Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúghatnak egy hiba miatt?

Girlll3 kérdése:

Kirúghatnak egy hiba miatt?

Figyelt kérdés
Ma bent maradtam tovább, mert muszáj volt egyvalakinek maradnia végig. Kicsit elcsúsztam az idővel is és nem vittem el egy sürgős anyagot. Keddi határodős, de minden sürgőset aznap viszünk. Ezt jeleztem is, még ma munkaidő után, hogy utólag vettem észre, s most mit lehetne csinálni. Így a vezető ezt elküldte mobilon. Kérdés vajon a kisebb vezetőmtől és a mostanitól mekkora lebaszásra számíthatok? És tetejébe elfelejtettem megköszönni a segítséget, de már elég fáradt voltam. ☹️😒

2022. márc. 26. 14:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagyis nem mostanitól, hanem az osztályvezetőtől, azt akartam írni.
2022. márc. 26. 14:36
 2/7 A kérdező kommentje:
Vagyis kirúgni nem fognak gondolom. De bánt.
2022. márc. 26. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nekem az a véleményem, hogy ha ezért kirúgnak, az nem valami jó munkahely amúgy sem. Ugyanis a hiba, amit csináltál, "kifelé" nem látszik. Az anyag keddi határidős, tehát ha hétfőn kapta volna meg a címzett, akkor sem szólhatna semmit. Az, hogy ezt aznap "szoktátok" küldeni, az szép dolog, de a cégen ezt nem kérheti számon senki.

Ezzel együtt azért lebaszásra nyugodtan számíts, bár nem hiszem, hogy túl nagy feneket kerítenek neki.

Ilyen esetben kirúgni valakit pedig szerintem ostobaság. Ugyanis jó eséllyel pont most tanultad meg egy életre, hogy odafigyelj a sürgős anyagokra. :)

2022. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. márc. 26. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még egy apróság: a kapott segítséget utólag is meg lehet köszönni, nem csak abban a pillanatban. Nyugodtan menj oda az emberhez a közeljövőben, és mondd meg neki, hogy nagyon fáradt voltál, és elfelejtetted megköszönni, aztán köszönd meg szépen.
2022. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig abban a közel minimálbért fizető hivatali munkakörben dolgozol? És ezen stresszeled halálra magadat? A saját egészséged érdekében szeretnélek kérni: ne tedd.

Mindenki hibázhat.

A lebaszást meg kell hallgatani, udvariasan, fapofával, bólogatva, hogy igen-igen főnök, nagyon igaza van, többet nem fordul elő. Aztán magadban mérlegelni, mennyire volt jogos a lebaszás mértéke a többi részét pedig elengedni, nem foglalkozni vele. Meg kell tanulni bevenni a leszarom tablettát.

2022. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ okozott-e gondot a késés, főleg anyagi értelemben. Ha nem és ezért kirúgnak, akkor röhögve távoznék...
2022. márc. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!