Csak Magyarországra jellemző, hogy a diplomások tömegével kénytelenek kulimunkát végezni?
Akik 0 nyelvet beszélnek azok lehet küszködnek, de aki már csak angolul tud annak jó esélyei vannak irodán kb bármilyen "büfé szakkal".
Nincs statisztikám, de az SSC-ben ezt tapasztalom, ahol én is vagyok. Van nálunk tanár, nyelvszakos, pszichológus, szociológiás stb.
Én úgy definiálnám a büfészakot, hogy minden olyan szak, amiből kettőt egyszerre tudsz végezni nappali tagozaton, vagy nappali tagozat mellett teljes állásban tudsz mellette dolgozni vagy egy hét alatt teljesíthető a félév összes vizsgája.
Persze ezekben az esetekben a szakot végző embert szokták leírni zseniként, de nem az ember a zseni hanem a szak egy kamu. 6 x 1 hét tanulással nem lehet versenyképes tudást megszerezni.
(mérnök mesterképzés is létezik ilyen, nem csak bölcsészekre kell gondolni)
#12 teljesen irreleváns, hogy te miként definiálnád a büfészakot.
Én egyébként rózsaszín kecskeként definiálnám, ami tüzet fingik.
12:
Akkor büfészakok pl. a mérnökinformatikus, egy ismerősöm még az 5 éves képzési rendszerben (akkor még műszaki informatikusnak hívták) az olajmérnök szakkal párhuzamosan végezte, emiatt persze az olajmérnök szak is büfészak a definíciód alapján.
A programtervező informatikilus MSc is büfészak az eltén, mert majdnem mindenki főállás mellett végzi, mert amúgy a nappali és az esti két szakirányon teljesen ugyanaz.
Büfészak a brit egyetemeken és jópár nyugat-európai országban minden, mert eleve sokkal alacsonyabb az óraszám, mint nálunk, így aki akar, tud mellettük főállásban dolgozni.
Ami a vizsgaidőszakot illeti, van ahol félév közben nehéz a képzés, de a vizsgaidőszak hamar megvan, meg persze az ellenkezője is lehet igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!