Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találjak munkát, vagy...

Hogyan találjak munkát, vagy pénzkreseti lehetőséget?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok. 2010-ben végeztem geográfusként környezetvédelem felé orientálódva. Utána 2011 ben csináltam egy OKJ-s megújuló energiaforrás energetikus tanfolyamot. Eddig egy fél év normális munkám volt. Akkor szakvezetőként dolgoztam közmunkásként egy nemzeti parknál. Azért 150 km-t költöztem. Az nagyon jó volt. A többi időben apukámnak dolgozok, adminisztrátorként. Legtöbbet részmunkába, de régen is max 5 nap volt egy hónapból. Most 3 napot dolgozok nála alkalmi munkásként egy hónapból. Meg minden nap elmegyek a postára ami 3/4-ed óra. Mellette még próbavásárolok havi egy napot. Néha Szoktam túrát vezetni, erdei iskola programot szervezni. Évi egy-két alkalom. Régen ez volt évi 10-15-is, de elmentem a szakvezető munkára azért lett most kevesebb. Most rendezvényen is dolgoztam, meg volt beszélve az egyik szervezővel, táskafestést csináltam, a táskákhoz ingyen jutottam. De a másik szervező nem akarja kifizetni. Vele nem volt megbeszélve. Ő szerinte még fizetnem kellett volna azért , hogy ezt csinálhattam, mert biztosítottak padokat stb. Egyébként 2 napért 10.000 Ft ot kértem. Számlát apukámon keresztül tudtunk volna. Próbálkoztam betenított munkával is többfele, de nem voltam hozzá elég ügyes, valmint gyors. Próbálkoztam biztosítással, is az se ment. Kipróbáltam a fundamentát. Ki kelett fizetni 60.000 Ft-ot, oktatásért, kifizettem és nem sikerült. Nincs jogosítványom, és nem beszélek nyelveket. Régen nyelvvizsgáztam németből, de már rég elfelejtettem. Angolt csak nagyon keveset tanultam, de azt is elfelejtettem már. Van egy otthoni nyelvtanulásos anyagom, most akarom újrakezdeni. Abból ugrottam szintet németből is. De azért nem lesz jó nyelvismeretem tőle.

Még beiratkoztam egyszer, egy webfejlesztő 60.000 FT-os tanfolyamra, de az nem ment.

Szivesen tanulnák is, de max 100.000 Ft-os tanfolyamra tudnék befizetni, azt is csak 10.000 es részletekbe tudnám kifizetni.

Most megvagyok a kapott pénzekből. Amit apukámtól kapok a munkáért, meg a próbavásárlásért. 50.000 Ft ot abból jól kijövök. rezsit nem kell fizetnem, kaját is csak keveset. De tudom a szüleim nem lesznek mindig itt, a párom fizetése meg nem elég. Főleg Békés-megyébe dolgoznák, mert itt él és dolgozik a párom. De végül is el is költöznék. A párom úgyse szeretem annyira.

Egyébként sok ötletem is van amit egyedül pénz nélkül nem tudok megvalósítani, meg nem is kockáztatnék. Pl. fejembe van egy komplett öko szabadulószoba ötlet.

De együttműködni a helyi turisztikások még ingyenes dologba se hajlandóak velem. Pl. van egy interaktív tanösvényem a Kincskereső túrapontok, ahol térkép lapján kel felkeresni helyeket, a helyeknél leírások vannak a helyről. Ezek alapján 8 jelszót kell megfejteni apró ajándékokért. De arra se hajlandók, hogy a tourinformi irodába elérhető legyen a vezetőfüzet, meg az önellenőrzős ajándékládika.

Egyébként sokat önkénteskedtem is. Pl. parlagi sas fészekőrzés.

Sérült madarak etetése.

2 nap egész napos játékvezetés, és még sok hasonlók.

Önkéntes is lennék, hátha az előmozdítaná későbbi munkavállalásomat.

Egyébként súlyos beteg is vagyok.



2022. máj. 17. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol: beszelangolul.com

Német: [link]


Jobble, betanított munkák szállással vagy irány Budapest.

2022. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a betegséged? Ez a legfontosabb kiindulási pont!
2022. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A betegségem skizofrénia.

De gyógyszerrel teljesen tünetmentes. Annyi látszik belőle, hogy stresszesebb, sokszor rosszkedvű, meg a gyógyszerek miatt lassabb.

Egyébként a betanított munkàval főleg ezzel a lasabbság miatt van gond.

A rokkantság azért nem játszik, mert nincs meg az elég ledolgozott időm, meg abból a max. 50 ezer forintból szintén nem lehetne megélni.

2022. máj. 17. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám, hogy a lalhelyed 50 km-res körzetében megnézném, hogy milyen álláshirdetések vannak. Így képbe kerülsz, hogy netán mit is keresnek a munka adók.
2022. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2022. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Állandóan szoktam nézni a közeli álláslehetőségeket.
2022. máj. 18. 07:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nem könnyű. De az kell mondjam volt skizofrén munkatársunk, betanított munka, napi 6 óra, nem volt stresszes, sietnie se kellett. A nálunk eltöltött 1 év alatt 2 öngyilkossági kísérlete volt aztán meg pszichiátria, és táppénz hetekig. Végül az éves kötelező üzemorvosi vizsgálaton alkalmatlannak nyilvánították. Amikor épp jól volt amúgy nem volt vele semmi gond, egy normális huszonéves csaj volt, csak amikor jött a bezizzenés, hogy mi üldözzük, stb hát azért az nagyon para volt nekünk is.
2022. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én hébe-hóba tartom még vele a kapcsolatot, és hát azóta is már a sokadik munkahelyen van mindenhol pár hónap után (jellemzően próbaidő alatt) elküldik vagy ő jön el. Most meg már nem is dolgozik, nem is akar egy éve a szülei tartják el. Egyébként budapesti szóval itt sem egyszerű...
2022. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!