csinálj, hogy megemlegessék!
2022. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Első: Határozatlan idejű

Mikor mondtam, hogy ezek után fel akarok mondani, akkor azt mondták, hogy ők nem akarják hogy felmondjak és amíg lehet, addig nem adják ki a papírjaimat. Ha nem megyek be többet, akkor feljelentenek hogy megkárosítottam őket

2022. aug. 1. 21:55
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
A felmondási időt köteles vagy kiteölteni, ha KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL ettől eltérően nem állapodtok meg.
2022. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%
Azért legalább annyit odanyögtél, hogy a "k*rva anyátokat" ugye?
2022. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Menj el betehallomanyba és a felmondásodat küldd be ajánlott tértivebenyesen.


Én tuti be nem tenném oda a lábam többé.

2022. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ajánlott tértivevényes levélben felmondasz és elmész táppénzre.
2022. aug. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!