Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyem több havi...

A munkahelyem több havi fizetéssel tartozik, ha a pénz behajthatatlan lenne, akkor elárverezhetik a tulaj/fönök magáningóságait is?

Figyelt kérdés

#munkaber behajtas
2022. jún. 30. 22:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Bt-ben igen, a tulajdonos felel a saját vagyonával is a tartozásért. Kft-ben nem.


De egyébként minek dolgozol ilyen helyen?

2022. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

jól írja az 1-es.


De BT esetén sem egy-két hónap egy ilyen eljárás...

2022. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Hányan dolgoztok ott? Hány ember nem kapott fizetést?
2022. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
KFt sajnos,Ez úgy van, hogy április közepe óta dolgozom informatikusként egy cégnél,az elsö munkahelyem, januarban vegeztem el az alapkezets, csinalaom melette az MSC-t, 90%-ban homeofficban dolgoztam, kb 4-5-ször voltam az irodában akkor mindig 3-4 ember dolgozott ott. Az áprilisi félhavi fizetésre májusban azt mondták, hogy majd együtt jön a májusival, amikor június 10-én, rákérdeztema májusi fizetésre és a félhavi áprilisira, azt mondták könyvelönél van, június 15 fele már meguntam ezt a dumát, és megmodntam nekik, hogy nem veszem be, erre meg lecsapták a a telefont és nem vették fel, e-mailekta nem válaszoltak, végül meguntam és felhívtam a munkaügyi hivatalt, ahol megállapították, hogy be se jelentettek, ezért megindult az eljárás. Éppen ma néztem már fel is került a cég a feketelistára. Viszont nekem azóta, hogy szóvá tettem a fizetést, nem keresnek meg munkát se adnak, a munkaügyi hivatal szerint mivel alapbvérre vettek fel a szerödés szerint, megy a munkaviszony tovább...
2022. júl. 1. 00:26
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha engem nem jelentenének be, akkor úgy tekintenék a dologra, hogy nem a szerződés szerint éltek, nem a törvények szerint így már másnap neki állnék munkát keresni mivel nem tekinteném magamat az alkalmazottjuknak.
2022. júl. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A munkaügyi hivatal véleményével kitörölheted a .....

Az, hogy szerintük mi van, csak egy vélemény. Mondott neked egy ügyintéző szóban valamit, amivel semmire sem mégy se most, se a későbbiekben.

Az meg a legnagyobb marhaság az indoklásukban, hogy "mivel alapbvérre vettek fel a szerödés szerint" Itt pont a szerződésben szereplő bér lényegtelen a munkaviszony létrejöttének és folyamatosságának szempontjából.

Van írásos szerződésed mindkét fél részéről aláírva?

Van bizonyítékod, hogy dolgoztál a cégnek? (nem az, hogy bementél a munkahelyre és láttak az ott dolgozók)

2022. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

4: huhh... akkor ez nem szimpla ügy - menj a munkaügyi bíróságra! Bár nem lesz könnyű bizonyítani, hogy te ott dolgoztál... Hacsak nincsenek meg a saját bizonyítékaid.

Normál esetben ilyenkor a bejelentett munkavállalók a LEGELSŐK a hitelezési listán, és ha felszámolják a céget, az elmaradt fizetéseket egyenlíti ki először a felszámolóbiztos a felszámolás lezártakor.

2022. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

4: no de ha be se jelentettek, akkor mi ez az "alapbérre vettek fel"...???


Nem értem...


Nincs ügyfélkapud? Pár kattintással a legelső napon ellenőrizni tudod, hogy be vagy-e jelentve...

2022. júl. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Még egyáltalán nem kaptál fizetést és 2.5 hónapja vagy ott? Akkor nem csak a hellyel van gond…
2022. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
6-7)Persze,hogy van aláìrt és lepecsételt munkaszerződés is határozatlan idejű munkaviszonyròl,meg aláírt lepecsételt munkaköri leìrás is.Tehát maga a bizonyìtás nem gond.Ezért indìtott a Munkaügyi felügyelőség meg a NAV is azonnal eljárást Ami a bejelentést illeti,persze figyeltem az ügyfélkapun,láttam,hogy nem jelzi,rá is kérdeztem,de állìtották be vagyok jelentve,itt a gyakorin is rákérdeztem,de többen ìrták,hogy náluk több hònap volt mire megjelent a munkaviszony a rendszerben,ezért nem nyugtalankodtam emiatt még májusban.
2022. júl. 1. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!