Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akarja kifizetni a szombat...

Nem akarja kifizetni a szombati plusz munkanapom a munkáltatóm. Mivel telefonon kell beszélnem vele mit mondjak neki? Mindig nekem kellemetlen egy ilyen beszélgetés (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szombaton is be kellett jönnöm dolgozni, de nem fizette ki a munkaadóm a szombati napomat. Mondván hogy nekik ez előírás és amíg nyitva vagyunk a külön szombat miatt azt senki nem fizeti meg nekik de akkor is nyerészkednek. Az én utazási költségemet és az időmet meg ki fogja kifizetni? Nem vagyok rabszolga… Annyira átverésnek érzem. Egyszeri alkalom ugyan, de ilyen ostoba kifogással jönni hogy nekik ez most előírás és azért nem fizetnek.

Mit tegyek? Mit mondjak a főnöknek, azon kívül hogy azt mondom elfelejtették kifizetni a szombatom? Ha erre az a válasz hogy őket se fizeti meg senki… (csak az ügyfeleik..) dühítő..


2022. máj. 3. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

"Mit mondjak a főnöknek.."


Ha nincs pénz, akkor nincs munka se legközelebb.

2022. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó! Egyértelmű és határozott. Köszönöm! Várok még ötleteket. Tudom kicsit esetlennek tűnök de ilyen értelmetlen szituációban csak dühös tudok lenni és szeretnék felkészültebb lenni a dühömnél. :(
2022. máj. 3. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj helyette szabadnapot!
2022. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Ezt most benyeled, legközelebb ha menni kellene meg megmondod, hogy egyszer volt Budán kutyavásár.
2022. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Fő kérdés: be vagy jelentve?
2022. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Dugj egy sípot az ilyen főnök gépjárművének a kipufogójába.
2022. máj. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az MT szerint vagy kifizeti a ledolgozott túlórára járó béred, vagy szabadidőt (ez nem feltétlenül egyenlő egy egész szabadnappal) biztosít helyette. Más opció nincs.

"Válassz főnök a kettő közül Neked most melyik kedvezőbb..."

2022. máj. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szuperek vagytok, köszönöm szépen!!! Nagy segítség ez nekem.

Be vagyok jelentve heti 5x8 órában 1 órás ebédidővel úgy emlékszem. Mivel 9 órát vagyunk bent legalább.

Minimálbéren vagyok bejelentve, feketén kapok emmellé pluszban.

(És erre jönnek a ritka plusz szombatok még rosszabb órabérért, már ha kifizetik persze)

2022. máj. 4. 08:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaaa, hát ha nem teljesen hivatalos a foglalkoztatásod és a béred egy része sem, akkor tulajdonképpen úgy ver át, ahogy nem szégyelli.


"Be vagyok jelentve heti 5x8 órában 1 órás ebédidővel úgy emlékszem."

Ezeket imádom. Ilyen bejelentés nincs. Olyan van, hogy heti 40 óra a munkaidőd, ha teljes munkaidőben foglalkoztat. Ha részmunkaidőben, akkor a heti 40 óra helyett nyilván kevesebb időt adott meg a bejelentésben. Az ebédidő pedig nem része a bejelentésnek, az senkit nem érdekel, csak Téged és a munkáltatót.

2022. máj. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!